Jakou máte zkušenost s Air China? Našla jsem jen šílené recenze. Máme rezervované úžasně levné letenky do BKK, ale nevíme, zda je vzít...v recenzích je, že personál nemluví anglicky, špatné jídlo, špinavé WC, obrovská zpoždění v Pekingu. Jedeme na dovču se 2 malými dětmi, tak abychom to zvádli. Na přestup v Pekingu je jen 1 h (což by při těch zpožděních nemusel být problém). Jak to prosím je, pokud na letišti při přestupu nestihneme letadlo? Dají nás do dalšího, nebo se musí koupit další letenka? a co odbavení zavazadel? Prý se musí vyzvednout při přestupu a znovu odbavit. To bychom potom neměli šanci stihnout přestup. Třeba toto všechno není pravda, ale dobrých recenzí mají opravdu málo  .

Air China

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ahoj, asi docela dementní dotaz, ale ohledně toho osobního predmetu co je zdarma k prirucaku,, je v pohodě taska přes rameno kde je kromě notebooku i pár serepeticek jako je powerbanka, gopro, disky, kabelkove blbosti, atd? Nebo to nikdo neřeší že ta brašna je vlastně mix osobních předmětů?

0 Citovat

Jde o velikost, ne o obsah.

 

0 Citovat

roman-4 napsal(a):

at delam co delam, tak zaplatit nejde. Airchina nabizi i "3rd party payment" skrz SOFORT UBERWEISUNG. Ma s tm nekdo zkusenosti? 

ahoj, taky jsem se tím "pral" na stolním počítači a chrome, dělal jsem to na 4x, problém je, že u těch ikon plateb nahoře jsou checkboxy a ty se mi nevykreslily, pak se tam najednou objevily a platba prošla 

0 Citovat

pridavam postreh pro lidi, co se chystaji kupovat letenky pres Air China - udelejte si screenshot cisel letenek (e-ticketu) primo z prohlizece po zaplaceni! Nastesti to delam automaticky vzdycky pro pripad, ze by neprisel potvrzovaci mail a tentokrat se vyplatilo, protoze fakt neprisel :D

Doporucuju pak stahnout aplikaci, vytvorit ucet a do nej vlozit koupene letenky (zadavaji se pomoci cisla e-ticketu a cisla cestovniho dokladu zadaneho pri rezervaci), tim padem je budete mit u sebe, muzete bookovat free transit hotel/lounge a pak se i online odbavit.

Uvidime jaka bude recenze po odleteni, ale zatim to neni zrovna beginner friendly aerolinka :D

3 Citovat

Ano suhlasim svami, uz 3 den bojujeme s kamosom ako sa dostat do apky.

Ma v rezervacii 3 osoby ale apka ukazuje iba jeho.( Volali sme najprv agenturu na dopisanie cisla pasou) po tomto ukone nasiel aspon seba zial zena+dieta sa neukazali v rezervacii. Ale predpokladam ze toto bude asi prvy a posledny krat let snimi... Ale necham sa prekvapit...

0 Citovat

Od toho je snad agentura, aby řešila potíže. Nakonec jsem rád, že mi u nich nikdy nešlo koupit přímo a musel jsem přes SA. 😆

0 Citovat

vlado81 napsal(a):

Ano suhlasim svami, uz 3 den bojujeme s kamosom ako sa dostat do apky.

Ma v rezervacii 3 osoby ale apka ukazuje iba jeho.( Volali sme najprv agenturu na dopisanie cisla pasou) po tomto ukone nasiel aspon seba zial zena+dieta sa neukazali v rezervacii. Ale predpokladam ze toto bude asi prvy a posledny krat let snimi... Ale necham sa prekvapit...

Taky se mi nepovedlo dat obě cestující do jedné apky, i když obě letenky jsou na jedné rezervaci 🤷🏻‍♀️ Takže každá máme apku svoji a v ni pouze tu svoji letenku… což by bylo řešení pro ženu, ale jak tam nacpat dítě mě nenapadá. Možná tady přes “přidat cestujícího” by to šlo? 


img-5435.png

0 Citovat

Dakujem za radu ale zial to nejde pridat ako pisete Ano zenu som urobil na 2 mob. 

Len sa mi nechce robit dieta na 3 mob.

3 ucet,cislo

0 Citovat

Zase si říkám, je potřeba přidávat to dítě? Stejně předpokládám, ze budete odbavovat kufry a vyzvedavat si boarding pasy na přepážce, takže odbavite dítě spolu s vámi 🤔 a myslím že do hotelu (pokud mate tranzitní hotel) se dítě jako samostatná jednotka nepočítá a jde automaticky s vámi… ale chápu, ze je to strašně znervoznujici nemít ty letenky někde uložené 🙈

1 Citovat

Standartne jazdime bez odbavenej batoziny len prirucna ci je to USA,Thajsko hocikam. Skor je problem v tom ze v apke si vyberate sedadla. Teraz tym padom mame medzi sebou volne. Co ked to niekto obsadi?

Kamos ide volat do China a zistit ako to urobit.

1 Citovat

Tak se pak podělte jak to dopadlo, jsem zvědavá. Mne se naštěstí podařilo bookovat rovnou přes CA stránky rovnou včetně místa, takže tohle odpadlo. Ale říkám si, jestli apka vůbec vystaví boarding pass přes Čínu bez osobní kontroly… ještě jsem přes ni neletěla, tak nevím jestli nemají něco jako pre-security do USA

A prirucaky chápu, taky nerada odbavuju, hlavně na cestě tam. Domu už mi to nevadí, tam když doleti pozdě, tak proste doleti pozdě 💁🏻‍♀️

0 Citovat

Pročetl jsem zdejší fórum a čerpal info, tak se chci se krátce podělit o mojí dosavadní zkušenost. V červnu jsem pro rodinu (3 děti) koupil letenky s ACh z Vídně na Phuket, letíme za 3 týdny. Koupil jsem to v apce Booking.com, tj. přes Gotogate. Recenze co jsem potom našel byly často dost špatné, ale moje zkušenost zatím ok. Volal jsem na Gotogate, zvedli okamžitě, doplnili jsme čísla pasů a rezervace se mi pak objevila v apce AirChina. V ní jsem bůknul tranzit lounge pro sebe, pro ostatní mi to rezervovali na infolince AirChina, čekal jsem tak 2 minuty. Sedadla jsem vybral už při koupi v apce Booking. 

1 Citovat

u těch letenek koupených přes G2G nebo jiné OTA, kde nechtějí při koupi číslo pasu, dá se to tam nějak dodatečně přidat?

bohužel právě číslo pasu je jediné, čím se dá přihlásit do správy rezervace a vybrat místa/salonek/transit hotel. Vím, že to jde zařídit i přes AirChina callcentrum či email, ale pokud bych si to chtěl udělat sám, ale mám letenku bez vloženého čísla pasu, jde to nějak doplnit či se tam dostat jiným způsobem?

0 Citovat

Podle mě to lze jen na infolince (možná lze zkusit i mailem?), v mém případě G2G. Rezervaci jsem totiž nebyl schopen přidat do žádné appky, prostě nebyla nalezena - a to ani v appce G2G, což jmi přišlo hodně divné.
První kam jsem volal byl kancl ACh ve Vídni, tam mi bylo řečeno, že pasy musí přidat prodejce letenky. Tak jsem zavolal tam. 
Jak jsem psal, infolinka naprosto v pohodě, sice teda v angličtině (nejšpíš ind), ale milá a rychlá domluva. 

0 Citovat

Ahoj, prosím, poradil by někdo? Koupila jsem poprvé letenky přes cestujlevně (tedy přes SA). Přišel mi eticket do mailu. Chtěla jsem si ověřit eticket u Air China, ale píšou, že nebyl ticket nalezen. Mám mít obavy? A jak pak udělám check in nebo rezervaci tranzitního hotelu, když se do toho nelze dostat? 
Děkuji. 

0 Citovat

systém CA je hrozný, je běžné že tohle u nich nefunguje.
Pokud máš e-ticket (u CA začíná na 999xxxxxxxxxx), tak je vše ok.
Rezervaci transit hotelu budto udělá prodejce letenky (ti slušnější to umí zdarma, nebo callcentrum CA - lze i mailem, nebo si to můžete udělat i sami na stránkách CA, ale je to celkem unfriendly a je potřeba mít do rezervace vložené číslo pasu. Pokud jste ho zadávali při koupi, mělo by to jít rovnou, jinak poprosit prodejce letenky o doplnění.

Online checkin je marnost, to se mi nepodařilo nikdy, až na přepážce.

1 Citovat

Zdravim po odletenych ctyrech letech s CA!

Zazitek byl, no, zazitkem :D O bookovani letenek a apce jsem uz psala, takze postrehy a tipy ze samotne cesty

1) v apkce mi slo odbavit se na cestu FRA-PEK-BKK a dostala jsem i elektronicky boardng pass na FRA-PEK. Coz bylo super, protoze fronta na odbavovaci prepazku byla minimalne na dve hodiny a s timhle jsme prosly securitkou a papirove boarding pasy si nechaly vytisknout na gatu bez fronty. Jinak ty papirove vyzaduji (apka vam to i rekne), ale da se to takhl obejit (ofc pokud neodbavujete kufr, pak fakt doporucuju vic nez tri hodiny pred odletem tam stat)

2) soudruzi z institutu planovani letu a pece o cestujici nejspis vyzkoumali, ze na letech z Evropy do Ciny neni potreba spat a ze vas rovnou nasilim pretahnou na cinsky cas. To znamenalo, ze na nocnim letu FRA-PEK byla kabina zhasnuta na cca 3hod, behem kterych se absolutne nedalo vyspat, topeni bezelo tak moc, ze deku nikdo neotevrel a probehly dva full servisy s teplym jidlem a mnoho mnoho drink servisu. Fajn, pokud v Cine koncite, ale kdyz vas ceka jeste navazujici 5+hod let, tak je to na zabiti.

3) naopak let na druhou stranu byl spaci a hladovy... na jednu stranu kabina v sleep modu kolem 7hod, na druhou jenom jedna snidane a snack.

4) jidlo snesitelne, na ceste tam jsme mely objednane special hindu (kari je vzdycky safe volba do letadla), zpatky klasiku a jist se to dalo. Vajecna omeleta prekvapive a i fakt dobra a velka.

5) pokud poletite 777, tak na dlouhe letech posilaji konfiuraci 3-3-3 coz znamena velmi prijemne siroke sedacky. Pokud u toho i navolite mista v posledni rade (59 a 60), kde jsou to jenom dvojsedacky, mate z toho takovou poor people bussines

6) budte ready na fronty... protoze boarding pasy (krome toho jednoho) nedostanete online, musite si vystat frontu u prepazky a ta trva vecnost. Stejne jako fronta na vstupni vizum do Ciny a pak imigracni v pripade, ze mate dlouhy layover v Pekingu. Nam to od dosednuti na hotel trvalo 4hod...

 

Vsehovsudy byl jim dala prumerne hodnoceni, koupe letenek a organizace aplikace je narocna, ze ctyrech letu byl opravdu mizerny jeden, ale cena je bezkonkurencni. Uvidime jaky bude budget na pristi asijskou dovcu a podle toho bud dame znova CA a nebo zkusime neco primeho

3