Ahoj,Byl jsem v letadle posazen na sedadlo s poskozenou operkou ruky. Da se nekde podat stiznost na aerolinku? .

Poskozena operka ruky v letadle

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

12 reakcí

Ahoj,

Byl jsem v letadle posazen na sedadlo s poskozenou operkou ruky. Da se nekde podat stiznost na aerolinku?


img-20170630-100227.jpg

0

ano, podla smernice EU216 odsek "damaged handrest" narok az na 600 euro pri lete nad 1500km ako psychicku ujmu

0 Citovat

Diky za info. Jednalo se o let Zakynthos - Praha s Smartwings. Stranky Letiste Praha ukazuje vzdalenost 1,473 km. Ma cenu zkouset podavat stiznost?

0 Citovat

ano urcite, do 1500km to je 400 euro, ja som minule citil silny zapach kerosinu na palube a trosku mi "akoze" prislo zle a 400 euro doma vdaka rovnakej smernici. Ak si letel z Ceska/do Ceska tak tuto:

http://www.caa.cz/formulare/dobr...m-letectvi

0 Citovat

:D

0 Citovat

Diky. Staci formular odeslat pouze prostrednictvim stranek nebo jaky je postup? Predem dekuji za odpoved.

0 Citovat

Áno, potom sa ozvú. Ešte možno napísať mail na smartwings a upozornenit ich na prebiehajúce konanie

0 Citovat

Já bych Smarty udal i na ÚCL, ať jim odeberou licenci, že lítají s takto poškozenými letadly.

0 Citovat

Když napíšeš že tě technický stav interiéru rozplakal a že jsi měl obavu zda vůbec doletíte, tak tam se výše odškodnění zvyšuje na 666 €.

Formulář je nutné poslat poštou. Leteckou poštou, to je přece jasné.

0 Citovat

V pripade negativniho vysledku doporucuji se odvolat k ombudsmanovi pro prava v civilni doprave.

0 Citovat

Já bych to poslal rovnou Šabatové!

0 Citovat

Teraz je otázne či daný človek trolluje alebo nechápe irónii :-)

0 Citovat

Uz si odoslal formular? Ja len, ze ci upozornil letusku na tento stav ... lebo pred odletom su povinni skontrolovat interier lietadla, a ak najdu nejaku zavadu tvojho typu, tak nesmu posadit cestujuceho na take miesto ... teba posadili, cize zjavne o tom netusili ... ja len, aby sa to neotocilo proti tebe, ze si to vyrval v alkoholovom opojeni a nedoplacal nakoniec ty im. Ak si uz poslal formular, tak prinajhorsom povedz, ze si to vytrhol ked si sa drzal pri turbulenciach. To by si este mohol uhrat na nulu.

Daj potom vediet ako si dopadol. Mal som podobny problem, nebola to opierka ,ale sedadlo a aj som na to letusku upozornil, ale lietadlo bolo vypredane a nemala ma kde premiestnit ... tiez by sa mi hodilo tych 400 ci 666 € ci kolko to davaju.

0
12 reakcí