Zpět na seznam míst co vidět na Islandu
Sólheimajökull

Sólheimajökull

Sólheimajökull je nejbližší dobře dostupný velký ledovcový splaz k Reykjavíku a oblíbeným místem pro zastávku při cestě po okružní silnici Ring Road. Sólheimajökull měří 8 km a je nejdelším jazykem ledovce Mýrdalsjökull.

Pěšky se můžete projít okolo jezera, které je vytvořeno tajícím ledovcem, dojít po pevné půdě se dá až na úroveň konce jazyka ledovce, odkud se na něj naskytnou krásné výhledy.

Přímo na ledovec bez průvodce není možné vstoupit, existuje však několik agentur, které nabízejí výlety (vč. zapůjčení vybavení) po ledovci Sólheimajökull i do ledových jeskyní. Ceny se pohybují od 14 000 ISK a výlety trvají obvykle 2-4 hodiny. Chůzi po ledovci Sólheimajökull nabízí třeba agentura Adventures.com.

Jak se sem dostat?

Ledovec je skvěle dostupný autem, až k jezeru vede asfaltka (č. 221), která odbočuje z 3 km vzdálené hlavní okružní silnice číslo 1. Z Reykjavíku je Sólheimajökull vzdálený 165 km (mapa trasy) a lze ideálně spojit se zastávkou u blízkého vraku letadla DC-3, pláže Reynisfjara nebo vodopádu Skógafoss.

  • Naviguj: 63.5356, -19.3505

Další místa na Islandu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu