Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Petit Palais

Grand Palais a Petit Palais

Obě výstavní budovy jsou svou historizující architekturou s moderními prvky monumentální a krásné. Byly postaveny pro světovou výstavu v Paříži v roce 1900 a součástí projektu se stal také vedle stojící most cara Alexandra III., přes nějž je nádherný výhled až k budově Invalidovny.  

Grand Palais – Jeho největší zajímavostí je secesní ocelo-skleněná konstrukce, která pavilon zastřešuje a dodává mu zvláštní atmosféru. Dnes jsou prostory využívány k různým dočasným vystávám a velkým akcím, jako jsou umělecké a historické výstavy, knižní veletrhy, výstavy zemědělských strojů nebo i módní přehlídky. Má 3 vchody, ale hlavním je velký portál z ulice Winstona Churchilla. 

Otevírací doba a vstupné se liší podle druhu výstavy a akce. Dobré je proto podívat se dopředu na jejich oficiální stránky, kde najdete aktuální informace, zároveň si rovnou můžete zakoupit vstupenku. Více informací na oficiálním webu: www.grandpalais.fr.

Petit Palais – Protější budova, která je uspořádána kolem půlkruhové zahrady, vás také rozhodně zaujme. Dnes se jedná o galerii a muzeum výtvarného umění se sbírkami od antiky do konce 19. století. Otevřená je vždy od úterý do neděle 10:00–18:00 hod.

Vstupné je pro všechny zdarma, ale pořádají se tu i výjimečné dočasné výstavy, které jsou už zpoplatněny. Více informací hledejte na oficiálním webu: www.petitpalais.paris.fr

Obě budovy se nachází v blízkosti stanice metra Champs-Élysées-Clemenceau, kam jezdí linka 1. Pokud si chcete projít i zmíněný most Alexandra III., můžete vystoupit na druhém břehu na stanici Invalides (8, 13, RER linky C).

  • Naviguj: 48.8661, 2.31321

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu