Cestovní pojištění na pranýři, aneb vyplatí se sjednat?

Jak je to s tím cestovním pojištěním? Vyplatí se sjednávat nebo existují různé fígle jak ušetřit? Pojišťovny vždy jen těží ze strachu a ve společnosti figurují na hraně zbytečnosti. Bohužel v některých případech je dobré být pojištěn, ať z důvodu klidného spánku nebo případně nepředvídatelných situací. Pojďme se tedy na cestovní pojištění podívat trochu důkladněji.

Být chráněn při cestách do zahraničí je nutnost, ne nadstandard!

Cestujeme po Evropské Unii na kartičku pojištěnce

Při cestách na území EU, Islandu, Lichtenštejnska, Norska, Švýcarska a Chorvatska si většinou vystačíme s klasickou kartičkou pojištěnce, neboli Evropským průkazem zdravotního pojištění (EHIC). Tento průkaz nám garantuje stejnou péči ve všech členských zemí, jako mají místní občané. Tzn., že je-li péče v daném státě zdarma, budete ji mít také zdarma. Na druhou stranu, bude-li placená, platíte také, a to i regulační poplatky.

Tip: Regulační poplatky ve vyspělých zemí mohou být dražší, než samotné cestovní pojištění - 9 Kč/den.

Na kartu pojištěnce doporučuji cestovat nanejvýš na tzv. eurovíkendy. Ve městech je standardně státní zdravotní služba. V letoviscích u moře se spíše setkáte se soukromými ordinacemi, které budete muset uhradit sami ze své kapsy (zřejmě nikdo nebude odmítat pomoc lékaře jen kvůli tomu, že je soukromý).

Na tuto kartičku zároveň máte pouze krytí léčebných výloh. Asistenční služby, pojištění zavazadel, odpovědnosti, smrti a dalších věcí nepokrývá.

Cestovní pojištění společně s pojištěním odpovědnosti a trvalých následků v Evropě s minimálním krytím (1.500.000 Kč) vychází na 10 Kč/den. V takovém případě není důvod alespoň tento základ sjednat - stojí opravdu pár korun. Tedy pokud nemáte pojištění k platební kartě - viz. následující řádky.

Cestujeme po světě s pojištěním k platební kartě

Fenomén exkluzivního bonusu ve formě pojištění je snad již naprostým standardem a není ničím speciálním, tedy až do té doby, než si přečtete pojistné podmínky

Pojištění ke kartě vám sjedná téměř jakákoliv banka, většinou jej již máte "zdarma" - rozuměj v řádném měsíčním poplatku - zahrnuto. Takové připojištění obsahuje běžně veškeré výhody minimálního krytí, které jsem zmínil v předchozím odstavci (pojištění po Evropě 10 Kč/den). Ve smlouvě jsou zahrnuty i náklady na převoz či zahrnují odpovědnost za škodu atd.

Tip: Vždy si pečlivě pročtěte podmínky pojistné smlouvy. Zejména aktivace pojištění, doba pobytu v zahraničí, aktivity a výši limitů.

Některé banky neuznávají pojištění do té chvíle, než si za letenku / hotel / zájezd zaplatíte danou kartou ke které pojištění máte. Zároveň i limity krytí jsou mnohdy žalostné. Například Komerční banka kryje léčebné výlohy do výše 1.000.000 Kč, což sice bude stačit pro cesty po Evropě, ale mimo ni již rozhodně ne.

A že cestování není jen zábava ukazuje názorně strašidelný příběh mladého českého páru cestujícího přes Bali do Austrálie. Důležité je si uvědomit, že ačkoliv máme v ČR relativně levné zdravotnické služby, v zahraničí jsou ceny a sazby pro cizince mnohdy jiné a někdy dosahují astronomických čísel. Musíme brát v potaz, že platíme veškeré úkony.

Pojištění k platební kartě doporučuji k cestám po Evropě. Většinou však kryje pouze vás, a proto i zde přichází na řadu cestovní pojištění s nižšími limity od 9 Kč/den. Do světa je dobré se připojistit již kvalitně a bezpečně.

Sjednáváme cestovní pojištění online - na co si dát pozor

Pokud tedy cestujeme do zahraničí a nemáme pojištění ke kartě či jedeme rovnou mimo Evropu, doporučuji sjednat cestovní pojištění, které vás dostatečně ochrání proti všem nepříjemnostem. Na co bychom však měli brát zřetel při sjednávání pojistek?

  1. Výše léčebného limitu - doporučuji pro Evropu minimum 1.500.000 Kč a pro svět 3.000.000 Kč (AXA + Allianz nabízí limit neomezený)
  2. Úrazové pojištění a transporty (bývají zahrnuty do léčebného limitu. Mimo - hory - transportů s helikoptérou!)
  3. Ošetření u zubního lékaře - ideálně nad 8.000 Kč
  4. Pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám
  5. Pojištění ztráty zavazadel / dokladů (i pro zpoždění. Hodí se, ale není nutné)

Cestovní pojištění sjednané pro Evropu vás na pár dní až týden nebude stát více než 100 Kč. Pro svět pak platí rozumná hranice 250 Kč/týden, tedy nic, co by vám ve finanční rozvaze kazilo úsměv na tváři a nějaký významně navýšilo rozpočet na plánovaný výlet.

Před samotným nákupem pojištění si položte také otázku, kolikrát do roka budete cestovat do zahraničí? V případě 2-3 delších cest je vhodné uvažovat nad celoročním pojištěním - pro opakované cesty. Pro Evropu stojí přibližně 1.095 Kč a pro celý svět pak 2.310 Kč. Celoroční pojištění navíc obsahuje i pojištění zavazadel, zimních sportu a pracovních cest. Podmínky se mohou u jednotlivých pojišťoven lišit.

Tip: S cestovním pojištěním můžete sjednat i pojištění proti stornu dovolené z důvodu onemocnění. Většinou je nutné sjednat toto pojištění storna v den nákupu a sjednává se individuální výše plnění.

Kde pojištění sjednat? Osobně mohu doporučit šikovný srovnávač, který naleznete na ePojisteni.cz - proč zrovna jej? Nabízí pouze kvalitní pojišťovny a produkty, které jinde nelze získat. Jiné srovnávače vám mohou nabídnout nižší cenu, ale u pojišťoven, kde je lepší hodit peníze do kanálu než jim (v případě pojistného plnění se cukají, mají podmínky plnění nastaveny v neprospěch pojištěného, nehradí anebo jen částečně). Další mnou vítanou výhodou je skutečnost, že číslo pojistné smlouvy vám přijde SMSkou včetně čísla na asistenci. Odpadá vám tak starost nošení zbytečných kartiček k pojistce.

Příště se podíváme na to, jak správně vyplnit a podat hlášení o pojistné události, čemu se vyvarovat a jak se lehce nenechat odbýt.

Máte vlastní zkušenosti s cestovním pojištěním? Podělte se s námi a ostatními čtenáři v komentářích.

Článku a tématice cestovního pojištění jsem věnoval sám několik týdnů a schůzek. A ačkoliv jsem byl dříve zastáncem pojištění ke kartě, s osvětou jsem byl spíše zděšen jak nekvalitně jsem byl "chráněn". Doufám, že jsem tedy nadnesl trochu světla do této problematiky i vám. Společnost Sfinance je nově naším partnerem a do sepsání článku nikterak nezasahovala.

74 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 12. 01. 2017
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 5 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Chymera585

Mám čerstvou zkušenost s výběrem cestovního pojištění. Protože v pátek jedu do alp dnes jsem to zkoumala a vybrala pojištění od OZP, rychle zjednané, hezky přehledné a výhodné. Pro jejich pojištěnce do 26 let cestovní pojištění zdarma. Můžu doporučit.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele lucie.sala

Ahoj, před pár lety jsme měli při cestě na Madeiru pojištění od AXA. Měli jsme dražší variantu, která se týkala i zpoždění nebo zrušení letu. Při příjezdu na letiště jsme zjistili, že náš let zrušili a museli jsme letět přes Maďarsko do Lisabonu, tam nocovat a teprve druhý den odpoledne do Funchalu. Už v Praze jsme volali na jejich asistenční linku a chtěli jsme vědět, jaké potvrzení si máme sehnat, na co máme nárok a na co ne... Na jejich asistenční lince, to vždy zvedl někdo kdo vůbec nic netušil, pokaždé slíbil, že to zjistí a zavolá zpět...nikdy nikdo nezavolal. My jsme volali tak 7x... Asi tak hodinu před odletem letadla, kdy jsme jim naposledy volali a vyhrožovali vším možným :-) jsme konečně požadované informace dostali... Po návratu jsem roztřídila stvrzenky a zaslala na AXU, všechno co jsem jim poslala zaplatili. Nedokážu si představit, že bych s takovou asistenční linkou řešila nějaký úraz nebo opravdu krizovou situaci...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele drich

Ahoj, tady je něco o mém úrazu v Himálajích: www.bohaty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=259158 no a tu je popsáno, jak to řešila pojišťovna: www.bohaty.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=259183 Carpe Diem

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 752 příspěvků
Aktivní včera v 09:42
Zobrazit profil

Pojistit se do Himalájí u Koop s Mondial chce velkou odvahu...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele staramalba

měl jsem extra sport pojištění do Řecka a i nehodu. Pojištovna UNIQA. Povedlo se mi zlomit si nohu a byla potřeba operace. V Řecku mi jí Český doktor nedoporučil, kvůli odlišnosti nářadí a jiným šroubům. Volám pojišťovnu, že se potřebuji rychle dostat domů. Ta nebyla schopna zařídit vůbec nic. Doktory v Řecku nějaké moje pojištění vůbec nezajímalo, těm stačila EU kartičku. Druhý den udělali i CT, dali mě na lůžko a jejich primář to chtěl hned operovat. Uniqa neudělala nic a o nějaké rychlé přepravě nebyla ani řeč. Za dva dny poslal jeden fax se kterým si ale v nemocnici nevěděli rady a sestřička mi ho přinesla, že tohle mi přišlo faxem. Fakt sranda. Nakonec jsme přerušili dovolenou a na revers odjeli autem zpět rovnou do české nemocnice, kde mě operovali. Uniqa se ozvala další den se slovy jak to se mnou vypadá. Schválně jsem jim řekl, že stále čekám co budou dělat. Nakonec se ozvali za týden a to už jsem jim řekl, že jsem v ČR a po operaci. Kdybych tam neměl auto a druhého řidiče, tak už tam asi zapustím kořeny. Vyvarujte se jejich pojištění. Teď mě čeká soud kvůli trvalým následkům.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 752 příspěvků
Aktivní včera v 09:42
Zobrazit profil

A volal jsi a řešil to s Uniqa nebo s jejich asistenční službou Europ Assistance?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kristyna

Pridam take jednu zkusenost/radu. Cestuji velmi casto a to i na delsi pobyty (i nekolik mesicu) do USA, sjednat si pojisteni mistni se ani trochu nevyplati, takze mam vzdy cestovni. Ovsem problem jsou me sportovni aktivity. Vetsina pojistoven vubec nenabizi pripojisteni tzv. rizikovych/extremnich sportu. Vzhledem k tomu, ze vetsinu volneho casu travim skalach a mam take parasutistickou licenci, tak by byla hloupost nemit pokrytou lecbu v pripade urazu u techto aktivit. Je par pojistoven co nabizi pripojisteni rizikovych/extremnich sportu, ale u spousty muze jit cena hodne nahoru plus lecebny limit muze byt relativne nizky. Castka 3-5 miliony se muze zdat vic jak dostatecna, ale v pripade vaznejsiho urazu, nutne operace a podobne se muze ucet v USA dostat hodne vysoko... priklad, pouze pobyt na jednotce intenzivni pece je kolem 2000 - 10 000 USD denne dle statu, nemocnice a oddeleni, prevoz do nemocnice vrtulnikem minimalne $25 000 atd.. myslim, ze je lepsi si priplatit par tisic CZK za vyssi nebo i neomezeny limit nez pak mit dluh x tisic dolaru. Doporucuju si pozorne procist, ktere sporty jsou u pojistovny povazovane za rekreacni/bezne sporty a ktere uz hazou do kategorie rizikovych, muzete byt prekvapeni, ze tam najdete i sporty o kterych si myslite, ze jsou zahrnuty v zakladnim pojisteni, napr. kdybyste si chteli nekde zkusit jizdu na raftu, vodnim skutru, provozovat zimni sporty nebo si sjet nejaky kopec na horskem kole, u nekterych dokonce i jizda na skateboardu, tak u spousty pojistoven uz nejste pokryti na pripadny uraz pri techto aktivitach pokud mate jen zakladni cestovni pojisteni. Vetsina pojistoven take zaclenuje do kategorie rizikovych sportu jakekoliv provozovane zavodne/profesionalne. Ja osobne to vyresila pres Axu, pojisteni s neomezenym limitem, moznosti pojisteni na vice jak 90 dni a pripojisteni rizikovych sportu mi vychazelo nejlepe obzvlaste s faktem, ze casto maji nejake slevove akce, ale moznosti je vice.

Přidal se 27. 08. 2014
Napsal 8 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele biggycz

S cenami lékařské péče v USA je to samozřejmě zcela jinak. Ony astronomické částky, o kterých běžně slýcháme, jsou totiž maximální limity pro plnění u pojišťoven, které mají zdravotní zařízení nastavené. Logicky tak při pobytu na JIP nebo složitější operaci chce zdravotní středisko po pojišťovně min. desítky tisíců dolarů, protože může. Po člověku, který klidně i nemá žádné pojištění, chce jen zlomek této částky – řekněme sotva 10-20%, navíc se lze dohodnout na postupném splácení. Operace, která je psaná na pojišťovnu a stojí třeba $50k, tak může prý pro člověka platícího v hotovosti záležitostí pár tisíc dolarů. Zní to zvláštně, ale je to tak. To jen pro ty, kterým by jejich limit nestačil.

Přidal se 27. 09. 2012
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Offloaded

A pointa je...???

Přidal se 18. 04. 2015
Napsal 388 příspěvků
Aktivní před 10 dny
Zobrazit profil

To jsem taky četl- že je třeba hned říci, že jsi samoplátce a dostaneš výrazně levnější cenu. Ten s drastickými cenami je pro pojišťovnu a ta si vyhádá slevu.

Přidal se 09. 03. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele andreastastney

Pointa je nasledujici...system placeni zdravotniho pojisteni je slozity a tezko porozumitelny i pro nas,kteri zde legalne zijeme,proto ze zkusenosti doporucuji sjednat si co nejvyssi pojisteni,castka 3 mil. je malo,ackoli to vetsina pojistoven uvadi jako dostacujici-pro informaci 10 denni pobyt na ICU-jednotka intenzivni pece se u meho pribuzneho vysplhala na cca 200 tis.dolaru-ano,nekdo tady uvadi,ze u samoplatcu se da vyjednat sleva atd.,to se ale tyka nejakeho planovaneho osetreni,pri autonehode ,infarktu apod. tezko ma clovek cas a nervy se dohadovat a pouze ceka ,at vse dobre dopadne...a to v nasem pripade neslo o dalsi pojistne plneni-napr.tlumocnika,doprava zpet domu atd.-to vse jsem tady vyrizovala sama a on to neni zadny med se s doktory dohadovat v cizim jazyce,pokud zde clovek nezije ...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele tomas.kupka1

Zdravím, mám roční cestovní pojištění od axy ale bohužel jsem se z cesty vrátil dříve a nechce se mi doplácet u VZP velká částku za dřívější návrat tak ybch se chtěl zeptat zda je možné pracovat na cestovní pracovní pojištění v ČR na Hl. prac. poměr.? Díky za odpověď.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele karolina.halirova

Ahoj Tomáši, můžu se zeptat jak jsi to nakonec vyřešil? Možná mě čeká stejný problém teď v zimě...díky

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele p.maxova

Jsme v EU platíme si zdravotní pojištění a přesto je nám evropský průkaz pojištěnce uplně nanic. Nechapu tuto dobu a nechapu tedy smysl zdravotního pojištění. Pokud bych teoreticky odcestovala do jiné země a budu mít cestovní pojištění. Mohu se pak na zdravotní pojištění vykašlat, nebo jsou za to nějaké sankce? A pokud si najdu nějakou dobrou nabídku na srovnávači [odkaz smazán administrátorem] má pak smysl jít na pobočku dané pojišťovny a vyjednávat, že jinde měli lepší cenu?

Přidal se 20. 03. 2015
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele jansimecek

Ahoj, vždy když jedeme s manželkou na dovolenou tak sjednáváme cestovní pojištění, dle mého názoru se to určitě vyplatí při cestě do zahraničí.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele pribylovap

Dobrý den , prosím nevíte někdo ,jestli nějaká pojišťovna nabízí pojistit letenku na případ , že do země nebude bezpečno cestovat a doporučí to ministerstvo zahraničí , nebo v případě , že bude v zemi živelná katastrofa? nechci malovat čerta na zeď ,ale mám koupené letenky na celý červenec na Kubu pro celou rodiny a stát se může všechno ... Volala jsem do několika pojišťoven a zatím bez úspěchu...budu ráda za Vaše postřehy ,, hezký den všem ..Petra

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Živelné katastrofy a politickou nestabilitu většina pojišťoven nezahrnuje. Maximálně u Kooperativy jsem nenašel živelné pohromy, tak možná tam.. Jinak u dražších letenek bývá možnost vrácení alespoň části ceny, takže to nemusí vždy dopadnout nejhůř.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele rimodarcyt

Generali Pojišťovna a.s. jsou největší č****i!! Od nich si nikdy nic pojišťovat již nehodlám a budu všude o nich mluvit jen v tom nejhorším!! Proč? Jedete na poznávací zájezd do Itálie a k takovému zájezdu si pořídíte standardní cestovní pojištění, které obsahuje pojištění proti krádeži zavazadel. Nikdy jsem si nemyslel, že se mi něco může stát, nebo dokonce okrást. Bohužel ke vší smůle nám při prohlídce krásného Říma vykradli autobus - vypáčení předních dveří u řidiče. Odcizili nám dvě příruční zavazadla, ve kterých jsme měli krom oblečení, brýlí, elektroniky apod. i osobní věci. Dnes přišel dopis s vyrozuměním o likvidaci škodné události s výsledkem, že se v našem případě nejedná o pojistnou událost! Takže když Vás okradou, vykradou uzamčený (uzavřený) autobus, dle jejich vyjádření se nejedná o škodnou událost! To je k nepochopení! Jsou to k****i na n-tou a nedoporučuji Vám, abyste si u nich někdy něco pojistili. Jsou to zloději, podvodníci a banda č***ků, kteří si nevidí na svoje přirození přes svoje tlustá těla, která se vyvíjí důsledkem sezení na kancelářských židlí a z toho jejich nic nedělání.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 752 příspěvků
Aktivní včera v 09:42
Zobrazit profil

Chápu tvoje rozhořčení, ale pojistné podmínky mají pojišťovny vesměs podobné (tedy zejména, co se týká pojištění osobních věcí a zavazadel) a mohu tě ujistit, že Generali patří ještě mezi ty řekněme čitelné a solidnější. V pojištění platí jako v každém smluvním vztahu co je psáno, to je dáno. Vypadá to, že tak jak se to stalo byla naplněna nějaká výluka v VPP. Tipuji, že autobus nebyl na hlídaném parkovišti nebo zavazadla nebyla v určeném prostoru? Je to tak? Chápu tvoji nasranost, ale takto by postupovala asi každá pojišťovna. Nebo to odmítli z jiného důvodu? Pokud by to bylo z důvodu toho parkoviště, zkusil bych to claimovat na dopravci, protože ty jsi parkování nemohl ovlivnit...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kamilex

Protože hodně cestuju, tak jsem si vybral roční pojištění pro opakované výlety od BUPA Global Travel, kterou tady v Čechách propaguje Zirhamia a jsem nadmíru spokojen. Samozřejmě, každý hledí na to, aby pojištění bylo co nejlevnější, ale po komunikaci s pány jsem se rozhodl trochu si připlatit a vyplatilo se. Za poslední půlrok jsem už 2x u pojišťonvy "claimoval", jednou malé ošetření u lékaře v Singaporu a jednou zmeškaný let v Evropě a v obou případech jsem byl úspěšný a peníze jsem měl zpátky do několika dnů. Pojištění se prostě vždycky vyplatí a dobré pojištění dvojnásob :) Šťastnou cestu.

Přidal se 06. 11. 2014
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele meduza666666

Potvrzuji vyhodnost sfinance. Dnes pres ne sjednano pojisteni do Brazilie na 11 dni pro 2 lidi total 384 pro oba dohromady. Je to pojisteni od AXA. Limity 3M plus max 9000 zuby. Bez zbytecnych pojisteni zavazadel a urazu a podobnych zbytecnosti pro pojistovaci maniaky :) Ostatni stali s obdobnymi plnenimi dvojnasobek. A to vcetne VZP a OZP, kdy by clovek ocekaval nejake zvyhodneni.

Přidal se 11. 09. 2012
Napsal 752 příspěvků
Aktivní včera v 09:42
Zobrazit profil

Asi jsi s AXA nic neřešil, co? Ono je všechno super, než dojde na lámání chleba a tedy AXA jsou čuryni non plus ultra. Napíšu tady o tom pojednání pro ponaučení ostatních.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele richard.mach

Ahoj Dave, vysvětlíš mi prosím, jak to, že milion u KB je málo? Milion se mi zdá hodně.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Milion nemusí pokrýt náklady v případě vážnější události. Je to pojištění aby se neřeklo. Stačí oslovit nějakou pojišťovnu, aby ti sdělila příklady cen za nemocnice.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele vera.marusiakova

Obecně se doporučuje při cestách po Evropě minimální částka 1,5 milionu, do zámoří snad dvojnásobek: http://goo.gl/BC8zyY. Taky mi to přišlo hodně, ale když má někdo smůlu a potká ho třeba infarkt nebo mozková příhoda, léčba snadno přesáhne ten milion i u nás...

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele uspornadomacnost7

Ahoj, podelím sa aj ja so svojou skúsenosťou s cestovným poistením, hoci som Slovenka, žijem pri Brne už pár rokov. Tento rok sme si s kamoškami a s deťmi spravili výlet do Grécka. Môjmu malému sa do nohy zapichol ježko, išli sme s tým k doktorovi. Mali sme celoročné poistenie z českého Unionu, to si vybavujem online každý rok, je to oveľa pohodlnejšie než trepať sa do pobočky. Keď sme sa vrátili a všetko vydokladovali, tak sme nemali žiadny problém, takže ja si nemôžem sťažovať.

Přidal se 10. 10. 2013
Napsal 8 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele beruna

Mám myslím super tip na pojištění, které jsem náhodně zjistila ve své bance. KB a určitě i ostatní /upozorňuji že nejsem jejím zaměstnancem/ dělá takzv. platinovou kartu. Není to podmíněno stavem konta ale ročním poplatkem. Tato karta stojí kolem 6500Kč za rok a dle mého názoru se velmi vyplatí pro časté cestovatele a hlavně ty mimo evropu. Výhoda je, že na tuto kartu je pojištěná celá rodina u Alianz do 5mil, je tam spousty dalších výhod jako asistenční služby, pojištění zavazadel i třeba při posunutí letu a zrušení letu. Asistenční služba na auto třeba i s kompletním odtahem od všad, a pozor hlavně výběry z konta zdarma a pak služby VIP salónků všude na letištích. Tyto salónky nejsou sice úplně zadarmo tuším že za 17dolarů, ale my jsme minule v Dubaji zaplatili 3800 za 4h v salónku. Každý rok jezdím s rodinou na měsíc do Thajska a nejlevnější základní pojištění nás na měsíc stojí kolem 3t. Když pak připočtu výběry z automatu které konkrétně v Thajsku stojí kolem 130Kč tak mám za jednu dovolenou kartu zaplacenou. Zkusila jsem si ji teď na rok objednat a uvidím jak to funguje

Přidal se 30. 08. 2013
Napsal 324 příspěvků
Aktivní před 11 hod
Zobrazit profil
Avatar uživatele Petr76

Vám bych chtěl taky něco prodat, ozvěte se.

Přidal se 26. 06. 2014
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Klara-n

Ahoj. Podělím se také o své zkušenosti. Osobně preferuji sjednat pojištění vždy před konkrétní cestou, kde si zakliknu, co potřebuji (na ISIC taky mám pojištění, ale nechce se mi řešit, jak je to vlastně s těmi zeměmi, nadmořskou výškou, turistikou v horách atd... - abych pak nebyla nemile překvapená). Pojištění sjednávám přes Zaměstnaneckou pojišťovnu Škoda, u které to má na starosti pojišťovna Vitalitas.Základní pojištění léčebných výloh do 5 milionů stojí 16 Kč/den/Evropa. K tomu se dají přihodit různé další věci samozřejmě. Pojištění jsem musela využít při cestě do Íránu, kde mě velmi nemile chytly zuby. Pojišťovně stačil doklad o zaplacení, který byl ovšem v perštině, takže jsem k tomu dodávala i čestné prohlášení, že se opravdu jedná o zubaře. Ačkoli jsem byla připravená na byrokratickou bitvu, měla jsem do několika dní (v podstatě hned poté, co jsem poslal čestné prohlášení a oskenované doklady) na účtu proplacené výlohy. Takže pro mě to byla dobrá zkušenost, kterou jsem od pojišťovny nečekala :-). Ještě dodám, že na zubaře se to vztahovalo pouze do 10 000 Kč, ale výhodou je, že se bere oficiální kurz měny - což je v některých zemích opravdu velký rozdíl.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele kamilasch

Ahoj, nevíte někdo o nějakém dobrém pojištění na celý rok - budu celý rok žít v zahraničí takže potřebuji něco dlouhodobějšího než na 90 dní. Díky moc

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mail

Je jich celá řada, doporučuji proto použít nějaký srovnávač pojištění, který obsahuje alespoň ty největší pojišťovny. Já používám Klik pojištění, ale je dobré zkusit tak 3 než vyberete.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele mail

Ještě jsem našel nějaké informace a je možné se pojistit i přímo v zahraničí: http://blog.klikpojisteni.cz/2012/12/pojisteni-pro-dlouhodobe-pobyty-v.html

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele petr.sabina.brno

Zkus https://www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/axa/#ABTest_Apple=LastStep. Mají to vše velmi přehledně a interaktivně vytvořené, dá se z toho docela dobře vededukovat, jestli je pojištění od nich právě pro Tebe.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele z.svrcek

Dobrý den, jsem student a mám sjednané pojištění k ISIC kartě, které zajišťuje pojišťovna UNIQA. Tady posílám detaily pojíštění na oficiálních stránkách http://www.isic.cz/index.php/cestovani/pojisteni Konkrétně mám tarif IAL. Mám jej sjednané už několikátý rok po sobě, naštěstí jsem jej zatím nemusel využit (snad to tak bude i do budoucna :)). Máte s tímto pojištěním někdo nějaké zkušenosti?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele memo55

kdyz jsem byl na NZ tak jsem se pojistil primo u NZ pojistovny což vyšlo o mnoho levněji než u české. ted se chystám do USA a chci se zeptat jestli někdo neměl nejakou podobnou pojistku sjednanou primo V USA jestli by neporadil dikec

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele ja.kuba

Zdravím, já mám u české spořitelny k účtu za nějakých 60 kč měsíčně cestovní pojištění pro sebe, partnerku a dítě. Tvrdí, že do výše 3miliony, zubař do výše 15 tisíc. Údajně by to mělo platit celosvětově. Při malých částkách zaplatím ze své kapsy a pojišťovna v česku vrátí při velkých částkách zatelefonovat na telefonní číslo. Zajímalo by mě jaké jsou z vašeho pohledu nevýhody takového pojištění? Děkuji

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele data7

to Jakub z 29.5.2014, 20:15 Mám nejspíše to stejné. Od české spořitelny, ke kartě za cca. 500 CZK ročně. Pojištění A plus, platí na 100 dnů v kuse mimo ČR, pro celou rodinu, limit 3mil. Je to jak píšeš, od částky tuším 20 nebo 30tis za jednorázové / první ošetření se nemocnice spojí sama s bankou a vše si vyřídí mezi sebou. Pokud je to do této částky tak vše zaplatíš ze svého. Po návratu předložíš účty a oni ti to všechno proplatí. Musíš doložit i kopie letenek aby věděli že jsi tam nebyl déle než 100 dnů. Stejně tak doporučuji schovávat všechny účty / výdaje které jsou s úrazem spojené, včetně např. účtů za taxíky na převazy apod. Měl jsem nehodu na motorce v Thajsku a z hlediska pojišťovny vše proběhlo bez komplikací, doma po předložení účtů mi proplatili úplně vše. V článku se píše, že některé pojištění s kartou se nevztahuje pokud hotel / letenky nebyli placeny z karty... tak v tomto případě tam tato klauzule není, protože jsem minimálně hotely platil z jiné banky a letenky jsem předkládal pouze pojišťovně a ta neměla (min. ode mě) záznam jakou cestou jsem za letenky zaplatil.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Gabriela42

Dobry dn jsme na dovolene v Thasku, meli jsme nehodu na motorce, mame poistku k platebni karte u CP typu B prosim o radu jak postupovat, jsme po osetreni v nemocnici vse jsme zaplatli hotove, bylo to 3000 bat, zitra prevaz. Proplati nam skodu na motorce pojistovna? Potrebujeme zapis u policajtu o nehode?

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele peter.zahradnik

Ja som osobne spokojny s kreditkou od Diners Club (aj ked som nastastie este nemusel vyuzit, takze v praxi tazko povedat), kde na kartu su so mnou poistene aj dalsie tri kusy cestujuce so mnou Rozsah poistného krytia na osobu Poistenie liečebných nákladov 140 000 € Limit na akútne zubné ošetrenie 400 € Poistenie asistenčných služieb 70 000 € Poistenie úrazu 140 000 € Poistenie vyslania náhradného pracovníka 1 400 € Poistenie cestovných výdavkov rodinného príslušníka 1 400 € Poistenie batožiny a vecí osobnej potreby 1 400 € Poistenie právnej pomoci a kaucie pri dopravnej nehode 4 000 € Poistenie zdržania batožiny pri použití leteckej dopravy 400 € Poistenie zdržania cesty pri ceste lietadlom 400 € Poistenie zodpovednosti za škody na zdraví a na majetku 1 500 000 €

Přidal se 08. 05. 2014
Napsal 152 příspěvků
Aktivní včera v 09:37
Zobrazit profil
Avatar uživatele inutihar

U Dinners to je takto: Cestovní pojištění k Diners Club kartě je ovšem vázáno úhradou nákladů spojených s cestou jejím prostřednictvím (letenka, jízdenka, pronájem automobilu, úhrada či rezervace ubytování). Spolu s držitelem karty jsou pojištěni maximálně tři spolucestující za podmínky, že cestují společně s držitelem karty a cestovní náklady všech byly hrazeny kartou. Za náklady na cestu se považuje také nákup pohonných hmot u čerpací stanice na území České republiky v den překročení státní hranice, pojištění se v tomto případě vztahuje pouze na držitele karty, ne další spolucestující. Pokud si dobře pamatuji, v případě problémů to řeší hodně do detailů, jsou k tomu zajímavé diskuze i na českých webech.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele franta05

mám kartu diners již dlouhou dobu a řešil jsem s nimi i jedno pojistné plnění. účet za lékaře přeplatili bez problémů, na dovolenou jsem jel vlastním autem a úplně stačilo, že na kartě byl z daného měsíce pohyb. nebylo třeba nic dokladovat.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele martina.karlicka

Já bych se přimlouvala za extra článek o pojištění auta při půjčování v cizině, vždycky mám pocit, že mě berou na hůl.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele karolina.svarcova

Ahoj, jaky typ pojisteni bych mela zvolit, kdyz v Asii nejprve budu na dobrovolnickem projektu a pak cestovat - pracovni nebo turisticke? Resp. hradi pracovni pojisteni vse i pri turistice/cestovani? Diky.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele katevonworld

Ahoj, mně pár let zpátky v HZP (dnes ČPZP) řekli, že když jedu na léto někam pracovat, tak mi stačí turistické, nicméně šlo o Evropu a je to pár let zpátky, takže bych řekla, že nejlepší info seženeš v pojišťovně.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele golenya

Zdar, asi offtopic, ale chcel by som sa este opytat, ako to funguje ak si chcem pojistit elektroniku (tablet, fotak,..). Viete mi nieco poradit? Dik

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele alice.soukupova

Do hor i jako celorocni pojisteni se mi vyplatil alpenverein. - záchranná nebo pátrací akce do 25 000 € - převoz z ciziny do místa trvalého pobytu bez omezení - lékařské výkony v cizině do 10 000 € - zákonná odpovědnost do 3 000 000 € - právní ochrana do 35 000 € + slevy a prednostni rezervace na chatach horskeho svazu a zajimave slevy treba v rock pointu a dalsich outdoor obchodech. Vstupni investice se mi za lonsky rok vratila na slevach hned nekolikrat :)

Přidal se 08. 05. 2014
Napsal 152 příspěvků
Aktivní včera v 09:37
Zobrazit profil
Avatar uživatele inutihar

Alpenverain je na delší nebo rizikovější cesty nejen po horách super. Navíc, přece jen, ve světě ho znají lépe než nějaké obskurní pojišťovací společnosti z neznámé rozvojové země z východní Evropy :-) Dobré jsou také standardní německé nebo britské cestovní pojistky i s ohledem na výši limitů, které nabízejí. Náklady navíc nejsou o moc vyšší než za pojištění v ČR.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele lenkacx

Dejte si pozor na nadmořskou výšku, většina pojišťoven má "pobyt a pohyb ve výšce nad 3000 mnm" jako "rizikový sport", do těchto výšek se dostanete velmi snadno při pouhé jízdě po silnici v Equadoru, Peru a podobně...

Přidal se 12. 04. 2014
Napsal 6 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele slamic9

Nevím jestli na tom srovnavači najdete lepší pecky, nicméně Kooperativa má teď slevu 40% z ročního pojistného pro pracovní i turistické cesty (včetně aktivního sportování) po Evropě ... Což je poměrně super když to obsahuje i vodní sporty v podobě windsurfingu atd :)

Přidal se 22. 03. 2014
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele Klaruse

Jela jsem studovat do zahraničí na půl roku a třeba ZPMV (zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra)má dobré výhody - měla jsem zdravotní pojištění na půl roku zadarmo s tím, že jsem si radši extra připlatila za zavazadla a nebo se dá jet někam na týden myslím a být zadarmo pojištěný, chce to koukat na nabídky ;) Platí teda jenom pro studenty...

Přidal se 29. 12. 2013
Napsal 25 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Terish

Pěkný článek, díky za rady, vždycky jsem z těchto věcí děsně zmatená. ;D

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Já si přijdu zmaten víc po sepsání než před ním :)

Přidal se 29. 12. 2013
Napsal 25 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Terish

To chápu. :D Já naštěstí neřeším věcí s půjčováním aut a podobné složitosti, takže mi stačí ty základní informace (za kterých jsem byla občas taky zmatená - ono člověk sám těžko odhadne, do kolika to krytí potřebuje a tak.). :) Ale stejně je paráda, že takové články vytváříte, člověk se alespoň něco dozví.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele foto

Velmi doporučuji se podívat, jestli pojistka kryje zubaře. U mnoha pojišťoven je to velký problém a nejvyšší krytí je tuším jen do 20 tis.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Díky. Máš přehled o ceně za ošetření zubu? Tuším, že snad kamarádka platila 8tis. v Kanadě a právě kvůli nedostatečnému plnění musela tisícovku či dvě doplatit.

Přidal se 17. 12. 2014
Napsal 4 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Manasinho

Když jsem dva roky pracoval v Nizozemsku tak i když jsme měli Nizozemské pojištění tak platily kamarádi u zubaře 400-600€

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele foto

Na NZ jsem za vytržení zubu platil tuším 2,5 tis. Ale přesně si už nevzpomenu. Každopádně raději pojištění, které to kryje aspoň těch 20 tis., než které to nekryje vůbec nebo třeba jen 5 tis.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele domickak

Hm, po přečtení článku mi není zrovna nejlíp, v září letíme na Bali :-/. S pojištěním, nejljépe s neomezeným limity, samozřejmě počítáme...

Přidal se 06. 10. 2015
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele Dalamar

Hezký text, ale jste si jisti, že pojištění odpovědnosti kryje škodu způsobenou řízením motorových vozidel ? U jaké pojišťovny ? A mimochodem nevíte jestli existuje u nás pojišťovna, která je schopná pojistit samostatně právě škodu způsobenou na půjčeném vozidle nebo půjčeným vozidlem, bez nějakého extra vylučování všech možných výjimek ?

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Dobrý podnět, bral jsem to automaticky tak, jak je položka popsána: "Pojištěna je odpovědnost za škodu, která vznikne během pobytu v zahraničí. Pojistnou událostí je škoda vzniklá na zdraví a na věci. Pojistná ochrana se nevztahuje na škody vzniklé pojištěnému nebo osobám blízkým." Zjistím tedy jak to je a kam dál. Edit: viz. komentář níže u Pepy, měl jsem namysli škodu způsobenou třetí osobě řízením půjčeného auta. Nikoliv škodu na vypůjčeném autě samotném. Protože v jiných situacích mě nenapadá, jak lze něco někomu způsobit :-)

Přidal se 01. 12. 2014
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele Shari

Auto je velmi ošidné. Před odjezdem do Dominikány jsem se o to dost intenzivně zajímala a zjistila jsem, že jsem vlastně nezjistila nic. Měli jsme nejvyšší možný rozsah pojištění na vše, ovšem na auto se nevztahoval a všechny dotázané pojišťovny nám šalamounsky sdělily, že si musíme vybrat takovou půjčovnu, která má pojistku již v ceně půjčovného. Jenže to je háček - nějaké "povinné ručení" v zemích třetího světa téměř neexistuje, a pokud ano, rozhodně nejsou vozy pojištěné na škodu na sobě samotných. Takže malý ťukanec a platíte vše a nikdo vám nic nedá - rozhodně ne za škodu na tom autě, které jste si půjčili. Dokonce ani vaše úžasná místní pojišťovna neuhradí škody na zdraví, pokud jste k nim přišli při vlastním řízení (když zmrzačím spolujezdce, bude mu škoda uhrazena z mojí pojistky škod třetím osobám, ale když zmrzačím sama sebe a stane se to při řízení, mám smůlu). Celkově to bylo tak neprůhledné a nejasné, že jsme si nakonec najímali auto i s řidičem. V Evropě a civilizovaných zemích bych to neřešila, ale tady nám to prostě přišlo jednodušší...

Přidal se 08. 05. 2014
Napsal 152 příspěvků
Aktivní včera v 09:37
Zobrazit profil
Avatar uživatele inutihar

"Povinné ručení" v zahraničí samozřejmě existuje, jen je třeba číst smlouvy s půjčovnami, zjistit si rozsah CDW a rozhodnout se, do jak vysoké spoluúčasti jsem ochoten jít. Jsou situace, kde se šetřit moc nevyplácí, ale nechat se odrbávat za různé příplatky samozřejmě také ne. Pokud se mi něco nezdá, vždy se dá jít jinam, nestalo se mi zatím nikdy, že by v daném místě existovala jediná autopůjčovna (a to jsem si půjčoval auto na ostrově, kde žije asi 10 000 lidí). Pojištění zranění sebe sama při zahraniční nehodě obvykle pokrývá standardní úrazové, příp. životní pojištění (ověřte si u své pojišťovny, minimálně pro ČP i ČS to platí), případně úrazové připojištění prakticky v jakémkoliv slušném cestovním pojištění. Chtít to po nějaké půjčovně aut je nesmysl (nemluvě o tom, kolik by si za to účtovali).

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele jarda.pek

Chtěl bych se autora zeptat, nebo spíše upozornit na výrazný nedostatek příspěvku. Opomenuto samotné řízení při náhradách. % likvidity atd. Pojišťovny se často kroutí, znám případy, kdy nevyplatily pojištění, načež došlo na soud, který ne vždy dopadl k úlevě pojištěného. Proto pozor... Pojištění může být pěkné pro pocit.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Jardo, ty % dozjistím a doplním. Co se týká právě oněch kroutících se pojišťoven, tak ty v tomto případě šly mimo text, Sfinance je v databázi nemají.

Přidal se 11. 12. 2012
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 5 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele jujing

Tak to by mě vážně zajímalo která pojišťovna nabízí v cestovním pojištění pojištění zoodpovědnosti, které kryje škody na půjčeném autě/skůtru...

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Jasně, už vím kde je rozpor... Myšleno to bylo tak, že ty způsobíš škodu na jiném autě, než na tom tvém půjčeném. V tom by to mělo být OK, že? Samotná pojistka na půjčené auto bude téma k autopůjčovně.

Přidal se 11. 12. 2012
Napsal 1 příspěvků
Aktivní před 5 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele jujing

Tak předpokládám, že i to je kravina ;) Snad každé auto z půjčovny v 99% zemích má sjednané povinné ručení ;) je to prostě nesmysl ;)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Taky fakt.. Já osobně nevidím důvod, proč by pojišťovny měly vylučovat autopůjčovny. Což samozřejmě není v rozporu s pojišťovnictvím :/

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele dinav

S prominutím zde melete páté přes deváté. Teda mi to tak připadne. Když si sjednám pojištění odpovědnosti, tak to kryje škody (finanční, na zdraví, na majetku), kterou způsobíte třetím osobám do určitého limitu. Když si půjčím vůz, tak tato pojistka tyto věci nekryje. Jakékoliv události s vozem, s skútrem a tak... Pokud způsobím někomu újmu tímto prostředkem, tak musím mít povinné ručení. Pokud to auto nějak poškodím, tak musím mít havarijní pojistku.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4239 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Ano, to jest důvod proč dělat podobné články a proč se pod nimi má diskutovat. Sám uvádím, že toto není moje parketa a několik dní mi trvalo, než jsem pochopil vůbec co a kde. A jak je vidět, nejsem ani na 50% znalostí, které je potřeba. Hold parketa pojišťovnictví je úplně někde jinde než u levných letenek a ničení palivových příplatků. Díky za osvětu k těm autům, teď už to celé dává smysl. Pokud se ale vrátíme ke gró tématu - cestovní pojištění na újmu na zdraví - tak tam by vše mělo být košér..?

Přidal se 29. 01. 2014
Napsal 3 příspěvků
Aktivní před 3 lety
Zobrazit profil
Avatar uživatele petar

Četl jsem to až nyní, dělám makléře, pokud budete potřebovat poradit, ptejte se. Jarouš to ale vysvětlil. Jenom bacha na smlouvy a podmínky půjčoven. Chtějí připlatit pojištění i havarijní, ale důkladně pročíst podmínky a výluky. Většinou platí povinné ručení v zemi půjčení a za hranicemi ne. Viz třeba Gibraltar, atd. Také může platit pojistka pro toho , kdo auto půjčuje aneplatí pro spolujezdce, další příplatek.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele daesar

existuje tedy nějaká možnost sjednat si u nějaké pojišťovny pojistku na půjčené auto v zahraničí, tak aby bylo pokryto vše? Např. 4 dny ve Francii s autem dělá navíc přes autopůjčovnu 500 Kč

Přidal se 08. 05. 2014
Napsal 152 příspěvků
Aktivní včera v 09:37
Zobrazit profil
Avatar uživatele inutihar

Jsou specializované zahraniční pojišťovny, co to nabízejí, třeba i formou paušálu (např. http://www.insurance4carhire.com/). Půjčení auta v zahraničí je vždy kompromis mezi tím, co jsem ochoten zaplatit a tím, co jsem ochoten riskovat. Podívej se, co kryje standardní smlouva a pak se zamysli: musím si opravdu dokupit pojištění předního skla? snížení spoluúčasti? pojištění světel? pojištění krádeže? vytopení vozidla? 500 Kč na 4 dny je +- 5 EUR na den. Stojí mi těch ušetřených 5 EUR za případné problémy? Když si večer dám o pivo méně, tak to mám zpět. Nebo se podívám jinde a jiná půjčovna to třeba už má v ceně.

Přidal se 21. 05. 2013
Napsal 361 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil

Ahoj, vloni jsem docela intenzivně pátrala, jak situaci s půjčeným autem řešit, protože jsme obvykle sehnali velmi levný deal a potom nám v např. u Hertz nabízeli pojištění plného krytí tak vysoké, že by to pomalu stálo víc, než vypůjčení auta na celou dobu. Takže jsme to vždy riskli, ale neměli z toho dobrý pocit, protože spoluúčast bývá fakt vysoká. Našla jsem více zahraničních pojišťoven, ale zvolili jsme nakonec taky http://www.insurance4carhire.com, teď jsme zaplatili už druhý rok a jsme konečně v klidu, podmínky jsou dobré, recenze, které jsem na ně pročetla taky.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)