Chystám se tam, avšak nikdy jsem tam nebyl, a i když člověk před cestou pročte dost na internetu a ve fóru tady, i tak bych rád znal odpovědi od vás pro jistotu Protože do toho půjčení auta se nějak moc nehrnu.... ale pokud není jiná volba... 2.: Polární záře.... na netu jsem četl, že od cca půlky září se dá v noci vidět.... opravdu?  .

Island - pár otázek :)

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

5 reakcí

Chystám se tam, avšak nikdy jsem tam nebyl, a i když člověk před cestou pročte dost na internetu a ve fóru tady, i tak bych rád znal odpovědi od vás pro jistotu smiley:

1.: Dá se vůbec po Islandu dopravovat jinak než autem? Nebo opravdu, když tam jedu sám, je třeba si to auto půjčit, jinak krom chůze jsem bez šance? smiley Protože do toho půjčení auta se nějak moc nehrnu.... ale pokud není jiná volba...

2.: Polární záře.... na netu jsem četl, že od cca půlky září se dá v noci vidět.... opravdu? smiley

3.: Cesta z letišta v Keflavíku busem - jezdí to často? Protože cestou zpět bych měl mít odlet už v 6 ráno = jestli raději zůstat přes noc na letišti, nebo se tam dá z Reykjavíku dostanu klidně už na 5 ráno...

Děkuji, Jirka smiley

0

1) jezdí okružní bus kolem islandu, (po i proti směru hodinových ručiček), výhodou je, že se dá vystoupit a nastoupit do pozdějšího busu, pokud jede stejným směrem.
2) ano, slabá byla vidět i na začátku září
3) google jízdní řád bus Keflavik Reykjavik

PS: po sezóně, cca od 5.9. je skoro vše zavřené, i ty busy možná už nejezdí, nebo jen omezeně

0 Citovat

1. Měl jsem půjčené auto, ale hlavně pro okružní silnici a krátké odbočky. Cestu do vnitrozemí jsem absolvoval autobusem SBA (trasa 610) , zde jsou trasy a jízdní řády :
http://www.sba.is/en/scheduled-bus-serv ... r-schedule .
3. Jízdní řád pro cestu na letiště třeba zde : https://www.re.is/flybus/

0 Citovat

K první otázce: My jsme se na Isladnu pohybovali stopem a úplně bez problému, v Keflavíku nám asi po 3 minutách zastavilo první auto, a na podobný vlně jsme se svezli po zbytek dovolený. Nejdýl jsme stáli u Jökulsarlónu (přes 2 hod), to jsme ale jeli "v protisměru", tzn. zpátky na Reykjavík. Jinak busy jsou pekelně drahý, takže je lepší si půjčit auto...

0 Citovat

Ahoj,na Islandu se da lehce stopovat,jak se tu uz psalo.Jinak se da pujcit auto celkem levne od mistnich.Auroru jsme videli i na konci srpna.Kde vsude jsme byli a rady na cestu najdes na mym webu www.fijalka.cz

0 Citovat

Okružní bus pro dva vyšel před čtyřmi lety, kdy jsem tam byl, výrazně levněji než půjčení auta.

0
5 reakcí