Cestovní pojištění na pranýři, aneb vyplatí se sjednat?

Napsal

Jak je to s tím cestovním pojištěním? Vyplatí se sjednávat nebo existují různé fígle jak ušetřit? Pojišťovny vždy jen těží ze strachu a ve společnosti figurují na hraně zbytečnosti. Bohužel v některých případech je dobré být pojištěn, ať z důvodu klidného spánku nebo případně nepředvídatelných situací. Pojďme se tedy na cestovní pojištění podívat trochu důkladněji.

Být chráněn při cestách do zahraničí je nutnost, ne nadstandard!

Cestujeme po Evropské Unii na kartičku pojištěnce

Při cestách na území EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Chorvatska si většinou vystačíme s klasickou kartičkou pojištěnce, neboli Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC). Tento průkaz nám garantuje stejnou péči ve všech členských zemí, jako mají místní občané. Tzn., že je-li péče v daném státě zdarma, budete ji mít také zdarma. Na druhou stranu, bude-li placená, platíte také, a to i regulační poplatky.

Tip: Regulační poplatky ve vyspělých zemí mohou být dražší, než samotné cestovní pojištění - 9 Kč/den.

Na kartu pojištěnce doporučuji cestovat nanejvýš na tzv. eurovíkendy. Ve městech je standardně státní zdravotní služba. V letoviscích u moře se spíše setkáte se soukromými ordinacemi, které budete muset uhradit sami ze své kapsy (zřejmě nikdo nebude odmítat pomoc lékaře jen kvůli tomu, že je soukromý).

Na tuto kartičku zároveň máte pouze krytí léčebných výloh. Asistenční služby, pojištění zavazadel, odpovědnosti, smrti a dalších věcí nepokrývá.

Cestovní pojištění společně s pojištěním odpovědnosti a trvalých následků v Evropě s minimálním krytím (1.500.000 Kč) vychází na 10 Kč/den. V takovém případě není důvod alespoň tento základ sjednat - stojí opravdu pár korun. Tedy pokud nemáte pojištění k platební kartě - viz. následující řádky.

Cestujeme po světě s pojištěním k platební kartě

Fenomén exkluzivního bonusu ve formě pojištění je snad již naprostým standardem a není ničím speciálním, tedy až do té doby, než si přečtete pojistné podmínky

Pojištění ke kartě vám sjedná téměř jakákoliv banka, většinou jej již máte "zdarma" - rozuměj v řádném měsíčním poplatku - zahrnuto. Takové připojištění obsahuje běžně veškeré výhody minimálního krytí, které jsem zmínil v předchozím odstavci (pojištění po Evropě 10 Kč/den). Ve smlouvě jsou zahrnuty i náklady na převoz či zahrnují odpovědnost za škodu atd.

Tip: Vždy si pečlivě pročtěte podmínky pojistné smlouvy. Zejména aktivace pojištění, doba pobytu v zahraničí, aktivity a výši limitů.

Některé banky neuznávají pojištění do té chvíle, než si za letenku / hotel / zájezd zaplatíte danou kartou ke které pojištění máte. Zároveň i limity krytí jsou mnohdy žalostné. Například Komerční banka kryje léčebné výlohy do výše 1.000.000 Kč, což sice bude stačit pro cesty po Evropě, ale mimo ni již rozhodně ne.

A že cestování není jen zábava ukazuje názorně strašidelný příběh mladého českého páru cestujícího přes Bali do Austrálie. Důležité je si uvědomit, že ačkoliv máme v ČR relativně levné zdravotnické služby, v zahraničí jsou ceny a sazby pro cizince mnohdy jiné a někdy dosahují astronomických čísel. Musíme brát v potaz, že platíme veškeré úkony.

Pojištění k platební kartě doporučuji k cestám po Evropě. Většinou však kryje pouze vás, a proto i zde přichází na řadu cestovní pojištění s nižšími limity od 9 Kč/den. Do světa je dobré se připojistit již kvalitně a bezpečně.

Sjednáváme cestovní pojištění online - na co si dát pozor

Pokud tedy cestujeme do zahraničí a nemáme pojištění ke kartě či jedeme rovnou mimo Evropu, doporučuji sjednat cestovní pojištění, které vás dostatečně ochrání proti všem nepříjemnostem. Na co bychom však měli brát zřetel při sjednávání pojistek?

1. Výše léčebného limitu - doporučuji pro Evropu minimum 1.500.000 Kč a pro svět 3.000.000 Kč (AXA + Allianz nabízí limit neomezený)
  2. Úrazové pojištění a transporty (bývají zahrnuty do léčebného limitu. Mimo - hory - transportů s helikoptérou!)
  3. Ošetření u zubního lékaře - ideálně nad 8.000 Kč
  4. Pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám
  5. Pojištění ztráty zavazadel / dokladů (i pro zpoždění. Hodí se, ale není nutné)

Cestovní pojištění sjednané pro Evropu vás na pár dní až týden nebude stát více než 100 Kč. Pro svět pak platí rozumná hranice 250 Kč/týden, tedy nic, co by vám ve finanční rozvaze kazilo úsměv na tváři a nějaký významně navýšilo rozpočet na plánovaný výlet.

Před samotným nákupem pojištění si položte také otázku, kolikrát do roka budete cestovat do zahraničí? V případě 2-3 delších cest je vhodné uvažovat nad celoročním pojištěním - pro opakované cesty. Pro Evropu stojí přibližně 1.095 Kč a pro celý svět pak 2.310 Kč. Celoroční pojištění navíc obsahuje i pojištění zavazadel, zimních sportu a pracovních cest. Podmínky se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit.

Tip: S cestovním pojištěním můžete sjednat i pojištění proti stornu dovolené z důvodu onemocnění. Většinou je nutné sjednat toto pojištění storna v den nákupu a sjednává se individuální výše plnění.

Kde pojištění sjednat? Osobně mohu doporučit šikovný srovnávač, který naleznete na ePojisteni.cz - proč zrovna jej? Nabízí pouze kvalitní pojišťovny a produkty, které jinde nelze získat. Jiné srovnávače vám mohou nabídnout nižší cenu, ale u pojišťoven, kde je lepší hodit peníze do kanálu než jim (v případě pojistného plnění se cukají, mají podmínky plnění nastaveny v neprospěch pojištěného, nehradí anebo jen částečně). Další mnou vítanou výhodou je skutečnost, že číslo pojistné smlouvy vám přijde SMSkou včetně čísla na asistenci. Odpadá vám tak starost nošení zbytečných kartiček k pojistce.

Příště se podíváme na to, jak správně vyplnit a podat hlášení o pojistné události, čemu se vyvarovat a jak se lehce nenechat odbýt.

Máte vlastní zkušenosti s cestovním pojištěním? Podělte se s námi a ostatními čtenáři v komentářích.

Článku a tématice cestovního pojištění jsem věnoval sám několik týdnů a schůzek. A ačkoliv jsem byl dříve zastáncem pojištění ke kartě, s osvětou jsem byl spíše zděšen jak nekvalitně jsem byl "chráněn". Doufám, že jsem tedy nadnesl trochu světla do této problematiky i vám. Společnost Sfinance je nově naším partnerem a do sepsání článku nikterak nezasahovala.

Zdravím,

Jedná se o pojišťovnu AXA a týká se to především lidí, kteří cestují do zahraničí a své cesty si pojišťují. Týká se to ale i ostatních lidí, kteří využívají jakýchkoliv služeb pojišťovny AXA.

V lednu jsme se s přítelkyní přestěhovali do Calgary v Kanadě. Přijeli jsme na Working Holiday víza, tudíž zatím na rok. Před odcestováním jsme si museli sjednat cestovní pojištění, což je povinnost pro udělení vstupu na území Kanady.

V úterý 6.3.2018, přibližně ve 2:00 ráno, jsem se probudil s nevolností. Myslel jsem, že jsem snědl něco špatného, jelikož bolesti vycházely z oblasti žaludku. Bolesti ale neustávaly ani po 45 minutách a to už mi docházelo, že mám ledvinový kamen, který jsem už jednou měl před 15 lety a tudíž se jedná o ledvinovou koliku. Zavolali jsme tedy záchrannou službu, která přijela do pěti minut. V tu dobu jsem byl rád, že jsem si u pojišťovny AXA sjednal to nejdražší cestovní pojištění (cca 19 500,-Kč po 50% slevě). Poplatky za lékařské služby jsou tady opravdu vysoké, což jsme si předem zjistili a i to byl důvod, proč jsme si s pojišťovnou sjednali to nejdražší pojištění. Hned na příjmu v první nemocnici jsem musel zaplatit 800CAD (přibližně 12 800 Kč) ze své karty.

Po převozu do nemocnice, která se specializuje na tyto problémy, jsem čekal v ordinaci asi 5-6 hodin, během kterých ke mně několikrát přišla sestra a říkala, že se snaží kontaktovat mou pojišťovnu. Po asi pěti, až šesti hodinách čekání mi přišla sestra říct, že mluvili s mou pojišťovnou, od které se dozvěděli, že pojišťovna nejprve potřebuje kontaktovat mou obvodní doktorku a zjistit, jestli se nejedná o chronické onemocnění (v případě, kdy by se jednalo o chronické onemocnění pojišťovna zákrok neproplácí). Že musí nejprve mluvit s mou obvodní doktorkou ale řekli doktorům v Kanadě až po zmíněných šesti hodinách, kdy jsem čekal na zákrok. Tou dobou už byla v ČR půlnoc, tudíž jsem čekal do druhého dne. Paní v pojišťovně mě ujistila, že doktorce zavolají hned jak bude následující den ve dvanáct hodin ve své ordinaci. Předpokládal jsem tedy, že druhý den ráno bude vše v pořádku a půjdu co nejdříve na zákrok.

Další den se ale až do pěti hodin českého času vůbec nic nedělo. Volat jsem nemohl, protože jsem měl v telefonu kanadskou SIM kartu, která mi nepovolila vytáčet čísla mimo Kanadu. Poprosil jsem tedy rodiče, aby pojišťovnu kontaktovali. Po mnoha telefonátech, okolo pěti hodin českého času, hodinu předtím, než doktorce končila pracovní doba (potom v pátek a o víkendu navíc ani neměla být v ordinaci), mamka zjistila, že pojišťovna nebyla za celý den schopna doktorce zavolat. Dokonce paní za telefonem v pojišťovně lhala - tvrdila totiž, že "už" na případu pracuje její kolega (v 16:00), ale za moment zase řekla, že ten kolega ještě ani není v práci. Kontakt na nadřízeného nám také dát nemohla. Mamka se tedy domluvila s mou obvodní doktorku sama a ta vše poslala emailem ještě po zavírací době.

V pojišťovně tvrdili, že žádný e-mail neobdrželi. Jelikož jsem čekal na zákrok každou minutu po dobu dvou dnů, tak jsem, krom prášků proti bolesti každé dvě hodiny, dva dny ani nic nejedl, protože to se před zákrokem nesmí. Byl jsem ochoten zákrok zaplatit ze svého.

Našli jsme si sami kontakt na nadřízeného a mamka v pátek ráno opět volala. E-mail samozřejmě obdrželi už předešlý den v sedm hodin večer. Konečně se usnesli, že zákrok zaplatí. To ale ani nebyli schopni zavolat do nemocnice a říct doktorům, že už mohou zákrok provést. Sestra jim musela zavolat sama. Zákrok trval pouze 15-20 minut a dvě hodiny po zákroku jsem mohl nemocnici opustit. Celkový účet odhaduji na 16-17 tisíc kanadských dolarů.

Po návratu z nemocnice jsem ihned poslal všechny potřebné dokumenty s tím, že požaduji proplacení zmiňovaných 800 dolarů. První odpovědi jsem se dočkal až po týdnu. Pojišťovna psala, že je jeden z dokumentů nečitelný. Obratem jsem zaslal lepší verzi. Dnes už to je bez jednoho dne tři týdny a pojišťovna napsala email s tím, že čekají na to, až jim kanadská pobočka zašle lékařskou zprávu. Prý se na to musí podívat jejich doktor. Do té doby mi nemohou nic proplatit.

Podobných zážitků si můžete na tomto webu přečíst daleko více: https://www.penize.cz/diskuze/81...genumber=1

Přeji hezký den.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

A proč jste to pojištění kupovali u AXA??? Jinak taky docela dobrá vizitka kanadského zdravotnictví.

