Hledám inspiraci na cestu příští rok v květnu přes svátky, čili cca 10 dní. Někam mimo Evropu, ideálně nějaké levnější místo, relativně bezpečné, s fajn lidmi. Baví mě v podstatě všechno – příroda, kultura, památky, jídlo, hory i moře. Ráda bych jela někam, kde jsem ještě nebyla (čili ne severní Afrika, Blízký Východ, Střední Asie, kus JV Asie, Indie a Nepál) a kde je přijatelné počasí (velká vedra a hlavně vysokou vlhkost moc nemusím). Nic moc mě nenapadá, případně u zemí, kam bych se chtěla podívat (např. Peru), mi cesta na deset dní včetně letu tam a zpět přijde o ničem. Co byste poradili?  .

Květen 2024, cesta na 10 dní - co byste poradili?

Založila ve fóru Co se nevešlo

18 reakcí

Hledám inspiraci na cestu příští rok v květnu přes svátky, čili cca 10 dní. Někam mimo Evropu, ideálně nějaké levnější místo, relativně bezpečné, s fajn lidmi. Baví mě v podstatě všechno – příroda, kultura, památky, jídlo, hory i moře. Ráda bych jela někam, kde jsem ještě nebyla (čili ne severní Afrika, Blízký Východ, Střední Asie, kus JV Asie, Indie a Nepál) a kde je přijatelné počasí (velká vedra a hlavně vysokou vlhkost moc nemusím). Nic moc mě nenapadá, případně u zemí, kam bych se chtěla podívat (např. Peru), mi cesta na deset dní včetně letu tam a zpět přijde o ničem.

Co byste poradili?

0

Gruzinsko si bola? Alebo Albansko (aj ked to Europa :))
To za tych 10 dni pobehas hore dolu. 

2 Citovat

To asi bude obtížné vymyslet něco, co splní všechny podmínky zároveň, zvlášť když jsi už mnohde byla. Napadá mě jižní Brazílie - Rio, Ilha Grande, Paraty, Iguazu. Nebo něco ze Střední Ameriky či Karibiku, ale počasí v květnu tam už asi nebude optimální.

1 Citovat

JAR, Kanada, New York, Niagara, západ USA... tam všude jsem měl v květnu luxusní počasí, ideální na turistiku a poznávání.

1 Citovat

Špicberky, Grónsko nebo třeba nějaký stát Střední Asie.

0 Citovat

Za mňa Grónsko určite nie, vtedy je tam ešte všade veľa snehu, rozvodnene rieky takže na turistiku nie ideálne a neviem co by som robil v tých mestečkách 10 dní... Spicbergy je rovnako skoro podľa mňa, napríklad zaujímavé výlety na pozorovanie walrusov atď sa ešte nedajú absolvovať...

1 Citovat

Indický subkontinent a JV Asie je na 10 dní relativně daleko, vzhledem k dobám letů tam a zpět. Střední Asie na to není o moc líp.

Nejspíš severní Afrika (až na Libyii), Kavkaz, Střední východ, Balkán. Ale i v květnu se dá na středomořském či atlanském pobřeží Afriky zažít zima (třeba 16 C) a na koupání to nebude.

 

 

1 Citovat

Kapverdy, Kanary, Malta, Kypr,...

1 Citovat

Já jsem zvolil na stejný termín Algarve.. snad ještě nebude vedro na tůry, ale dostatečně teplo na vyhřívaný bazény, málo lidí, dobrý ceny luxusních ubytek, našel sem super luxusní tasting ve vinicích s bazénem a výhledem, kde strávíme celý den.. Na 10 dní v chillovým tempu akorát :-) 

2 Citovat

Doporučil bych určitě Madeiru, nebo Azory. Při délce 10dnů můžete přihodit i něco po cestě (Barcelona, Porto atd ;) )

 

1 Citovat

Děkuju všem za tipy, některé z nich určitě využiju v budoucnu, pravděpodobně na dovolenou s rodinou (možná jsem ale dostatečně nezdůraznila, že chci něco nového, mimo Evropu a ne do oblastí, které jsem v dotazu uvedla v závorce, plus jsem po vás samozřejmě nechtěla, abyste pátrali po tom, kde jsem už byla).

Albánie bude v létě s rodinou, Gruzie či jiný Kavkaz taktéž  s rodinou, asi za rok. V USA jsem byla (a už nechci), do Brazílie se sama trochu bojím, Grónsko a Arctic Circle Trail mám v plánu už dlouho, ale ne sama, protože nejsem hazardér ... trochu to vypadá, že nevím, co chci, a nedám pokoj, dokud to nedostanu:-))) Ale ještě jednou děkuju.

Napadla mě za dnešní bezesný noci Srí Lanka, to by asi šlo, ne? Možná bych se mohla utrhnout na 12 dnů včetně cesty a zas tak úplně strašně daleko to není.

0 Citovat

Island, niečo v Karibiku alebo Maurícius? 

1 Citovat

Ještě by šel Egypt, Tunis, Maroko, Omán nebo třeba Bahrajn. Zima tam nebude ani moc velké teplo a dá se tam z Evropy celkem rychle i levně dostat.

1 Citovat

Srí Lanka by byla dobrá, ale asi nesplní tvé nároky na počasí. JZ a hory mají období dešťů, východ horko.

1 Citovat

Azul napsal(a):

Děkuju všem za tipy, některé z nich určitě využiju v budoucnu, pravděpodobně na dovolenou s rodinou (možná jsem ale dostatečně nezdůraznila, že chci něco nového, mimo Evropu a ne do oblastí, které jsem v dotazu uvedla v závorce, plus jsem po vás samozřejmě nechtěla, abyste pátrali po tom, kde jsem už byla).

Albánie bude v létě s rodinou, Gruzie či jiný Kavkaz taktéž  s rodinou, asi za rok. V USA jsem byla (a už nechci), do Brazílie se sama trochu bojím, Grónsko a Arctic Circle Trail mám v plánu už dlouho, ale ne sama, protože nejsem hazardér ... trochu to vypadá, že nevím, co chci, a nedám pokoj, dokud to nedostanu:-))) Ale ještě jednou děkuju.

Napadla mě za dnešní bezesný noci Srí Lanka, to by asi šlo, ne? Možná bych se mohla utrhnout na 12 dnů včetně cesty a zas tak úplně strašně daleko to není.

Pak tedy Alžírsko, pokud umíte alespoň trochu francouzsky a nebojíte se sama v muslimských zemích.

1 Citovat

@Libor  Sever i východ by šly, horko bude určitě, ale bez monzunu zvládnutelné (neříkám, že příjemné).

@Ahmad  Umím, nebojím. Děkuju, píšu si.

Buď si hodím korunou, nebo uvidím podle cen letenek.

0 Citovat

Ahoj, doporučuju web Travellect.com, je tam spoustu tras a itinerářů, možná tam najdeš inspiraci :)

0 Citovat

Hele, Kláro Paulasová, nespamuj nám tady. Kromě toho mám nacestováno dost, abych musela kopírovat trasy a itineráře jiných. 

1 Citovat

Reunion

0
18 reakcí