Zpět na seznam míst co vidět ve Florencii
Palazzo Pitti

Palazzo Pitti a zahrady Boboli

Na jižním břehu řeky Arno se nachází nádherný palác Pitti, jež do původní podoby nechal přestavět Cosimo I. z rodu Medicejských. Dnes je palác sídlem hned 4 muzeí, v nichž můžeme obdivovat renesanční a barokní obrazy, sbírku stříbra, královské apartmány a moderní umění.

Při své návštěvě nezapomeňte zavítat do monumentálních zahrad Boboli, jež náleží k paláci. Do současné podoby byly postupně vytvořeny mezi 15. a 18 stoletím a jejich celková rozloha dnes činí neuvěřitelných 45 tisíc m2.

Zelené plíce Florencie jsou jedním z nejhezčích muzeí pod širým nebem.

V parku najdete mnoho římských a renesančních soch. Během procházky parkem byste určitě neměli vynechat také amfiteátr a Neptunovu fontánu, zahradu Il giardino del Cavaliere, rokokový Kaffeehaus nebo jeskyni Grotta Grande.

Vstupné do paláce:

  • Dospělý: 10 euro
  • EU rezident 18–26 let: 5 euro 

Vstupné do zahrad:

  • Dospělý: 6 euro
  • EU rezident 18–26 let: 3 euro 

Lístky lze zamluvit předem: http://www.b-ticket.com/b-Ticket/uffizi/default_eng.aspx. Je třeba počítat s příplatkem 3 euro, který bude automaticky přičten k rezervaci.

Tip!

Pokud plánujete navštívit galerii Uffizi, palác Pitti a zahrady Boboli, zvažte nákup zvýhodněné vstupenky, která zahrnuje vstupy do všech 3 památek a cenově vychází velmi dobře. Vstupné činí 18 euro pro dospělého, EU rezidenti zaplatí pouze 11 euro. Vstupné zakoupíte přes portál B-ticket.

  • Naviguj: 43.7648, 11.2503

Další místa ve Florencii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu