Aktuální cestovní opatření

Možnost turistických cest do Uzbekistánu je opět obnovena. Podmínkou je prokázat se po příjezdu do země negativním PCR-testem ne starším než 72 hodin.

Návrat zpět do ČR: Je nutné podstoupit PCR (starý max. 72 hodin), případně antigenní (starý max. 24 hodin) test ještě před návratem, tj. ještě v Uzbekistánu. Po návratu pak musíte nastoupit do 5denní samoizolace, která může být ukončena jen negativním PCR-testem.

Aktuální informace na webu MZV.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den v nemocnici při registraci na PCR test mi bylo řečeno že výsledky si mám stáhnout na portálu ocko.uzis.cz. Nyní se snažím zjistit jestli je certifikát vydávány na portálu ocko.uzis.cz o negativním testu na covid platný i pro Uzbekistán, nebo musím požádat o nějaký speciální, můžete mi prosím poradit. Děkuji

před měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, fungovat bude určitě stejně nebo lépe než původní český původní certifikát.

před měs
Avatar uživatele
danny

A jde vám ten certifikat o provedem PCR testu na ocko.uzis.cz stahnout ? Ja ho tam sice vidim, ale neni tam zadna moznost z toho neco stahnout ci vygenerovat (to mohu jen ockovani). Ne ze by mi to vadilo, protoze se staci prokazat negativnim testem z odberoveho mista a nejsou treba nejake uzis aplikace a certifikaty, ale zajimalo by me to.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu