Čaute, Hľadám dvoch ľudí najlepšie fotografov, kedže plánujem skôr fotografickú expedíciu ako klasický výlet. Pôjde o fotografovanie polárnej žiary. Polárna žiara je priorita tejto expedície. Keďže ide o prírodný jav nedá sa zaručiť, kedy a kde ju uvidíme  záleží od počasia a intenzity. Tým pádom sú možné aj dlhšie presuny, tam kde je pekné počasie. FOTO EXPEDÍCIA znamená fotografovanie, nie je to klasický výlet pre každého, kedže priorita bude fotografovanie /krajina,západ,východ slnka, atď... Chcem byť cca 3-4 dni v okolí Abiska kde je štatisticky najväčšia šanca na polárnu žiaru na svete. Neskôr po fotografovaní polárnej žiary v Abisku sa chcem cca na 10 dní presunúť na LOFOTY, kde tiež bude daľšia šanca na polárnu žiaru. Okrem polárnej žiary plánujem na LOFOTACH ísť do rybárskych dedín Reine, Nusfjord atď a chcem vidieť všetky TOP pláže a nejaké nenáročné treky na Reinebringen,Ryten /výhľad na Kvalviku beach/ Bunes beach, takže bude treba aj mačky kedže bude sneh. Konkrétny plán na každý deň sa bude odvýjať od počasia. Takže konkrétny plán na každý deň sa nedá úplne konkrétne napísať. Ale zaručujem návštevu TOP miest na Lofotach v okolí Abiska a Tromsa UPDATE : Dátum je uz konkretny od 17.02 do 4.3 letenky kupeneNakoniec som kúpil letenky od 17.02 do 4.3. Prve pôjdem do Abiska na pár dni a do Fínska na zamrznuté vodopády do Korouoma a potom sa presuniem na Lofoty od 25 do 3.3 som si dal zatiaľ ubytko v Reine 3 noci a 4 noci v Eggume 30minút autom od Uttakleiv Beach, ked prídem skor na Lofoty este cosi booknem pred 25.2. od 17.02 do 25 to budem mať také otvorene kde bude dobre počasie tam sa pôjde. Letieť sa bude do Tromsa, odkiaľ sa pôjde autom na Abisko a Lofoty a späť.Odhadované náklady pri 3-4roch cca. 3000euro osoba. Záleží od bývania, auta a nárokov každého počas výletu kedže Nórsko je drahá krajina.Fotky si možete pozrieť napr tu alebo google http://www.68north.com/portfolio...nter-2019/Volám sa Martin. Mám 33 a som zo Slovenska okolie Trnavy. mail: martin.machnic@gmail.com+421 918 401 170 .

Polárna žiara

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

5 reakcí

Čaute, 

Hľadám dvoch ľudí najlepšie fotografov, kedže plánujem skôr fotografickú expedíciu ako klasický výlet. Pôjde o fotografovanie polárnej žiary. Polárna žiara je priorita tejto expedície. Keďže ide o prírodný jav nedá sa zaručiť, kedy a kde ju uvidíme  záleží od počasia a intenzity. Tým pádom sú možné aj dlhšie presuny, tam kde je pekné počasie. FOTO EXPEDÍCIA znamená fotografovanie, nie je to klasický výlet pre každého, kedže priorita bude fotografovanie /krajina,západ,východ slnka, atď...

Chcem byť cca 3-4 dni v okolí Abiska kde je štatisticky najväčšia šanca na polárnu žiaru na svete. Neskôr po fotografovaní polárnej žiary v Abisku sa chcem cca na 10 dní presunúť na LOFOTY, kde tiež bude daľšia šanca na polárnu žiaru. Okrem polárnej žiary plánujem na LOFOTACH ísť do rybárskych dedín Reine, Nusfjord atď a chcem vidieť všetky TOP pláže a nejaké nenáročné treky na Reinebringen,Ryten /výhľad na Kvalviku beach/ Bunes beach, takže bude treba aj mačky kedže bude sneh. Konkrétny plán na každý deň sa bude odvýjať od počasia. Takže konkrétny plán na každý deň sa nedá úplne konkrétne napísať. Ale zaručujem návštevu TOP miest na Lofotach v okolí Abiska a Tromsa

