Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Palác Luxembourg

Lucemburská zahrada a palác

Nádherný palác se zahradou uprostřed města je zpříjemněním vaší procházky po městě od jeho ruchu. Postaven byl v 17. století jako královské sídlo pro matku Ludvíka XIII. Marii de Medici. Od roku 1958 se budova stala sídlem francouzského senátu. Jako součást paláce nesměla chybět zahrada, která se dnes stala velmi oblíbeným místem odpočinku nejen pro místní. Najdete tu travnaté plochy s vodní nádrží, květinové záhony, sochy a známá je krásná fontána Medici.  

Zahrada je volně přístupná (zdarma) pro veřejnost a otevřena je denně od 8:00 hod. a zavírá mezi 16:30 a 21:30 hod. podle sezony (tedy podle stmívání).

Do paláce je složitější se dostat, jelikož funguje jako francouzský senát. Prohlídky jsou možné pro předchozí rezervaci. Více informací na: www.senat.fr.  

Nejbližší stanicí je Luxembourg, kam jezdí vlak RER linky B. Přibližně kolem 5 minut chůze najdete stanice metra Saint Sulpice (linka 4), Odéon (4, 10) nebo Notre Dame des Champs (12). V okolí parku se nachází řada autobusových zastávek a také zpoplatněný parkovací dům.

  • Naviguj: 48.8479, 2.33731

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu