Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Palácio do Fialho

V městské čtvrti Chalé das Canas zhruba 2 km / 30 minut pěšky od centra se za kostelem Ermida de Santo António do Alto nenápadně schovává pozoruhodný palác Palácio Fialho. Ten nechal v letech 1915–1925 zhotovit průmyslník a sběratel portugalského umění João António Júdice Fialho.

Stejně jako obchodník Belmarço si i Fialho pro návrh paláce přizval architekta Manuela Joquima Norte Júniora, který opět aplikoval revivalismus, ale také prvky francouzského klasického umění.

A stejně jako Palacete Belmarço, tak ani Palácio Fialho není volně přístupný. V 60. letech stavbu odkoupila diecéze Algarve a dnes v budově sídlí soukromá katolická škola Colégio de Nossa Senhora do Alto. Budova a přilehlé zahrady jsou však nádherné a za tu procházku stojí. Navíc tady panuje krásné ticho.

Mimochodem, Júdice Fialho se postaral také o renovaci místního mini-paláce Palacete Doglioni (také Palacete Cúmano), který zdědil od švagra Dr. Justina Cúmana, který ho zdědil od strýce Dr. Lázara Doglioniho. Palác se nachází na ulici Rua Lethes a je sídlem vládní organizace pro regionální rozvoj a plánování CCDR-Algarve.

  • Naviguj: 37.0184, -7.92129

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu