Obrázek hotelu Residence Aquisana

Residence Aquisana

Star Star Star Star
Serre Chevalier, Francie

Čtyřhvězdičkový hotel Residence Aquisana se nachází v letovisku Serre Chevalier, ve Francii.

ProdejceTermínStravaOdletCena za osobu
Momentálně žádná nabídka k dispozici.

O hotelu

  • Popis hotelu od CK:
jedna z největších lyžařských oblastí nejen v rámci Francie, ale celé Evropy
moderní ubytování
SKIPAS V CENĚ
Lyžařská oblast Serre Chevalier nacházející se v jižní části Francouzských Alp se rozprostírá na převážně východních svazích nad městem Briançon a vesnicemi Chantemerle, Villeneuve a lázněmi Le Monêtier-les-Bains.  Přes 80% lyžařských terénů leží v nadmořské výšce nad 2000 m n.m,, což zaručuje optimální sněhové podmínky. Opravdu kvalitní sněhovou pokrývku i pro případ horších zim co do množství přírodního sněhu napomáhá zajišťovat také systém umělého zasněžování, který pokrývá třetinu celé lyžařské oblasti. Ve dnech se zhoršenou viditelností lze ocenit níže položené sjezdovky linoucí se modřínovými lesy. V sezóně 2021-22 oslavila lyžařská oblast Serre Chevalier 80. výročí svého založení - první lanovka zde byla vybudována v roce 1941 a vedla z vesnici Chantemerle na vrchol Serre Chevalier v nadmořské výšce 2 483 m.  
Rezidence Aquisana se v rámci oblasti Serre Chevalier nachází ve vesničce La Salle Les Alpes spadající pod část Villeneuve. Nástup na lanovky je v pěší vzdálenosti cca 10 min., rezidence zajišťuje dopravu vlastním skibusem. Vzhledem k větší vzdálenosti do centra s obchody nabízí recepce rezidence možnost donášky pečiva (objednávka den předem). Nejbližší obchod se smíšeným zbožím je cca 120 m od rezidence.
Recepce, lyžárna, vnitřní vyhřívaný bazén, pára (za poplatek), posilovna, venkovní a kryté parkování (za poplatek 60 EUR, z důvodu omezeného počtu míst doporučujeme rezervaci), donáška pečiva na recepci.   
Apartmán pro 4 os. (2P4), cca 33  m2, v obývací části s kuch. a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 os., v ložnici dvoulůžko, koupelna (vana nebo sprchový kout), WC (někdy oddělené), balkon nebo terasa.   Apartmán pro 6 os., (2P6C), cca 40 m2, v obývací části s kuch. a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 os., v ložnici dvoulůžko, v předsíni nebo kabině palanda, koupelna (vana nebo sprchový kout), WC (někdy oddělené), balkon nebo terasa.   Apartmán pro 6 os. (3P6), cca 45 m2,, v obývací části s kuch. a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 os., 2 ložnice (dvoulůžko a 2 samostatná lůžka),  koupelna (vana nebo sprchový kout), WC (někdy oddělené), balkon nebo terasa.   Vybavený kuchyňský kout, myčka nádobí, varná konvice, mikrovlnná trouba, překapávač, varná konvice, TV.
Serre Chevalier nadmořská výška 1200 - 2 830 m Svou rozlohou 410 hektarů značených lyžařských tratí patří lyžařská oblast Serre Chevalier k největším nejen v rámci Francie, ale v celé Evropě. Jako ve většině velkých, lyžařsky propojených oblastech si zde na své přijdou opravdu všichni - začátečníci, rodiny s dětmi a pokročilí lyžaři a snowboardisté.  Nejznámějším lyžařem pocházejícím ze Serre Chevalier je Luc Alphand, několikanásobný vítěz Světového poháru ve sjezdu a Super G. Místními ikonickými sjezdovkami jsou dvě černé - první nesoucí název Casse du Boeuf nad Villeneuve a druhá “Olympique” nad Chantemerle. Pro začátečníky jsou ideální mírné svahy nad vesnicí Villeneuve v blízkosti sedačkové lanovky Aravet. Ve zdejším snowparku ležícím v nadmořské výšce 2000 m n.m, nad vesnicí Villeneuve, najdete moduly čtyř obtížností. Zajímavostí je také tzv. “Coolzone” - místo ideální na odpočinek na lehátku s hudbou za zády. Milovníci jízdy ve volném terénu ocení zóny označené “Brut de Neige”, které najdeme po celé oblasti. Jsou to místa doporučená pro bezpečný freeride - i zde ovšem platí, že je třeba být opatrní a patřičně vybaveni. Díky poloze v údolí řeky Guisane zde najdeme také ideální běžkařské terény se 40 km značených a upravených tratí. Skipas je platný pro celou oblast Grand Serre Chevalier čítající 59 lanovek a vleků, 81 značených sjezdových tratí v celkové délce 250 km. Oblast nabízí cca 13 zelených, 26 modrých, 29 červených a 13 černých sjezdovek. K přepravě slouží celkem 59 lanovek a vleků, z toho 5 kabinkových lanovek, 21 sedačkových, 28 vleků, 3 tažná lana a 3 pohyblivé koberce.
Bez stravy.
Recepce, vnitřní vyhřívaný bazén, pára za poplatek 9 EUR / os./ vstup.
* ubytování na 7 nocí (sobota - sobota) * 6denní SKIPAS v ceně platný pro Grand Serre Chevalier* závěrečný úklid v ceně (kromě kuchyňského koutu)
Recepce: +33 (0)4 92 21 25 79  Kauce na ubytování 300 EUR - bude vráceno, pokud bude apartmán předán v pořádku a uklizen. Pobytová taxa: platí se při příjezdu, ve výši 1,70 EUR / dosp. / den WIFI zdarma Zapůjčení povlečení zdarma Závěrečný úklid: v ceně (kromě kuchyňského koutu). Je třeba odevzdat apartmán v korektním stavu. Pobyt se psem za poplatek 70 EUR. Donáška pečiva na recepci (objednávka den předem, platba při převzetí).

Fotky

Residence Aquisana – fotka 1
Residence Aquisana – fotka 2
Residence Aquisana – fotka 3
Residence Aquisana – fotka 4
Residence Aquisana – fotka 5
Residence Aquisana – fotka 6
Residence Aquisana – fotka 7
Residence Aquisana – fotka 8
Residence Aquisana – fotka 9
Residence Aquisana – fotka 10
Residence Aquisana – fotka 11
Residence Aquisana – fotka 12
Residence Aquisana – fotka 13
Residence Aquisana – fotka 14

Mapa

Booking.com