Ahoj, hledám letenky na trasu VIE-DXB-MRU a zpět u Emirates. Pokud to zadám tak, že jsou obě cesty pouze s párhodinovým přestupem v DXB, najde to letenky levnější. Pokud na zpáteční cestě přidám, že v Dubaji zůstanu nějaké dny, začne systém tvrdit, že levné letenky na trase MRU-DXB jsou vyprodané a nabízí to pouze dražší tarif. Pak zkusím znovu vyhledat pouze krátký přestup, nabídne to ten samý let a opět ty levné dostupné jsou. Takže Emirates lžou, že jsou pro daný konkrétní let Saver letenky vyprodané, když je obratem nabídne při jiném hledání. Jak tento jejich fígl obejít? Pokud chci přidat dny v DXB po cestě zpět, musím použít ten advanced vyhledávač co tvrdí, že jsou vyprodané, nebo jde nějak použít základní verzi hledání a nějak do toho výsledku vpašovat volné dny? Děkuji  .

Emirates fixluje vyprodání levných letenek, aby prodalo dražší?

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Zásah, potopeno

0 Citovat

Za mě jsou Emirates takovou normální aerolinkou, žádný zázrak... A letět v dobytčáku v A380 taky není žádný terno... Pořád je to dobytčák. To radši poletím s jinou společností že levno a peníze utratím na místě.

3 Citovat

Emirates šly strašně dolů, co se servisu týče. Když to porovnám s dobou před 15 lety, tak je to teď úplně někde jinde. A380 chápu z pohledu cestovního komfortu, ale to samé mi poskytne A350 za podstatně menší peníze. Prostě v Česku je let s Emirates známkou toho, že na to mám. Osobně ten hype taky nechápu, za mne jsou lepší společnosti. 

3 Citovat

V economy se služby osekávají až na dřeň, protože aerolinky dobře vědí, že spousta lidí si letenky dá do srovnávače a kupuje podle ceny.

Letos třeba Brussels airlines, snídaně po longhaulu podávaná před přistáním:

cesta tam - 110 g pizza

cesta zpět - 1 ks loupák  

 

0 Citovat

Je to tak, když porovnám Singapurce v roce 2003 a 2023, tak rozdíl je obrovskej... A to mají být jedny z nejlepších společností. Zrovna Emirates a Qatar mi přijdou přeceňovaný. 

floodland napsal(a):

Emirates šly strašně dolů, co se servisu týče. Když to porovnám s dobou před 15 lety, tak je to teď úplně někde jinde. A380 chápu z pohledu cestovního komfortu, ale to samé mi poskytne A350 za podstatně menší peníze. Prostě v Česku je let s Emirates známkou toho, že na to mám. Osobně ten hype taky nechápu, za mne jsou lepší společnosti. 

1 Citovat

Jsem na ně zvědavej. Letím s nima letos 2x do Afriky. Nečekám zázraky. Stačí jen jídlo a pití.

Sue Ellen Ewing napsal(a):

V economy se služby osekávají až na dřeň, protože aerolinky dobře vědí, že spousta lidí si letenky dá do srovnávače a kupuje podle ceny.

Letos třeba Brussels airlines, snídaně po longhaulu podávaná před přistáním:

cesta tam - 110 g pizza

cesta zpět - 1 ks loupák  

 

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Je to tak, když porovnám Singapurce v roce 2003 a 2023, tak rozdíl je obrovskej... A to mají být jedny z nejlepších společností. Zrovna Emirates a Qatar mi přijdou přeceňovaný. 

[citace="floodland"]

Emirates šly strašně dolů, co se servisu týče. Když to porovnám s dobou před 15 lety, tak je to teď úplně někde jinde. A380 chápu z pohledu cestovního komfortu, ale to samé mi poskytne A350 za podstatně menší peníze. Prostě v Česku je let s Emirates známkou toho, že na to mám. Osobně ten hype taky nechápu, za mne jsou lepší společnosti. 

[/citace]

Nekde se to, ze letenky stoji poslednich vic, jak deset patnact let,  nominalne porad stejne, ale hodnota te same castky je vyrazne nizsi, projevit musi. 

z prahy byly letenky do DXB s EK v roce 2010, kdyz EK zacly do Prahy letat, za 15 v nejnizsich tridach.

a dneska, po 14 letech, se za 15 daji v nejnizsich tridach najit stale.

Praha - Sydney s EK stala v roce 2010 kolem 45 tisic. A dneska stoji … no, uplne stejne. A jeste prskame, ze je EK predrazeny šmuk.

Takze, co se divime?

1 Citovat

Tak něco si ještě pamatuju a když Emirates přišly do Prahy, tak se dalo letět do Dubaje za desítku. Za 13 bylo Thajsko. Ale jinak souhlas, ta cenová hladina se musí někde vykompenzovat. 

1 Citovat

Já se nedivím. Před 20-25 lety jsem  platil za letenky stejně, někdy i víc než teď. A to jsem byl student. Stačí se mrknout na průměrný výdělek tehdy a teď a musí být každému vše jasné. Prostě je to boj o zákazníka, škrtání všeho, degradace kultury létání. Stala se z toho “masovka”. Nízkonákladovky tomu taky nepomohly. Pokud chceš srovnatelnou úroveň, musíš si připlatit ideálně za C, což je dá se říct srovnatelné v akcích s těmi cenami před lety v eku :-). Takže je to vlastně fajn 😀.Nebo sbírat a kupovat třeba aviosy a řešit to tak. To vyjde často  i levněji. 

Jinak s EK  jsem  létal před deseti lety. Tehdy byly ceny víceméně srovnatelné s ostatními. Dnes je to “předražená sračka”.

3 Citovat

Jojo, tak nejak. Neco pred r. 2000 me stala letenka do Indie zhruba 20 tisíc, prumerna mzda mohla byt 12 tisic a 1 us dolar cca 35 korun, presne uz nepamatuju. Ted litame za hubicku.

0 Citovat

Tak vás trumfnu s těma cenama - v květnu 1989 mě stála letenka z PRG do ORG, s přestupem ve FRA s ČSA 21600 Kčs v normální třídě (průměrná hrubá mzda byla něco málo přes 3k). Dnes se létá skoro zadara a ještě pyskujete, že je mizerná svačina :-)

1 Citovat

U tech Emirates mi prijde trochu zvlastni, ze s nekolikadenim stopoverem v Dubaji to je casto vyrazne drazsi nez bez nej. Je to statni spolecnost a cekal bych, ze ten stopover ma slouzit jako podpora mistniho cestovniho ruchu. 

Ale zvlastni je i cenotvorba u normalnich letenek. Nedavno jsem hledal jednosmernou letenku HKG-PRG. Vychazelo to tak kolem 12tis Kc jestli si to dobre pamatuji. Kolega se ptal, jestli by mohl dat par dni v Dubaji. Se stopoverem to vychazelo treba o 10tis draz. A stejnym letem jen usek HKG-DBX to vychazelo take tak kolem 20tis Kc.

Nicmene mozna to ma byt test, jestli je clovek dost bohaty na to, aby si zaslouzil prohlednout Dubaj :)

1 Citovat

Stop overy u EK nejsou problem. I nejlevnejsi tarify maj v kazdem smeru jeden stop over zadaco, coz ke dost nadstandard.

Ta vyssi cena je pak jen o tom, ze narazis na vyprodany let, jako v tomto pripade.

Na te cenove politice (ze A-B-C je levnejsi, nez A-B) neni nic divneho. Stejne funguje cenotvroba vsech spolecnosti, krome lowcostu.

0 Citovat

V roce 2001 me stala letenka do Mexico city s KLM v B 747 v economy 25tis.🤦‍♀️, to stejny 2004 do Limy a zpet z Rio de Janeira s Iberii a to jsme dostali v cene economy luxusni hotel se snidani v Madridu jako soucast letenky pri prestupu pres noc👌.  Dneska si nedovedu predstavit, ze bych tohle platila, + i s nizsi urovni cateringu a dalsich sluzeb. 

0 Citovat

To máte pravdu s těma cenama. Když jsem letěl v roce 2003 na NZ, právě se Singapurcema, tak jsem platil 45k. Dneska bych to za eco nedal. Snažím se lítat za akční ceny nebo errory, kterých bohužel je čím dál tím miň. Tím pádem zase můžu lítat vícekrát za rok.

K tomu EK. Za mě to není žádná prémiová aerolinka. Navoněná bída, stejně jako Dubaj. Za hodně peněz, jen odbavený zavazadlo v ceně. 

1 Citovat

Pred dvadsiatimi rokmi ste asi nelietali tak casto ako teraz nie? Keby som cestoval letecky raz, dva razy do roku, dal by som aj tych 1000 eur niekam do Mexika :D Prva letenka do NYC stala tiez nejak okolo dnesnych 700 eur.

1 Citovat

Ono prakticky na každém jiném kontinentě jak v Evropě jsou letenky dražší. Z Evropy a z COVIDu jsme rozmazlení letenkami za 9,99 € směr, a to nebývá ani v Asii. Respektive sice najdete letenky od 1 VND nebo MYR, ale k tomu se připočítávají nemalé poplatky.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Pred dvadsiatimi rokmi ste asi nelietali tak casto ako teraz nie? Keby som cestoval letecky raz, dva roky do roku, dal by som aj tych 1000 eur niekam do Mexika :D Prva letenka do NYC stala tiez nejak okolo dnesnych 700 eur.

no hlavne jsme vubec nelitali po Evrope, bylo to drahe. Za ocean to byla cesta jednou za 2-3 roky na cca 25dni a celkem to tenkrat “lowkost” s batohem, zadne pujcene auto, vyslo na cca 50tis./os, a taky nikdo kolem takhle nejezdil bez ck na vlastni pest.

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Snažím se lítat za akční ceny nebo errory, kterých bohužel je čím dál tím miň. Tím pádem zase můžu lítat vícekrát za rok.

Ti nevim, ale úplně mi to nedává smysl :-)

Myslim, že je to o tom, jak člověk ty věci sleduje, a věnuje se jim. Když tomu obětuješ čas, najdeš si. Většina lidí ovšem, jak stárnou, zjistí, že je jednodušší ten čas věnovat práci, a koupit si to potom za víc. Přirozenej proces. Drtivý většině lidí to za to nestojí, pokud to nemaj jako zálibu.

Samozřejmě technika jde dopředu a totální chyby nebo FD už jsou raritou. Na druhou stranu i technika hledání jde celkem dopředu (a sdílení informací taky).

 

1 Citovat

Tak jde i o to, zda ty chyby pak vydrží. A v tom se to od dřívějška dost změnilo právě proto, že už se k těm chybám během chvilky dostane každý jouda díky sdílení. Tudíž to drtivá většina společností ruší.

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

 

Myslim, že je to o tom, jak člověk ty věci sleduje, a věnuje se jim. Když tomu obětuješ čas, najdeš si. Většina lidí ovšem, jak stárnou, zjistí, že je jednodušší ten čas věnovat práci, a koupit si to potom za víc. Přirozenej proces. Drtivý většině lidí to za to nestojí, pokud to nemaj jako zálibu.


 

Navíc lidi, kteří v práci nejsou na počítači, nebo jim je virtuální svět cizí, na nějaké hledání kliček při nákupu letenek vůbec nemají pomyšlení. 
A nejde jim to mít za zlé.
Zrovna včera jsme seděli se známýma u vína a jedni manželé zmínili nastávající let do Říma. Za dva dají cca 9 tisíc za letenky. Neřešil jsem s kým letí, ta cena je za mě nesmysl, jistě jde nakombinovat levnější. Ale oni byli spokojení, těšili se. A tak jako já nechápu, že k tomu nesednou a nepohrabou se v kombinaci letenek kvůli lepší ceně, on zas nechápe lidi, kteří si neumí sami vyrobit a namontovat kuchyň. Každý ty priority a dovednosti má někde jinde.

8 Citovat

Hledání levných letenek je prostě hobby. Někoho to baví a neřeší, kolik hodin stráví hledáním. Taky mi příjde blbost se radovat, že jsem sehnal letenku na Hawai o 2 tisíce levněji, strávím na cestě o 10 hodin déle a budu celkem 3x přestupovat. Každý to má prostě nastavený jinak a je zbytečné ty ostatní za to odsuzovat. 

6 Citovat

Když jsou všichni spokojení, i když zaplatí víc, to je ta lepší varianta. Jsou ovšem lidi, kteří hledání levných letenek skutečně jako hobby nemají, ale jsou přesvědčení, že oni sehnat levnou letenku prostě musí, případně, že jim ji někdo musí najít, aby jí měli celkem bezpracně. Když jim ale vysvětlíte, že v podstatě až na výjimky žádné pevné zákonitosti v cenotvorbě neexistují a že je to o tom hledání a přizpůsobení se podmínkám a o flexibilitě - nechápou. Oni prostě třeba chtějí do USA za měsíc v létě, odlet musí být určité datum a nenechají si vysvětlit, že takhle to mít levný fakt nebudou. Ale zase všichni věří, že Emirates je extra třída a luxus v oblacích :-), to zas jo

9 Citovat

Bear napsal(a):

Tak vás trumfnu s těma cenama - v květnu 1989 mě stála letenka z PRG do ORG, s přestupem ve FRA s ČSA 21600 Kčs v normální třídě (průměrná hrubá mzda byla něco málo přes 3k). Dnes se létá skoro zadara a ještě pyskujete, že je mizerná svačina :-)

Svačina nebyla žádná, mizerná byla snídaně. A ani chlast nestál za moc.

0