Měl jsem sjednané u Generali pojištění storno zájezdu přes ck NA Cesty-Veškeré lékařské zprávy jsem zaslal a téměř 3 měsíce se nikdo neozval.Pojistnou událost jsem od té doby 6 x urgoval,ale marně.Operátorky pouze konstatují ,že s tím nemohou nic dělat a že se mne určitě někdo ozve.Jsem připraven záležitost řešit soudní cestou.Generali určitě nedoporučuji.

Já slyšel, že jde sehnat i krátkodobé úrazové pojištění pro děti víte o tom někdo nějaké bližší informace?

Avatar uživatele yaaa.xd
yaaa.xd

Zkuste se podívat na tento článek: https://www.bezvamoney.cz/clanky...-pro-deti/

Cestovní pojištění si sjednávám pokaždé když se chystám vycestovat. V 18 letech jsem totiž byla (jenom, žejo, tam se přece nic nemůže stát) v Chorvatsku s přítelem, zlomila jsem si nohu a museli to zacvakat rodiče. A málo to teda nebylo. Teď cestuji pořád víc, zvažuji celoroční pojištění, zatím si sjednávám pokaždé přes jinou pojišťovnu, na top-pojisteni.cz . Pokaždé jezdím jinam, tam si vybírám co mi aktuálně nejvíc vyhovuje.

Taky si ho srovnávám na Topce :) Výhodou je ta rychlost a jednoduchost, online vyřešení i doslova pár minut před cestou

Přidám jednu dobrou zkušenost a to musim říct, že jsem obecně k pojišťovnám a finančním institucím velice velmi nedůvěřivá. Před cestou do Asie jsem si kromě klasického cestovního - zdravotního pojištění začala pro klid duše platit i pojištění ke kartě a osobním věcem České Spořitelny - variantu plus, která se vztahuje i na elektroniku. V Asii se nestalo nic, ale nakonec mě okradli o pár měsíců později v Evropě. Ukradli mi batoh, kde jsem měla skoro nový notebook, telefon a spoustu dalších věcí. Světe div se, pojišťovna mi to po zaslání dokladů a policejního protokolu fakt zaplatila. Samozřejmě ne všechno, ale na velkou část věcí se pojistka vztahovala. Píšu to sem, protože než jsem se chystala vyrazit na cestu, tak jsem pročítala zkušenosti lidí na všech možných fórech a nic konkrétního, čeho by se dalo chytit, jsem nenašla. V tomhle pojištění je určitě taky celá řada háčků a vyjímek, ale mě se vyplatilo. Jinak díky Davide a cestujlevne za spoustu inspirace!

Avatar uživatele Chymera585
Chymera585

Mám čerstvou zkušenost s výběrem cestovního pojištění. Protože v pátek jedu do alp dnes jsem to zkoumala a vybrala pojištění od OZP, rychle zjednané, hezky přehledné a výhodné. Pro jejich pojištěnce do 26 let cestovní pojištění zdarma. Můžu doporučit.

Tak s OZP nikdy - měli jsme autonehodu a zranění ve Šapnělsku a pojišťovna požaduje všechny výdaje zpět - prý autonehoda je výluka z pojištění:-(

Avatar uživatele lucie.sala
lucie.sala

Ahoj, před pár lety jsme měli při cestě na Madeiru pojištění od AXA. Měli jsme dražší variantu, která se týkala i zpoždění nebo zrušení letu. Při příjezdu na letiště jsme zjistili, že náš let zrušili a museli jsme letět přes Maďarsko do Lisabonu, tam nocovat a teprve druhý den odpoledne do Funchalu. Už v Praze jsme volali na jejich asistenční linku a chtěli jsme vědět, jaké potvrzení si máme sehnat, na co máme nárok a na co ne... Na jejich asistenční lince, to vždy zvedl někdo kdo vůbec nic netušil, pokaždé slíbil, že to zjistí a zavolá zpět...nikdy nikdo nezavolal. My jsme volali tak 7x... Asi tak hodinu před odletem letadla, kdy jsme jim naposledy volali a vyhrožovali vším možným :-) jsme konečně požadované informace dostali... Po návratu jsem roztřídila stvrzenky a zaslala na AXU, všechno co jsem jim poslala zaplatili. Nedokážu si představit, že bych s takovou asistenční linkou řešila nějaký úraz nebo opravdu krizovou situaci...

Avatar uživatele drich
drich

Ahoj, tady je něco o mém úrazu v Himálajích: www.bohaty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=259158 no a tu je popsáno, jak to řešila pojišťovna: www.bohaty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=259183 Carpe Diem

Pojistit se do Himalájí u Koop s Mondial chce velkou odvahu...

Avatar uživatele staramalba
staramalba

měl jsem extra sport pojištění do Řecka a i nehodu. Pojištovna UNIQA. Povedlo se mi zlomit si nohu a byla potřeba operace. V Řecku mi jí Český doktor nedoporučil, kvůli odlišnosti nářadí a jiným šroubům. Volám pojišťovnu, že se potřebuji rychle dostat domů. Ta nebyla schopna zařídit vůbec nic. Doktory v Řecku nějaké moje pojištění vůbec nezajímalo, těm stačila EU kartičku. Druhý den udělali i CT, dali mě na lůžko a jejich primář to chtěl hned operovat. Uniqa neudělala nic a o nějaké rychlé přepravě nebyla ani řeč. Za dva dny poslal jeden fax se kterým si ale v nemocnici nevěděli rady a sestřička mi ho přinesla, že tohle mi přišlo faxem. Fakt sranda. Nakonec jsme přerušili dovolenou a na revers odjeli autem zpět rovnou do české nemocnice, kde mě operovali. Uniqa se ozvala další den se slovy jak to se mnou vypadá. Schválně jsem jim řekl, že stále čekám co budou dělat. Nakonec se ozvali za týden a to už jsem jim řekl, že jsem v ČR a po operaci. Kdybych tam neměl auto a druhého řidiče, tak už tam asi zapustím kořeny. Vyvarujte se jejich pojištění. Teď mě čeká soud kvůli trvalým následkům.

A volal jsi a řešil to s Uniqa nebo s jejich asistenční službou Europ Assistance?

Avatar uživatele kristyna
kristyna

Pridam take jednu zkusenost/radu. Cestuji velmi casto a to i na delsi pobyty (i nekolik mesicu) do USA, sjednat si pojisteni mistni se ani trochu nevyplati, takze mam vzdy cestovni. Ovsem problem jsou me sportovni aktivity. Vetsina pojistoven vubec nenabizi pripojisteni tzv. rizikovych/extremnich sportu. Vzhledem k tomu, ze vetsinu volneho casu travim skalach a mam take parasutistickou licenci, tak by byla hloupost nemit pokrytou lecbu v pripade urazu u techto aktivit. Je par pojistoven co nabizi pripojisteni rizikovych/extremnich sportu, ale u spousty muze jit cena hodne nahoru plus lecebny limit muze byt relativne nizky. Castka 3-5 miliony se muze zdat vic jak dostatecna, ale v pripade vaznejsiho urazu, nutne operace a podobne se muze ucet v USA dostat hodne vysoko... priklad, pouze pobyt na jednotce intenzivni pece je kolem 2000 - 10 000 USD denne dle statu, nemocnice a oddeleni, prevoz do nemocnice vrtulnikem minimalne $25 000 atd.. myslim, ze je lepsi si priplatit par tisic CZK za vyssi nebo i neomezeny limit nez pak mit dluh x tisic dolaru. Doporucuju si pozorne procist, ktere sporty jsou u pojistovny povazovane za rekreacni/bezne sporty a ktere uz hazou do kategorie rizikovych, muzete byt prekvapeni, ze tam najdete i sporty o kterych si myslite, ze jsou zahrnuty v zakladnim pojisteni, napr. kdybyste si chteli nekde zkusit jizdu na raftu, vodnim skutru, provozovat zimni sporty nebo si sjet nejaky kopec na horskem kole, u nekterych dokonce i jizda na skateboardu, tak u spousty pojistoven uz nejste pokryti na pripadny uraz pri techto aktivitach pokud mate jen zakladni cestovni pojisteni. Vetsina pojistoven take zaclenuje do kategorie rizikovych sportu jakekoliv provozovane zavodne/profesionalne. Ja osobne to vyresila pres Axu, pojisteni s neomezenym limitem, moznosti pojisteni na vice jak 90 dni a pripojisteni rizikovych sportu mi vychazelo nejlepe obzvlaste s faktem, ze casto maji nejake slevove akce, ale moznosti je vice.

Avatar uživatele biggycz
biggycz

S cenami lékařské péče v USA je to samozřejmě zcela jinak. Ony astronomické částky, o kterých běžně slýcháme, jsou totiž maximální limity pro plnění u pojišťoven, které mají zdravotní zařízení nastavené. Logicky tak při pobytu na JIP nebo složitější operaci chce zdravotní středisko po pojišťovně min. desítky tisíců dolarů, protože může. Po člověku, který klidně i nemá žádné pojištění, chce jen zlomek této částky – řekněme sotva 10-20%, navíc se lze dohodnout na postupném splácení. Operace, která je psaná na pojišťovnu a stojí třeba $50k, tak může prý pro člověka platícího v hotovosti záležitostí pár tisíc dolarů. Zní to zvláštně, ale je to tak. To jen pro ty, kterým by jejich limit nestačil.

Avatar uživatele Offloaded
Offloaded

A pointa je...???

Leoš Literák

To jsem taky četl- že je třeba hned říci, že jsi samoplátce a dostaneš výrazně levnější cenu. Ten s drastickými cenami je pro pojišťovnu a ta si vyhádá slevu.

Avatar uživatele andreastastney
andreastastney

Pointa je nasledujici...system placeni zdravotniho pojisteni je slozity a tezko porozumitelny i pro nas,kteri zde legalne zijeme,proto ze zkusenosti doporucuji sjednat si co nejvyssi pojisteni,castka 3 mil. je malo,ackoli to vetsina pojistoven uvadi jako dostacujici-pro informaci 10 denni pobyt na ICU-jednotka intenzivni pece se u meho pribuzneho vysplhala na cca 200 tis.dolaru-ano,nekdo tady uvadi,ze u samoplatcu se da vyjednat sleva atd.,to se ale tyka nejakeho planovaneho osetreni,pri autonehode ,infarktu apod. tezko ma clovek cas a nervy se dohadovat a pouze ceka ,at vse dobre dopadne...a to v nasem pripade neslo o dalsi pojistne plneni-napr.tlumocnika,doprava zpet domu atd.-to vse jsem tady vyrizovala sama a on to neni zadny med se s doktory dohadovat v cizim jazyce,pokud zde clovek nezije ...

Avatar uživatele tomas.kupka1
tomas.kupka1

Zdravím, mám roční cestovní pojištění od axy ale bohužel jsem se z cesty vrátil dříve a nechce se mi doplácet u VZP velká částku za dřívější návrat tak ybch se chtěl zeptat zda je možné pracovat na cestovní pracovní pojištění v ČR na Hl. prac. poměr.? Díky za odpověď.

Avatar uživatele karolina.halirova
karolina.halirova

Ahoj Tomáši, můžu se zeptat jak jsi to nakonec vyřešil? Možná mě čeká stejný problém teď v zimě...díky

Avatar uživatele p.maxova
p.maxova

Jsme v EU platíme si zdravotní pojištění a přesto je nám evropský průkaz pojištěnce uplně nanic. Nechapu tuto dobu a nechapu tedy smysl zdravotního pojištění. Pokud bych teoreticky odcestovala do jiné země a budu mít cestovní pojištění. Mohu se pak na zdravotní pojištění vykašlat, nebo jsou za to nějaké sankce? A pokud si najdu nějakou dobrou nabídku na srovnávači [odkaz smazán administrátorem] má pak smysl jít na pobočku dané pojišťovny a vyjednávat, že jinde měli lepší cenu?

Avatar uživatele jansimecek
jansimecek

Ahoj, vždy když jedeme s manželkou na dovolenou tak sjednáváme cestovní pojištění, dle mého názoru se to určitě vyplatí při cestě do zahraničí.

Avatar uživatele pribylovap
pribylovap

Dobrý den , prosím nevíte někdo ,jestli nějaká pojišťovna nabízí pojistit letenku na případ , že do země nebude bezpečno cestovat a doporučí to ministerstvo zahraničí , nebo v případě , že bude v zemi živelná katastrofa? nechci malovat čerta na zeď ,ale mám koupené letenky na celý červenec na Kubu pro celou rodiny a stát se může všechno ... Volala jsem do několika pojišťoven a zatím bez úspěchu...budu ráda za Vaše postřehy ,, hezký den všem ..Petra

Živelné katastrofy a politickou nestabilitu většina pojišťoven nezahrnuje. Maximálně u Kooperativy jsem nenašel živelné pohromy, tak možná tam.. Jinak u dražších letenek bývá možnost vrácení alespoň části ceny, takže to nemusí vždy dopadnout nejhůř.

Avatar uživatele rimodarcyt
rimodarcyt

Generali Pojišťovna a.s. jsou největší č****i!! Od nich si nikdy nic pojišťovat již nehodlám a budu všude o nich mluvit jen v tom nejhorším!! Proč? Jedete na poznávací zájezd do Itálie a k takovému zájezdu si pořídíte standardní cestovní pojištění, které obsahuje pojištění proti krádeži zavazadel. Nikdy jsem si nemyslel, že se mi něco může stát, nebo dokonce okrást. Bohužel ke vší smůle nám při prohlídce krásného Říma vykradli autobus - vypáčení předních dveří u řidiče. Odcizili nám dvě příruční zavazadla, ve kterých jsme měli krom oblečení, brýlí, elektroniky apod. i osobní věci. Dnes přišel dopis s vyrozuměním o likvidaci škodné události s výsledkem, že se v našem případě nejedná o pojistnou událost! Takže když Vás okradou, vykradou uzamčený (uzavřený) autobus, dle jejich vyjádření se nejedná o škodnou událost! To je k nepochopení! Jsou to k****i na n-tou a nedoporučuji Vám, abyste si u nich někdy něco pojistili. Jsou to zloději, podvodníci a banda č***ků, kteří si nevidí na svoje přirození přes svoje tlustá těla, která se vyvíjí důsledkem sezení na kancelářských židlí a z toho jejich nic nedělání.

Chápu tvoje rozhořčení, ale pojistné podmínky mají pojišťovny vesměs podobné (tedy zejména, co se týká pojištění osobních věcí a zavazadel) a mohu tě ujistit, že Generali patří ještě mezi ty řekněme čitelné a solidnější. V pojištění platí jako v každém smluvním vztahu co je psáno, to je dáno. Vypadá to, že tak jak se to stalo byla naplněna nějaká výluka v VPP. Tipuji, že autobus nebyl na hlídaném parkovišti nebo zavazadla nebyla v určeném prostoru? Je to tak? Chápu tvoji nasranost, ale takto by postupovala asi každá pojišťovna. Nebo to odmítli z jiného důvodu? Pokud by to bylo z důvodu toho parkoviště, zkusil bych to claimovat na dopravci, protože ty jsi parkování nemohl ovlivnit...

Avatar uživatele kamilex
kamilex

Protože hodně cestuju, tak jsem si vybral roční pojištění pro opakované výlety od BUPA Global Travel, kterou tady v Čechách propaguje Zirhamia a jsem nadmíru spokojen. Samozřejmě, každý hledí na to, aby pojištění bylo co nejlevnější, ale po komunikaci s pány jsem se rozhodl trochu si připlatit a vyplatilo se. Za poslední půlrok jsem už 2x u pojišťonvy "claimoval", jednou malé ošetření u lékaře v Singaporu a jednou zmeškaný let v Evropě a v obou případech jsem byl úspěšný a peníze jsem měl zpátky do několika dnů. Pojištění se prostě vždycky vyplatí a dobré pojištění dvojnásob :) Šťastnou cestu.

Avatar uživatele meduza666666
meduza666666

Potvrzuji vyhodnost sfinance. Dnes pres ne sjednano pojisteni do Brazilie na 11 dni pro 2 lidi total 384 pro oba dohromady. Je to pojisteni od AXA. Limity 3M plus max 9000 zuby. Bez zbytecnych pojisteni zavazadel a urazu a podobnych zbytecnosti pro pojistovaci maniaky :) Ostatni stali s obdobnymi plnenimi dvojnasobek. A to vcetne VZP a OZP, kdy by clovek ocekaval nejake zvyhodneni.

Asi jsi s AXA nic neřešil, co? Ono je všechno super, než dojde na lámání chleba a tedy AXA jsou čuryni non plus ultra. Napíšu tady o tom pojednání pro ponaučení ostatních.

Avatar uživatele richard.mach
richard.mach

Ahoj Dave, vysvětlíš mi prosím, jak to, že milion u KB je málo? Milion se mi zdá hodně.

Milion nemusí pokrýt náklady v případě vážnější události. Je to pojištění aby se neřeklo. Stačí oslovit nějakou pojišťovnu, aby ti sdělila příklady cen za nemocnice.

Avatar uživatele vera.marusiakova
vera.marusiakova

Obecně se doporučuje při cestách po Evropě minimální částka 1,5 milionu, do zámoří snad dvojnásobek: http://goo.gl/BC8zyY. Taky mi to přišlo hodně, ale když má někdo smůlu a potká ho třeba infarkt nebo mozková příhoda, léčba snadno přesáhne ten milion i u nás...

Avatar uživatele uspornadomacnost7
uspornadomacnost7

Ahoj, podelím sa aj ja so svojou skúsenosťou s cestovným poistením, hoci som Slovenka, žijem pri Brne už pár rokov. Tento rok sme si s kamoškami a s deťmi spravili výlet do Grécka. Môjmu malému sa do nohy zapichol ježko, išli sme s tým k doktorovi. Mali sme celoročné poistenie z českého Unionu, to si vybavujem online každý rok, je to oveľa pohodlnejšie než trepať sa do pobočky. Keď sme sa vrátili a všetko vydokladovali, tak sme nemali žiadny problém, takže ja si nemôžem sťažovať.

Avatar uživatele beruna
beruna

Mám myslím super tip na pojištění, které jsem náhodně zjistila ve své bance. KB a určitě i ostatní /upozorňuji že nejsem jejím zaměstnancem/ dělá takzv. platinovou kartu. Není to podmíněno stavem konta ale ročním poplatkem. Tato karta stojí kolem 6500Kč za rok a dle mého názoru se velmi vyplatí pro časté cestovatele a hlavně ty mimo evropu. Výhoda je, že na tuto kartu je pojištěná celá rodina u Alianz do 5mil, je tam spousty dalších výhod jako asistenční služby, pojištění zavazadel i třeba při posunutí letu a zrušení letu. Asistenční služba na auto třeba i s kompletním odtahem od všad, a pozor hlavně výběry z konta zdarma a pak služby VIP salónků všude na letištích. Tyto salónky nejsou sice úplně zadarmo tuším že za 17dolarů, ale my jsme minule v Dubaji zaplatili 3800 za 4h v salónku. Každý rok jezdím s rodinou na měsíc do Thajska a nejlevnější základní pojištění nás na měsíc stojí kolem 3t. Když pak připočtu výběry z automatu které konkrétně v Thajsku stojí kolem 130Kč tak mám za jednu dovolenou kartu zaplacenou. Zkusila jsem si ji teď na rok objednat a uvidím jak to funguje

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vám bych chtěl taky něco prodat, ozvěte se.

Načíst všechny komentáře

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…

Ryanair přidává další 2 nové linky z Prahy do Maroka a Izraele
napsal David Eiselt 2018-03-08T10:31:00+01:00 13 komentářů

O tom, že to Ryanair myslí v Praze vážně není už pochyb. Za loňský rok rozšířil svou letovou mapu z PRG do 14 destinací a jen od začátku letošního roku už stihl ohlásit další 3 nové linky do…

Nová linka Norwegian z Prahy do Göteborgu: 1.800 Kč
napsal Kryštof Hájek 2018-03-07T15:39:24+01:00 1 komentář

S poměrně nečekanou novinkou dnes přichází jedna z nejdravěji se rozvíjejících aerolinek na světě Norwegian. Od 27. dubna 2018 spojí Prahu s druhým největším městem ve Švédsku Göteborgem. Staré…