Maui – Havajské ostrovy
Maui

23 míst co vidět na Maui

Waiʻānapanapa State Park

Waianapanapa

Přírodní rezervace Waiʻānapanapa je populární zastávkou na scénické silnici do města Hana na východním Maui. Rozeklané pobřeží lávových kamenů, o které se s hukotem tříští masa oceánské vody je porostlé hustou zelenou vegetací vytváří tak úžasné scenérie.

Nejlevnější ubytování na Maui

Black Sand Beach

Hlavním lákadlem je však jednoznačně exoticky vyhlížející pláž s jemným černým sopečným pískem obklopená skalisky a palmami. Je však velmi snadno dostupná, jelikož prakticky až přímo k pláži se dá dojet autem.

Black Sand Beach na Maui je vhodná především k úchvatným výhledům. Je sice situovaná do chráněné zátoky, ale voda je i zde poměrně nevyzpytatelná a pokud se zde budete koupat, pak pouze v případě, že jste opravdu dobří plavci. 

Vstupné a jak se sem dostat

Celá oblast Waiʻānapanapa je státním chráněným parkem a tudíž při vjezdu musíte navštívit malou kancelář, ve které zaplatíte poplatek 5 USD. Přírodní rezervace je otevřena denně od 7:00 do 18:00 a oficiální informace se můžete dočíst na webu dlnr.hawaii.gov/dsp/parks/maui/waianapanapa-state-park/.

V současné době je nutné předem provést rezervaci vstupu.

Pobřeží Waianapanapa leží jen kousíček od hlavní „Road to Hana“ asi 79 km od Kahului a 5 km od Hany. Sjezd ze silnice je dobře značený.

Chystáš se na Maui?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.