Zpět na seznam míst co vidět v Paříži
Opera Palais Garnier

Opera Palais Garnier

Právě zde se zrodil proslulý Fantom opery, který je známý po celém světě. Pokud jste jeho fanoušky, rozhodně toto místo nesmíte vynechat. Krásná budova opery byla dokončena v roce 1875 na přání Napoleona III. a navrhl ji Charles Garnier, po němž je pojmenována. Budova se stala centrem opery a baletu do roku 1989, kdy byl postaven nový operní dům Opéra Bastille. Dnes jsou zde možné prohlídky interiéru a pořádají se baletní představení. K jedněm z největších zajímavostí při návštěvě opery patří velké mramorové schodiště a známý masivní lustr v hledišti.

Vstupné a otevírací doba

Opera je otevřena pro veřejnost denně 10:00–17:00 hod., pokud se koná odpoledne představení, tak jen do 13:00 hod.

Za prohlídku interiéru bez průvodce zaplatíte 12 EUR (v době výstav 14 EUR), děti a studenti 8 EUR (10 EUR), děti do 12 let zdarma. Nutná je rezervace dopředu pro prohlídky s průvodcem a stojí od 15,5 EUR, děti 11 EUR. 

Pokud chcete vidět nějaké představení, zarezervujte si lístky hodně dopředu (2 až 5 měsíců) a jejich cenové rozpětí se liší podle míst na sezení a druhu představení, rozmezí 40–300 EUR. 

  • Lístky na představení a prohlídky s průvodcem najdete na oficiálních stránkách opery: www.operadeparis.fr/en

Vhodné je místo navštívit v rámci procházky ulicemi Paříže, kde v okolí najdete například kostel La Madeleine nebo muzeum voskových figurín Grévin. Přímo před vchodem do opery se nachází stanice metra Opéra (linky 3, 7 a 8). Vedle ještě najdete stanici metra Chaussée d´Antin (linky 7 a 9) nebo stanici vlaku RER Gare Auber s linkou A. V okolí leží dále řada autobusových zastávek s názvem Opéra. 

  • Naviguj: 48.8719, 2.33174

Další místa v Paříži

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu