Papuchalk tlustozobý
Island

47 míst co vidět na Islandu

Seyðisfjörður

Seydisfjördur

Městečko Seyðisfjörður leží v odlehlé oblasti východních fjordů zasazené do osiřelé, ale nádherné krajiny. Je populárním místem pro "odskočení si" z okružní silnice kolem Islandu, od níž leží 25 km. Seyðisfjörður kromě turistů jednou týdně přivítá i stovky cestovatelů z pevninské Evropy – právě zde se nachází jediný islandský přístav pravidelných trajektů, které jezdí na Faery a do Dánska.

Tradiční vesnička i nádherné hory

Seyðisfjörður láká turisty na tradiční podobu islandské vesnice s typickými dřevěnými domky s barevnými fasádami a malým kostelíkem, Novodobou atrakcí je pěší zóna vedoucí k místnímu kostelu natřená do duhových barev inspirovaných podporou LGBTQ komunity.

Okolí Seyðisfjörðuru obklopují až 1 000 metrů vysoké holé hory a dlouhý mořský fjord, které dohromady nabízejí úchvatné výhledy. Udělejte si krátkou i delší procházku po některé z mnoha turistických stezek v okolí městečka a zdržte zde klidně přes noc.

Ubytování

I díky nejvýznamnějšímu osobnímu islandskému přístavu v Seyðisfjörðuru můžete využít hned několik penzionů i hotelů a městečko tak může sloužit jako ideální bod pro přespání při cestě okolo Islandu. 

Jak se sem dostat?

Seyðisfjörður je dostupný po dobře udržované a celoročně sjízdné asfaltové silnici číslo 93, která vede z 25 km vzdáleného největšího města východního Islandu Egilsstaðiru (mapa trasy). Už samotná jízda po silnici je velkým zážitkem, především její poslední třetina, kdy v několika serpentinách klesá z výšek až 700 metrů dolů k moři.

Hlavní město Reykjavík je vzdálen přes 660 km (mapa trasy).

Chystáš se na Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 19. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.