Dobrý den, chtěl se zeptat, zda je reálný přestup na tomhle letišti za 1:15, respektive hodinu (viz. obrázek). Předpokladám, že zavazadlo pošlou přímo do finální destinace. Takže v Istanbulu budu muset stihnout znovu check-in a pasová kontrola nebo se dá přelézt jen do jiného gatu. Díky za odpověď. .

Istanbul Atatürk (IST)

Založil(a) ve fóru Letiště

Co si myslíte o aktuální bezpečnosti na letišti? Udělali Turci něco pro to, aby se to zlepšilo? (viz útok před rokem) V zemi je stále vyhlášen výjimečný stav...kupuju letenky, tak zvažuju...díky

0 Citovat

Tak mimochodem útok před rokem proběhl v landside části, protože už tam útočníky odhalili při kontrole. Neřekl bych, že zásadní problém s bezpečností v Turecku někdy byl. Je to samozřejmě exponovanější část světa, ale to už bych řekl, že je třeba taky celá západní Evropa. Výjimečný stav tam je kvůli údajnému "puči", to je politická záležitost.

0 Citovat

JJ vím, přemýšlím, zda by mohli útočníci proniknout i do transit zóny? Výjimečný stav je také s ohledem na hrozbu útoků v zemi. Mám jednu negativní zkušenost na letišti, kdy vypukl stav totální paniky (Abu Dhabi) a stačilo, člověk pak zvažuje úplně jinak....

0 Citovat

Leda by se tam prostrileli od vchodu. Pred vstupem na samotne letiste prochazis kontrolou (ram, sken zavazadel). Z tohoto pohledu je letiste napr ve Vídni snadny cil.

0 Citovat

lady.seefrideova napsal(a):

JJ vím, přemýšlím, zda by mohli útočníci proniknout i do transit zóny? Výjimečný stav je také s ohledem na hrozbu útoků v zemi. Mám jednu negativní zkušenost na letišti, kdy vypukl stav totální paniky (Abu Dhabi) a stačilo, člověk pak zvažuje úplně jinak....

Nikdo Ti neřekne, že se to stát nemůže, ale jak píše Michal, je x letišť, který jsou na tom z pohledu bezpečnosti mnohem hůř a lidi to vůbec neřeší jen proto, že je to v Evropě (Turecko už za Evropu nepovažuju). Řeší snad někdo třeba jestli letět přes Brusel?

Ten výjimečný stav je tam kvůli politické situaci, hrozba útoků, respektive poslední velký útok v nočním klubu v Istanbulu byl jen záminka k jeho prodloužení.

Osobně bych se vůbec nebál, to bys v tuhle dobu musela zůstat v Česku, abys nemusela mít strach z tr. útoků.

0 Citovat

Díky za zpětné vazby, vybrala jsem letenky s přestupem v noci a pak brzy ráno :) Problém na letišti v Evropě a mimo je rozdíl, a to myslím jakýkoliv kromě ter.útoku...

0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda někdo z vás neví (případně dát tip, kde to hledat), jestli mě v Ataturku nechají přestoupit z Prahy do Alexandrie bez egyptského víza, plánuji ho koupit až na letišti v Alexandrii. Na internetu jsem našla pár článků o tom, že některé společnosti by s tím mohly mít problém, ale Turkish Airlines (přes které mám letenku koupenou) mi odpověděly, že oni nejsou kompetentní k tomu mi na tohle odpovědět.. Tak kdo jiný to má tedy vědět? :D Děkuji za veškeré rady a porady

0 Citovat

Pokud je možnost udělení víz po příletu, nebude nikdy problém. Jen bacha na platnost pasu.

0 Citovat

Zdravím, 

31.8 máme v 18:00 přílet do Instanbulu a navazující let máme až 1. záři v 2:15. Jde tedy o poměrně dost dlouhou čekačku. Letiště v Istanbulu (Ataturk) neznám, ale nepředpokládám, že by to tam člověk dokázal přežít stejně bezbolestně jako v Singapuru. Má otázka tedy zní. Jak byste to ideálně přečkali ? Má cenu brát hotel blízko letiště, podívat se do města či zůstat na letišti a vyzvednout si food voucher? Budu moc rád za vaše zkušenosti a reakce. ;-)

0 Citovat

Pokud nebude mít letadlo zpoždění, určitě bych jel do města. Sice to tam bude jen hoďka dvě, ale na pravý turecký kebab a procházku mezi nasvícenou Hagia Sofia a Modrou mešitou to bohatě stačí.

0 Citovat

Vydej se do města na noční mešity :)

0 Citovat

Metrem M1A na Zeyitinburn,šalinou T1 na Sultanahmet.Necelou hodinku jízdy.Zpátky si ohlídej poslední rozjezd metra,myslím,že jezdí do půlnoci...

0