Zpět na seznam míst co vidět ve Vídni
Kärntner Strasse

Kärntner Straße

Korutanská třída, jak zní český název pro Kärntner Straße, je hlavní nákupní vídeňská ulice. I když se o tento titul pere s konkurenční Mariahilfer Straße, Korutanská třída vítězí na celé čáře, mj. i pro své umístění přímo v centru města.

Ubytování v centru Vídně

Kärntner Straße patří mezi nejznámější ulice na světě a spojuje střed Stepehnsplatz a Karlsplatzem, dvě nejvýznamnější vídeňská náměstí. Historie Korutanské ulice jako nákupní třídy sahá až do 19. století, kdy se zde začaly soustřeďovat ty nejluxusnější obchody pro bohatou vrstvu.

Po vybombardování Vídně za Druhé světové války byla postupně Kärntner Strasse obnovena a od roku 1974 je čistě pěší zónou.

Obchody na „Korutanské“

Právě na tuto ulici se soustřeďují ty nejluxusnější obchody oblečením, hodinkami, šperky či módními doplňky, ale i známé obchody světových značek s "normálnějšími" cenami. Najdete zde i vídeňský Apple Store či nejznámější obchodním dům ve Vídni Steffl.

Samozřejmostí jsou pak obchůdky s tradičními rakouskými pochutinami, zejména sladkostmi z čokolády a marcipánu.

Další zajímavosti

Přímo na této ulici se nachází Vídeňská státní opera, u jednoho konce ulice narazíte na Katedrálu sv. Štěpána, na konci druhém pak například na Kostel sv. Karla Boromejského.

Must-see a zároveň must-do záležitostí na Kärntner Straße je zastávka ve slavném Hotelu Sacher a ochutnávka jediného pravého Sacherova dortu.

  • Naviguj: 48.2063, 16.3715

Další místa ve Vídni

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu