Zpět na seznam míst co vidět v Lyonu
Lyon

Náměstí Place des Terreaux

Jako pravé centrum města je označované náměstí Place des Terreaux a jeho okolí mezi řekami, protože zde najdete pravý městský ruch. Původní historické náměstí bylo upraveno v 90. letech 20. století, ale i tak je oblast zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dnes je celá oblast centrem života, kam chodí hodně místních, ale i turistů, protože tu najdete mnoho zajímavostí. Převážně je místo známé svými luxusními obchody, ale také restauracemi, kavárnami, nočními kluby či kulturou. 

Hlavní dominantou náměstí je velká městská radnice zvaná také jako Hôtel de Ville. Pochází ze 17. století a má krásně zdobenou fasádu s věží uprostřed směřující na náměstí. Napravo od radnice najdete další velkolepou budovu. Jedná se o muzeum umění (Museé des Beaux-Arts de Lyon), které je umístěno v prostorách bývalého kláštera ze 17. století. Na náměstí můžete dále spatřit nádhernou fontánu. Její význam spočívá především v tom, že autorem je slavný sochař Bartholdi, jenž navrhl Sochu svobody v New Yorku. 

V okolí náměstí se nachází několik parkovišť a garáží, které jsou ovšem zpoplatněné. Dobré spojení nabízí městská hromadná doprava. V okolí náměstí se nachází několik autobusových zastávek (nejbližší zastávka Hôtel de Ville, Romarin, Terreaux) a také stanice metra linky A a C (Hôtel de Ville). 

  • Naviguj: 45.7674, 4.83352

Další místa v Lyonu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu