Zpět na seznam míst co vidět ve Faru
Faro

Ria Formosa & Ludo

Jestli chcete po dosednutí letadla ihned vyrazit do přírody, pak zamiřte na Ludo Hiking Trail / PP Ria Formosa. Stezka Ludo se nachází v městské části Ludo (nečekaně) hned vedle letiště a je součástí přírodního parku Ria Formosa.

Park Ria Formosa tvoří řeka Ribeira de São Lourenço, laguna s dunami, ostrůvky a poloostrovy, množství močálů a kanálů a už dříve zmíněné bariéry, které jsou dnes využívané jako pláže. Součástí bohatého ekosystému je přes 100 druhů ptáků včetně plameňáků a čápů. Pro pozorování ptáků se vypravte poblíž golfového hřiště San Lorenzo Golf Course, kde se nachází 2 pozorovatelny.

Co se týče Ludo Hiking Trail, spíš než „hike“ čekejte procházku. Terén je rovinatý, stezka upravená a trasa měří necelých 10 km, proto na ni bez problémů můžete vyrazit i s kočárkem a dětmi. Volte vycházkovou sportovní obuv a nejen v parném létě se vybavte dostatečnými zásobami vody, oblast je víc prérií než parkem.

Přemýšlíte-li o studiu na zdejší Universidade do Algarve, zvlášť pokud studujete ekonomii nebo přírodní vědy, můžete se zajít podívat, jak univerzita vypadá. Kampus Campus Gambelas se nachází jen 3 kilometry od letiště Faro poblíž stezky Ludo a také strategicky v blízkosti pláže Praia de Faro. Koho by nelákalo se po vyučování vyvalit u oceánu?

  • Naviguj: 37.0167, -7.98825

Další místa ve Faru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu