Zpět na seznam míst co vidět na Gran Canarii
Agüimes

Agüimes

Vnitrozemské městečko Agüimes patří k nejkrásnějším historickým městům na Gran Canarii a rozhodně stojí za návštěvu ideální při spojení s výletem do blízkého údolí Guayadeque.

Agüimes bylo založeno v roce 1491 a postupně se rozrostlo ve významné centrum zemědělské oblasti se zajímavým historickým centrem.

Památky a zajímavosti

Nejvýraznější památkou Agüimes je bazilika San Sebastián, krásný neoklasicistní kostel typické kanárské architektury. Jeho stavba trvala více než 140 letech a dokončena byla až v roce 1981, přesto patří mezi nejkrásnější církevní stavby na celém ostrově.

Agüimes ale zaujme hlavně spletitou sítí strmých ulic a domků s rovnými střechami, které svým vzezřením připomínají stavby ze severní Afriky. Projděte se po centru, zastavte se tu v některém z tapas barů a po hodince a půl se vypravte dál na venkov, například do známého údolí Guayadeque.

Ubytování

Agüimes je ideálním místem pro jednodenní přenocování během road-tripu po ostrově. Ceny jsou zde více než přívětivé - v soukromých apartmánech začínají na 1 000 Kč za noc (Casa Rural La Piedra Viva nebo Casa Rural la Cruz), klasický hotel Rural Casa de Los Camellos přímo u baziliky San Sebastian pak začíná na cenách okolo 1 700 Kč.

Jak se sem dostat?

Agüimes leží asi 14 km od letiště Gran Canaria a 30 km od letoviska Maspalomas. Sjezd z blízké dálnice je dobře značený a prakticky není možné zabloudit. Parkoviště zdarma najdete asi 200 metrů od kostela San Sebastián (poloha na mapě).

Do Agüimes se dostanete také frekventovaným autobusovým spojením. Následující linky jezdí například do těchto směrů:

  • Maspalomas: 41
  • Las Palmas: 11, 21
  • Letiště Las Palmas: 11

Jízdní řády jednotlivých linek najdete na webu dopravního podniku a detailní informace o cestování autobusem v kapitole Doprava.

  • Naviguj: 27.9044, -15.4457

Další místa na Gran Canarii

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu