Zpět na seznam míst co vidět na Rhodosu
Pefkos

Pláž Lardos a Pefkos

Dvě letoviska poblíž známého městečka s akropolí Lindos nabízí levnější ubytování a větší plážové vyžití. Do obou měst se dostanete snadno autem z města Rhodos či z letiště po hlavní silnici za necelou hodinu a půl. Autobusy společnosti Ktel jezdí jen do městečka Lardos 4x denně za cenu 5,60 EUR (jízdní řád). 

Lardos

Městečko Lardos se pyšní jednou z nejhezčích pláží na ostrově označenou modrou vlajkou kvality. Najdete zde především hrubší písek s občasnými oblázky a poměrně pozvolný vstup do moře. Část pláže přímo náleží k luxusním hotelovým komplexům (ovšem vstup je zdarma pro všechny), směrem k hlavní silnici je pak méně lidí, pláž se zužuje a na jejím úplném konci dokonce narazíte na menší klasický a levný supermarket.

Půjčovny lehátek a slunečníků najdete všude a cena za set (2 lehátka + slunečník) se pohybuje kolem 10 EUR za den. Rovněž nabídka vodních atrakcí a sportů je široká. Vyzkoušet můžete parasailing či jízdu na vodním skútru (od 40 EUR), jízdu na banánu (20 EUR) nebo na vodních lyžích (30 EUR).

Samotné centrum městečka leží asi 1,5 km od pláže. Lardos je krásným živým venkovským městem s mnoha tavernami a restauracemi lokálního rázu.

Ubytování přímo u pláže je drahé a ceny startují na 2 500 Kč na noc za pokoj. Ve městečku Lardos pak narazíte i na nabídky od 1 000 Kč.

Pefkos

Menší letovisko Pefkos leží asi 2 km od Lardosu a 2 km od města Lindos. Je ideálním cílem pro cestovatelé na vlastní pěst, kteří hledají levnější a klidnější místo. Najdete zde dvě asi půlkilometru dlouhé písčité pláže, supermarket, taverny a spíše menší hotely a penziony. Na pláži není tolik možností vyžití jako v sousedním Lardosu, za půjčení lehátek bude levnější (asi 7 EUR na den) a především si tu užijete většího relaxu.

Ubytování tu seženete už od 1 000 Kč na noc pro dva v krásných apartmánech. Na letní sezonu je lepší rezervovat s větším předstihem.

  • Naviguj: 36.077, 28.0251

Další místa na Rhodosu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu