Obrázek hotelu Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem

Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem

Maďarsko

hotel Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem se nachází v Maďarsku.

ProdejceTermínStravaOdletCena za osobu
Momentálně žádná nabídka k dispozici.

O hotelu

  • Popis hotelu od CK:
To nejlepší z maďarské metropole za víkend
Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním česky/slovensky mluvícím průvodcem
Dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé maďarské kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí či možnost koupání v lázních
Cesta moderním vlakem s WIFI, kávou zdarma a dalším servisem
Ubytování v kvalitním *** hotelu se snídaní 
V ceně 3 denní jízdenka na MHD
1.den: V cca. 5:45 odjezd z Prahy, hl.n. vlakem Regiojet do Budapešti - možnost připojení k WIFI během cesty, nabídka palubního servisu a kávy zdarma. Po příjezdu setkání s průvodcem na hlavním nádraží, odchod na hotel a  následuje prohlídka města, během které navštívíme náměstí Hrdinů, kde se ve stručnosti seznámíme s historií Maďarska. Poté se přepravíme historickou podzemní dráhou z 19. století (první metro v Evropě) a přesuneme se k prohlídce nejvýznamnější duchovní stavby v Budapešti - Bazilika sv. Štěpána. Po prohlídce baziliky nás čeká příjemná procházka na náměstí Vörösmarty. Dále zavítáme na Hradní návrší a Budínský hrad - sídlo uherských králů či korunovační Matyášův chrám a Rybářské bašty s úchvatným výhledem na budovu parlamentu a celé město. Poté následuje individuální program bez průvodce či odchod na hotel s průvodcem. 2.den: Snídaně v hotelu. Individuální volno k návštěvám např. Ústřední tržnice s neuvěřitelnou atmosférou a možností nákupů (v sobotu je otevřena pouze do 15:00). Doporučujeme zajít i k Velké synagoze - největšího židovského chrámu Evropy, k dunajské Korze se zajímavými sochami a plastikami nebo Národního muzea či do muzea Krásného Umění, které se nachází na náměstí Hrdinů. Dále můžete zamířit i na náměstí Erzsébet, kde se můžete projet na tzv. Budapešť Eye (obří kolo, odkud uvidíte nádherná panoramata Budapešti).  Při návštěvě Budapešti byste neměli zapomenout navštívit termální lázně - např. secesní termální lázně Széchenyj - jeden z největších lázeňských komplexů Evropy pyšnící se nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou. Cestou z lázní si nenechte ujít ani zámek Vajdahunyad a ikonickou stavbu Městského parku, Dům maďarské hudby, který navrhl slavný japonský architekt Sou Fujimoto. Také je možné abosolvovat plavbu lodí i s českým výkladem - více informací na legenda.hu/english3.den:Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat např. příjemné procházce po ulici Váci, nejznámější pěší zóně v Budapešti nebo návštěvě Labyrintu pod Budínským hradem. Můžete také navštívit jednu z vyhlášených kaváren - kavárnu New York nebo Gerbeaud, kde si po aktivním víkendu dopřejte dort Eszterházy nebo Dobos. V cca. 14:45 odjezd do ČR.
Příplatek za jednolůžkový pokoj od 2490 Kč
Jízdenku na vlak ČR - Budapešť a zpět včetně rezervace místa a palubního servisuMožnost vybírat z více nástupních míst - Praha, Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Brno, BřeclavSlužby místního česky/slovensky mluvícího průvodce3 denní jízdenku na MHD v Budapešti2 noclehy v kvalitním *** hotelu se snídaníAutentický poslech prohlídky od průvodce prostřednictvím sluchátkového systémuPojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje vstupy do muzeí a jiných objektů

Fotky

Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 1
Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 2
Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 3
Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 4
Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 5
Prodloužený víkend v Budapešti - vlakem – fotka 6