Ahoj, chceme s přítelkyní letět do Thajska na dva týdny někdy v rozmezí poloviny listopadu až poloviny prosince. Teď se dají zpáteční letenky z Prahy sehnat okolo 15 tisíc na osobu. Myslíte, že za tuhle cenu se budou dát sehnat i nějak těsně před tou cestou, nebo už potom budou dražší? Jde mi o to, že bych rád počkal, jestli nebude nějaká speciální akce za ještě nižší cenu.. Jestli je tohle totiž normální cena tak bych počkal a kdyby nebyla akce tak je ta 15 tisíc koupil třeba až za měsíc a půl. Kdyby pak měly být dražší tak by asi bylo lepší koupit je teď za tuhle cenu. Díky Martin .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

V rychlosti som pozrel ten oman air, je tam pgr-bkk za "okolo 10k", ale realne je to za 11,4k, cize 460e cca, to som nasiel aj z budapesti podobne ceny. Kazdopadne blbe je ze tie lety s aeroflotom su uz zda sa fuc v tej cene co bola vcera 550e a teraz je to 670e :) takze to je pase a do popredia sa dostava zrejme jordansko :)

0 Citovat

Ja tedy vidim z Vídně prvních 14 dní v prosinci za cca 560 eur jak s Aeroflotem tak s Qatarcema. Je to teda Bangkok.

0 Citovat

Naozaj? tie kratke lety 14hod tam a 15hod spat? myslim ten aeroflot

0 Citovat

Ano, 14 h tam a 15 h zpět.

0 Citovat

Mandarinka, asi som fakt prepracovany, nevidim to tam, napr 1-14 december tie kratke lety z viedne na phuket 672e cez pelikanca, priamo na stranke aerofolotu to vychadza +- rovnako

0 Citovat

Tak Mandarinka taky píše Bangkok :)

0 Citovat

Jaj, jasne, to uz som si nevsimol ze editovala príspevok. To potom ano, to moze byt ze je BKK za 550e

0 Citovat

Asi to teda nebude pre nikoho uzitocna informacia, ale nakoniec sme kupili Qatarcov, ale linku vieden-krabi, 14 resp 18 hodin lety, nejakych 550e/osoba. Na to ze je tam odlet 2. decembra, za 8 dni, tak ta cena je pri tych parametroch ok. V tej, alebo velmi podobnej cene su aj dalsie terminy v prvych 3 decembrovych tyzdnoch myslim

0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli někdo byl na Koh Phangan v květnu/červnu. Konkrétně mně zajímá pláž Ban Tai jak to výpadá s odlivem, jestli je celý den nebo třeba jen půlka dne)

0 Citovat

Ahoj, byl sem minulý rok v červenci a bylo to naprosto v pohodě. Každopádně Ban Tai nebyla tak krásná, jak je prezentováno na fotkách. Nejvíc se mi líbila Haad Than Sadet Beach. Vede tam krásná cesta po asfaltce. Je schovaná mezi krásným porostem a menšími kopci > https://goo.gl/maps/Lm7uKQ9f1gR2 


V červenci byla prázdná.

0 Citovat

Díky za odpověď:) ta vypadá krásně, ale není tam právě moc možnosti ubytování koukám. Takže to spíš tak na výlet, tam určitě zajedem)

0 Citovat

nějaká tam jsou, v těch kopích. Ty bungalovy vypadaly skvěle. Ale nezjišťoval sem dostupnost ani cenu :) na denní výlet určitě doporučuju. Je tam i bar s restaurací, takže se tam dá vydržet.

0 Citovat

dzejna napsal(a):

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli někdo byl na Koh Phangan v květnu/červnu. Konkrétně mně zajímá pláž Ban Tai jak to výpadá s odlivem, jestli je celý den nebo třeba jen půlka dne)

V rámci jednoho roku je to na každém místě s přílivem a odlivem stejné. Liší se jen v tom, že rozdíly jsou výraznější kolem úplňku a novu. Čas odlivu se každý den posune o 50 minut. Jsou 2 odlivy denně (přesněji každých 12 h. a 25 min.), ale 1 z nich může být málo výrazný (to samé platí pro příliv). Na mnoha tropických plážích platí, že se nedá snadno plavat v době odlivu asi 3-5 h. (odliv netrvá  déle než 6 h.) Když někdo vstane v 10 h. a má smůlu, že nejnižší odliv je zrovna kolem 13 h., tak může mít do 16 h. nižší stav hladiny a kolem 18 h. zapadne slunce. Pak to může vypadat, že byl odliv téměř celý den.

0 Citovat

Pokud chce mít přesné infos, doporučuji třeba global tide.

0 Citovat

@cali - to mozno, ale osobna skusenost je naj

0 Citovat

FYI: Upozornění MZV ČR na bezpečnostní situaci v Thajsku:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...estam.html


0 Citovat

@ mirjur 

tak to se da aplikovat na  mnoho  dalsi zemi a oblasti co se tyce  Thajska , to by me spise  nenachalo  chladnym tohle :

https://www.idnes.cz/cestovani/k...-sveta_hig


0 Citovat

Prosím o pomoc s itinerářem pro úplné začátečníky, kteří se do Thajska chystají v druhé polovině února na cca 9 dní čistého času. 

Cesta by měla zahrnovat samozřejmě i nějaké válení na pláži* (řekněme 3 celé dny) a současně by zbytek neměl být nic zběsilého, aby nelítali/nejezdili sem tam jako blázni. 

Já jsem v Thajsku byl třikrát, ale dvě ze tří cest byly špatná volba lokalit a tak je nechci ovlivňovat svými antipatiemi. 


* zatím je kandidátem Koh Kood


0 Citovat

3 dny na ostrově, téměř 2 dny cesta tam a zpět, zbývají 4 dny. Pokud chtějí vidět nějaký NP ve vnitrozemí, můžou jet do Kanchanaburi (vlakem či minivanem) a NP Erawan (busem z Kanchanaburi), což je včetně cesty na 3 dny a možná stihnou i nějaký chrám v okolí, ale raději taxíkem, pokud nemají zkušenost s motorkami. Pokud chtějí jezdit co nejméně a stačí jim kromě ostrova chrámy a zajímavosti Bangkoku, bude nejlepší, když ty 4 dny stráví v Bangkoku s výletem do Ayutthayi (v tom případě by bylo lepší zůstat na ostrově o den déle).

0 Citovat

Koh Kood je dobrá volba. Byl jsem tam v únoru 2017 a v porovnání s ostatníma ostrova je tady stále minimum turistů, takže klídek. Minimální provoz na cestách, takže i na skůtru se tady krásně jezdí. Jen pozor, že bez skůtru je člověk odkázan většinou na služby resortu, ony totiž ty hotely bývají dál od hlavní silnice a taky záleží v jaké části ostrova si zvolí ubytování. My si pobyt rozdělili na dvě místa na ostrově (2+3 noci). Někde totiž kromě resortu vůbec nic dalšího v blízkosti není. Každopádně koupání parádní, výlety po ostrově lze taky nějaké absolvovat. V porovnání s ostatními ostrovy je tady ovšem trošku dráž.


Nevýhodou je trošku komplikovanější dostupnost. Pokud nepoletí do Tratu, kdy na tu linku má monopol Bangkok Airways a podle toho vypadají ceny, tak je to cca 6 - 7 hodin busem z BKK a potom hodina lodí. 


Pokud to nemá být zběsilé strávil bych zbytek pobytu v BKK a případně absolvoval nějaký výlet odsud. Ono totiž, jak píše Libor, dostat se na Koh Kood jsou dva dny na cestě. Já bych si v tom případně ostrov prodloužil na 4 noci, ať nemají pocit, že jsou pořád v pohybu.


Jako druhá varianta mě napadá Koh Lanta - jednodušší dostupnost než Koh Kood. Z BKK do Krabi lítá furt něco a z Krabi jsou to snad 2 hodinky minivanem. Koupání je tam taky pěkné a nabídka výletů, jak po ostrově, tak po okolí široká. 

0 Citovat

Řešil jsem "Thajsko pro důchodce" - tedy nějakou pohodlnou variantu bez zdlouhavých celodenních přesunů, se slušnými lety... Volil jsem Qatar, protože jsem se chtěl vyhnout 10+hod letům a z Moravy je mi v podstatě jedno jestli jetím z PRG/VIE/BUD.

Vyšly mi z toho tři varianty:

Směrem tam do Bangkoku, zpět z TRATu (TDX-BKK-DOH-) s jednodenním STOPem v Doha - samostatné letenky do TDX jsou drahé, ale koupené takto jako přípoj to zvyšovalo cenu snad o pětistovku. Stop v DOH jsem tam zařadil protože se mi to město na krátkou zastávku líbí a nebylo by to takové trmácení s 2mi přestupy... Je tam jeden náročnější přesun mezi Bangkokem a Tratem (konkrétní ostrov - Chang/Mak/Kood jsem ještě neřešil), což se dá zvládnout.

Druhá možnost byla open jaw letenka do BKK a zpátky z Krabi (nebo Phuketu). Qatar má KBV/KHT přímé lety do DOH, takže velmi pohodlná cesta. K tomu samozřejmě nějaký lowcost přelet z Bangkoku. Konkrétní místa pobytu jsem opět neřešil, on i ten Phuket může být celkem fajn s nějakými výlety po ostrovech... Toto je asi nejpohodlnější varianta jak zvládnout Bangkok + nějaké koupání.

Třetí varianta potom byla kombinace se Singapurem nebo Kuala Lumpur, což jsou dobré "místa pro první kontakt s Asií", tzn. něco jako Singapur, Krabi, Bangkok na konec.

Jinak v časově napnutém programu podle mě v Bangkoku stačí dva dny.


0 Citovat

toncek napsal(a):

Jako druhá varianta mě napadá Koh Lanta - jednodušší dostupnost než Koh Kood. Z BKK do Krabi lítá furt něco a z Krabi jsou to snad 2 hodinky minivanem. Koupání je tam taky pěkné a nabídka výletů, jak po ostrově, tak po okolí široká.


Faktorem pro Koh Kood je mj. i to, že je stále relativně stranou davů turistů. Dá se totéž říct i o Koho Lantě? Co takový Koh Yao Yai?

0 Citovat

ja som bol pred 8 rokmi na ko chang, turisti sa dali spocitat na jednej ruke ale to asi aj kvoli tomu, ze more oproti ostatnym ko , nic moc :)

ale zas blizko je Ko Phayam, tam je to vraj krajsie s porovnanim ko chang ale aj viac turistickejsie

teda bolo, cul nevim jak to tam vyzera

0 Citovat

Na Ko Phayam jsem byl asi před 4? lety a kromě fajn ubytování komplet z bambusu* to na mne moc hluboký dojem nezanechalo. Plastový bordel naprosto všude.

* https://thumbs.dreamstime.com/z/...836214.jpg

0 Citovat

tak na  ko chang take luxusne ubytko nebolo :)

ale vravim,  to bolo pred 8 rokmi a thajsko sa rozpada velmi rychlo, takze uz to tam bude vsetko ine

0