Zpět na seznam míst co vidět na Kypru
Kypr

Polis Chrysochous

Menší letovisko na severozápadě Kypru láká milovníky kombinované dovolené u pláže a v přírodě. Leží na hraně nádherného poloostrova Akamas, na severozápadním výběžku pohoří Troodos a nedaleko centra městečka se můžete vykoupat na pláži Latsi (Latchi).

Letovisko se často zkracuje jen na "Polis" nebo dokonce "Poli". Často je také název města zaměňován právě s názvem blízké pláže Latsi či Latchi.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Hlavní pláží letoviska je poměrně malá, cca 200 metrů dlouhá a 15 metrů široká Latsi Beach asi 3 km od centra městečka Polis. Najdete zde několik restaurací, půjčovnu lehátek a také nabídku vodních sportů.

O něco delší pláž leží ještě více na západ a jmenuje se Yannakis. K oběma plážím se z centra dostanete autobusem číslo 622.

Výlety lodí

Hned u pláže Latsi se nachází marina, ze které se pořádají výlety lodí podél pobřeží, zejména směrem k poloostrovu Akamas do Blue Lagoon, některé jsou spojené i se šnorchlováním.

Nejvíce nabídek má v portfoliu společnost Alkion, ceny výletu začínají na 15 EUR za 4hodinové plavby.

Ubytování

Ač je Polis spíše menším letoviskem, výběr ubytování je zde bohatý, a to zejména u menších hotelů a apartmánů. Ceny jsou zde o něco nižší než v Paphosu nebo Ayia Napě a i v hlavní sezoně se dostanete pod 2 000 Kč na noc pro 2.

Hotely a ubytování Polis Chrysochous

Doprava

Polis leží 41 km severně od Paphosu a kromě auta se sem dostanete i frekventovanou autobusovou dopravou. Všechny jízdenky stojí 1,50 EUR / jedna jízda nebo 5 EUR na den v rámci všech linek dopravního podniku Paphos. Podívejte se na jízdní řády turisticky významných linek:

  • Naviguj: 35.0397, 32.3973

Další místa na Kypru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu