Zpět na seznam míst co vidět v Rize
Riga

Ratslaukums (Radniční náměstí)

Právě se nacházíte na hlavním středobodu Rigy. Odsud pochází většina katalogových fotografií známého Domu Černohlavců nebo budovy staré radnice. Přímo na náměstí nebo v jeho bezprostřední blízkosti můžete navštívit: 

Dům Černohlavců: Ikonická hanzovní budova z červených cihel pocházející z roku 1334 byl postaven jako hlavní centrum setkávání tehdejších obchodníků. Navštívit můžete rozsáhlé expozice uvnitř, které zahrnují jak dobové předměty, tak přístup do původních místností ze 14. století i postupně přestavovaných sálů z 16.–19. století. Vstupenka stojí 6 euro (studenti s ISIC a senioři 3 euro). Otevřeno je denně od 10 do 18:00. Více informací na oficiálním webu

Bazilika svatého Petra: Jen pár metrů od náměstí stojí nepřehlédnutelná bazilika sv. Petra s vysokou věží, která je hlavním luteránským svatostánkem v Lotyšsku. Bazilika z roku 1209 se pyšní 148 metrů vysokou věží, kde můžete navštívit i vyhlídkovou plošinu. Pro veřejnost je kostel otevřený od 10:00 do 18:00 (resp. 19:00 v létě) během úterý až soboty, v neděli pak až od 12:00. V pondělí je zavřeno. Vstup za 9 euro (studenti 7 euro) platí i na vyhlídku. 

  • Naviguj: 56.9477, 24.1071

Další místa v Rize

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu