Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Národní park Corralejo

Parque Natural de Corralejo

Na jihu města Corralejo, hned za skvělou pláží Playa de Pozo, se nachází Národní park Corralejo. Jedná se o 10,5 km dlouhou a 2,5 km širokou zónu, kde se nachází stovky obrovských písečných dun nafoukaných ze saharské pouště. Tento dunový komplex je největší pouštní objekt na celých Kanárských ostrovech. Ve spojení s tyrkysovým oceánem na jeho okraji je dokonalým místem pro strávení dne. Dopoledne se můžete procházet po obrovských pouštních dunách na jedné straně silnice, odpoledne ležet u moře na straně druhé. 

Jak se sem dostat?

Autem

Jednoduše po hlavní silnici z Corraleja směrem do Puerto del Rosario. Je potřeba jet po cestě na pobřeží, ne na dálnici. Úsek je dlouhý cca 10 km a nejhezčí duny leží první 3–4 km od Corraleja. Na celém úseku najdete několik parkovacích ploch. Pozor! Vždy parkujte jen na vymezených parkovacích místech nebo na okraji silnice tak, aby alespoň 2 kola zůstala na vozovce. Pokud se auto dostane do písku, vytáhnou vás jenom 4x4 vozy, které na každém takovém úseku stojí a čekají na turisty. Vytažení trvá asi 1 minutu a stojí 50–80 EUR. Pojištění autopůjčovny vám takové vytažení neproplatí a stálo by to nakonec ještě mnohem víc. 

Využít můžete autobus číslo 06 z Puerto del Rosario do Corraleja nebo opačně. V Puerto del Rosario autobus odjíždí z hlavního autobusového nádraží dle jízdního řádu, standardně každou hodinu, v Corraleju má autobus více zastávek, u vodního parku pokračuje rovně k nákupnímu centru směrem na pláž Playa de Pozo. I když měří duny 10 km, autobus stojí jen na jejich začátku na zastávce Los Hotelos na konci pláže Playa de Pozo. Pozor! Pokud nevystoupíte, další zastávka je až 15 minut za Corralejem a je časově náročné se dostat zpátky. Jízdenka z Corraleja stojí něco kolem 1 EUR, z Puerto del Rosario něco kolem 3 EUR.

  • Naviguj: 28.6721, -13.8461

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu