Ahoj, Přiletíme do Dubaje se smartwings na terminal 2. Naprosto poprvé jsme se rozhodli, že do našeho hotelu dojedeme metrem ( TECOM ). Na internetu jsem si našl,že Jede přímá linka z letiště do Tecomu a zbytek do S hotelu bychom došli pěšky. Známý mi vsak rekl, že terminál 2 jako jediný nemá připojení k metru a nejbližší stanice je zhruba 7 kilometrů, takže doporučuje vzít si taxi k této stanici, jet metrem do stanice Union, kde je údajně potřeba změnit vlak a teprve potom jet do Tecomu. Snažím se na internetu najít co nejvíc informací ale nepřijde mi že by měli metro zrovna nějak dobře popsané a zpracované, je to všechno hrozně zmatene. Aplikace na mobilu mi ukazuje, že přímo před terminálem jsou autobusové zastávky, nicméně všude se píše že autobusy jsou velice nepřesné a zpožděné. Dále mi aplikace nalezla stanici STADIUM METRO STATION která by údajně podle této aplikace měla být 1,5km od terminálu dva, což bych považovala za dochozi vzdálenost... Nicméně prosím prosím, kdo jste Z tohoto terminálu pokračoval dál do města ( nejlepe Tecomu nebo tim smerem ) pomoci MHD, můžete mi prosím poradit? Přiletíme o 6:30 večer. A ještě jedna podotázka - pamatuj si že když jsme byli v Dubaji naposledy, neodvážili jsme se jet nakonec metrem, protože jsem absolutně nerozuměla jaký lístek si mám koupit. Vím že jsou zde nějaké karty ale údajně by měla jedna cesta jít koupit i bez nákupu této karty. Bohužel ani v hotelu nám tenkrát nebyli schopni vysvětlit jak systém funguje  .

Dubai International Airport - Terminal 2

Založil(a) ve fóru Letiště

vypni CAPS LOCK a zober taxi v Dubaji radsej smiley Tyzden sa tu riesi blby autobus smiley A ked tu robi problem cakat na bus 20, alebo 30 minut...no tak to uz neviem co mam na to povedat.

0 Citovat

Pre Ketsirkova - to nie je každých 10 min, ale desiatu minútu po celej t. j. 10:10...11:10....12:10 atď - treba ČÍTAŤ rozvážne a pomaly a uvedomiť si súvislosti, ten 1. odkaz je navyše cestovný poriadok opačný smer ABU DHABI - Dubaj!!! Ešte som vám poslal link na route planner, tým sa riaďte.

0 Citovat

len aby Smartwings nezrusil tu linku ako minuly rok smiley

0 Citovat

Za 30 Eur z Deiry do Abu Dhabi... chci sehnat toho taxikare. Kterej vozi tak levne na cerno. Vyridte mu ze ho pouziji casto...sice na opacnou stranu, ale jeste mu za jizdu pridam. Misto pozadavku na mnozstevni slevu.

0 Citovat

Ahoj, v prosinci mám asi 8 hodinový přestup v Dubaji a rád bych se metrem podíval do centra Dubaje. Mohli byste mi prosím někdo říci, jak dlouho trvá cesta metrem ze zastávky Abu Hail někam k Burj Khalifa? Nepodařilo se mi to nikde pořádně najít. Moc děkuji za informaci.

0 Citovat

Jestli mě paměť neklame. Jízda je to docela dlouhá. Z letiště něco mezi 30 až 45 minutami. Dále od metra jdeš asi půl hodiny pěšky krytým koridorem k Dubai Mall a pak se dalších čtvrt hodiny proplétáš obchoďákem k Burj Khalifě. Značené mi to moc dobře nepřišlo. Tak na jednu cestu že zastávky metra na letišti pod Burj Khalifu bych počítal s něčím kolem 1,5 hodiny. Samozřejmě ještě počítej s nějakým časem pro chození po letišti.

0 Citovat

no aeste z T2 sa treba dostat na metro, kedze tam nestoji. Osobne ked ste viaceri by som asi riesil radsej taxik hned aspon po metro. Alebo vyprdnut sa na Burj Khalifu a ist do Deiry chillovat ku creeku a natlacit sa u Indianov.

0 Citovat

wagicz napsal(a):

Ahoj, v prosinci mám asi 8 hodinový přestup v Dubaji a rád bych se metrem podíval do centra Dubaje. Mohli byste mi prosím někdo říci, jak dlouho trvá cesta metrem ze zastávky Abu Hail někam k Burj Khalifa? Nepodařilo se mi to nikde pořádně najít. Moc děkuji za informaci.

https://www.google.cz/maps/dir/A...!3e3?hl=cs

0 Citovat

@David ... google vie pouzit predsa kazdy, tu sa jedna o osobnu skusenost :D

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Jestli mě paměť neklame. Jízda je to docela dlouhá. Z letiště něco mezi 30 až 45 minutami. Dále od metra jdeš asi půl hodiny pěšky krytým koridorem k Dubai Mall a pak se dalších čtvrt hodiny proplétáš obchoďákem k Burj Khalifě. Značené mi to moc dobře nepřišlo. Tak na jednu cestu že zastávky metra na letišti pod Burj Khalifu bych počítal s něčím kolem 1,5 hodiny. Samozřejmě ještě počítej s nějakým časem pro chození po letišti.

V priebehu času si všímam, že sa v príspevkoch ten presun zo stanice metra Dubai Mall do obchoďáku stále zväčšuje. Už čakám kedy niekto napíše, že to trvá dve hodiny :))

Ten krytý mostík má podľa Google Maps dĺžku 820 metrov a vpodstate po celej dĺžke sú eskalátory a pohyblivé chodníky. Turistickým tempom s využitím chodníkov to nemôže trvať viac ako 7-8 minút.

0 Citovat

Tak půl hodiny můžeš jít, pokud zastavuješ a furt fotíš, já to dal za 6min, díky těm pohyblivým chodníkům s chůzi to projdeš raz dva. Jen je pravda že v obchodním domě jsem se lehce ztatil, takže tam těch 20min možná bude odpovídat, celkem max. 1h ?

Ale z T2 nejezdí metro, takže ještě se dostat na metro z T2.

0 Citovat

MoonEclipse: Pravda, že jsem měl ost blbé boty a z nich už tak zrasené nohy, že to ten pocit asi subjektivně dost natáhlo.

0 Citovat

Ahoj, měl bych prosbu na zkušenější - máme přestup v Dubai 8 hodin, letíme s FlyDubai, takže předpokládám T2? Jak nejlépe využít čas? Měli jsme v plánu stihnout klasiku Dubai Mall, jenže to jsem nevěděl, že T2 je tak špatný co se týče spojení . Na Mallu ani Burj netrvám, spíš jak zabít čas, ale při rozumný časový rezervě na návrat a odbavení. Nebo jestli se na T2 dá zabavit, případně má smysl přejet na T3, kamkoli... Díky za tipy a doporučení. T.

0 Citovat

Pokud přiletíte ve vhodný čas, je možný krátký výlet do DEIRA (autobus 13B, 43 před terminálem). Navštívit rybí trh a trh se zlatem, pokoukat, přejet na lodičce kanál a pak busem zpět.

Nebo použít UBER na klasiku mall, Burj, fontany a zpět. Na pláž bych se nehnal když stejně míříte k moři :-)

0 Citovat

tiez by som riesil Deiru. Da sa tam pomotat.

0 Citovat

pridavam aj ja evergreen otazku :)) co v Dubaji? Cestou naspat z Colomba budeme mat 4 hodiny na prestup na T2 od piatej do deviatej rano. Tak rozmyslam, ze keby sme prileteli z CMB nacas a nebola pasovka nejaka tragicka, tak ist sa vyvetrat von. Pozeram co je na mape v pesej dostupnosti a vyzera to biedne - rad by som nakupil nejake suveniry typu korenia, chilli a pod. v nejakomsupermarkete na okoli, ale neviem nic najst. Maximalne tuto asi kilometer od terminalu nejake (podla Google nonstop) kaficka (co tiez nie zly napad sa tam trosku obcerstvit) https://goo.gl/maps/xfVgSFASyX32

By to tam aj mohlo byt lacnejsie ako vramci tranzitu.

0 Citovat

no tak si odpoviem sam :)) rano o piatej sme priletetli z Colomba na T2 - imigracka trvala asi tak 3 minuty. Pesi sme presli k tomu "shoppingu" - jedine co bolo o tom case otvorene - sisa bar https://goo.gl/maps/KeSm7yQUwEP2 pochybneho vzhladu. Dali sme si tam dva caje s matou, vyhadali zlavu a isli naspat na letisko. Opat imigracka trvala tak 2 minuty. Takze od dnes sa UAE zaradili s hodinovou navstevou na druhe miesto za 30 minut pred terminalom v Brazilii - GRU medzi najkratsie navstevy krajiny.

0 Citovat

A k cemu ze je to dobre

0 Citovat

no k nicomu, len som nechcel byt 4 hodiny v preplnenom tranzite na T2 s hnusnymi WCkami :D

A hlavne kazdu chvilu je tu otazka co s X hodinami v Dubaji pri tranzite :)

0