Staré město
Norimberk

16 míst co vidět v Norimberku

Henkerbrücke

Památka

Henkersteg

Jedním z nejvíce fotografovaných míst v Norimberku, které se objevují i na četných pohlednicích a propagačních materiálech města, je oblast špičky ostrova Trödelmarktinsel.

Najdete zde hned několik památek na velmi malé ploše, z nich dominantou je zděný krytý most Henkerbrücke s vodárenskou věží Wassetrurm.

Muzeum popravčích i stará vodárna

Oblast kolem Henkerbrücke patří k nejmalebnějším v rámci historického centra Norimberku a najdete zde hned několik zajímavostí.

  • Henkerbrücke – hrázděný pískovcový most krytý střechou patří k dominantám místa a pochází z let 1320 až 1325. Most spojuje přes řeku Pegnitz dvojici hradebních věží: menší Henkerturm a větší Wasserturm.
  • Wasserturm – stará vodárenská věž z roku 1325, jejíž spodní část je postavená z pískovcových kvádrů, zatímco horní z cihel.
  • Henker Haus – popravčí domek a sídlo norimberských katů. Ostatně celá oblast se pojí s historií poprav (Henker znamená v němčině kat). V malém domku nyní najdete vcelku zajímavé muzeum popravčích, které můžete za poplatek 3 EUR navštívit denně kromě pondělí, viz oficiální web muzea.
  • Henkersteg – zatímco zděný Henkerbrücke spojuje Bleší ostrov se severní částí historické centra, po dřevěném krytém mostku Henkersteg dojdete z ostrova na jižní levobřežní část čtvrti Altstadt.
  • Weinstubel – velký hrázděný dům sousedící s vodárenskou věží dnes slouží jako studentské koleje

Všechny památky pohromadě jsou dobře viditelné z blízkého mostu Maxbrücke.

Nejbližší stanice metra U1 Lorenzkirche je vzdálená asi 400 metrů, zatímco zastávka tramvají 4 a 6 Hallertor se nachází 150 metrů od Henkerbrücke.

Ubytování u Henkerbrücke

Okolí Henkerbrücke a vodárenské věže je samotným centrem Norimberku a patří k nejkrásnějším, ale paradoxně i nejklidnějším částem města. Ubytujte se například v příjemném a moderně upraveném hotýlku Hauser Boutique *** s příznivými cenami okolo 2 000 Kč za noc pro 2, které patří k nejnižším v rámci nejužšího centra.

Chystáš se do Norimberku?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 26. 09. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.