UPDATE : Dátum je uz konkretny od 17.02 do 4.3 letenky kupene

Nakoniec som kúpil letenky od 17.02 do 4.3. Prve pôjdem do Abiska na pár dni a do Fínska na zamrznuté vodopády do Korouoma a potom sa presuniem na Lofoty od 25 do 3.3 som si dal zatiaľ ubytko v Reine 3 noci a 4 noci v Eggume 30minút autom od Uttakleiv Beach, ked prídem skor na Lofoty este cosi booknem pred 25.2. od 17.02 do 25 to budem mať také otvorene kde bude dobre počasie tam sa pôjde. 

Letieť sa bude do Tromsa, odkiaľ sa pôjde autom na Abisko a Lofoty a späť.

Odhadované náklady pri 3-4roch cca. 3000euro osoba. Záleží od bývania, auta a nárokov každého počas výletu kedže Nórsko je drahá krajina.

Fotky si možete pozrieť napr tu alebo google

http://www.68north.com/portfolio...nter-2019/


Volám sa Martin. Mám 33 a som zo Slovenska okolie Trnavy. 

mail: martin.machnic@gmail.com

+421 918 401 170

0

Tady těžko najdeš vhodné spolucestující. Spíš zkus nějaké fórum pro fotografy. Cody Duncan má na tom odkazu krásné zimní fotky, ale když píšeš, že Reinebringen v zimě je nenáročný trek, doporučuju přečíst si od Codyho povídání o zimní turistice na Lofotech:

http://www.68north.com/outdoors/...er-hiking/

O Reinebringen tam píše:

"Reinebringen goes straight up from the road. And if you slip and fall at 400 meters, you will likely not stop until you are back at the road again. There are rock slabs hidden under the snow, which often hide a layer of ice. Avalanches are common on the upper slopes after a fresh snow fall. This is an objectively dangerous mountain in normal winter conditions."

0 Citovat

jasne zavesil som to vsade mozno niekto napise,  no pre mna je Reinebringen  nenarocny trek ked mas macky tak si podla mna v pohode prevysenie je male tak vsetko bude zalezat od pocasia a na mieste

0 Citovat

Hlavně potřebuješ i cepín a měl bys vědět, jak ho použít a pokud možno to mít natrénované. I v mačkách můžeš uklouznout na tak strmém svahu (místy kolem 45°), zvlášť na skrytém ledu, který tam je podle Codyho často. Pokud uklouzneš v mačkách, nemůžeš brzdit nohama, protože bys dělal salta. Zbývá jedině brzdění cepínem. Přečti si o tom třeba tady: http://www.alpy.unas.cz/horole/6.html

Ohledně převýšení Cody v tom odkazu o zimní turistice píše:

"With the relatively low elevations of Lofoten’s mountains, there can be a false sense of simplicity when just looking at the numbers. I mean, how hard can a 400-500 meter peak really be? Hard!"

Na Ryten budeš možná potřebovat i sněžnice.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Hlavně potřebuješ i cepín a měl bys vědět, jak ho použít a pokud možno to mít natrénované. I v mačkách můžeš uklouznout na tak strmém svahu (místy kolem 45°), zvlášť na skrytém ledu, který tam je podle Codyho často. Pokud uklouzneš v mačkách, nemůžeš brzdit nohama, protože bys dělal salta. Zbývá jedině brzdění cepínem. Přečti si o tom třeba tady: http://www.alpy.unas.cz/horole/6.html

Ohledně převýšení Cody v tom odkazu o zimní turistice píše:

"With the relatively low elevations of Lofoten’s mountains, there can be a false sense of simplicity when just looking at the numbers. I mean, how hard can a 400-500 meter peak really be? Hard!"

Na Ryten budeš možná potřebovat i sněžnice.


no nejako sa toho nebojim zdolal som aj horsie ladovec na islande aj v patagonii kde bol lad vsade takze nejaky ryten alebo rainebringen nebude take zlozite si myslim. ale tak ano vybavu si zoberiem macky a cepin a sneznice sa daju aj pozicat tam vsak uvudim aka bude situacia

0 Citovat

Nakoniec som kúpil letenky od 17.02 do 4.3. Prve pôjdem do Abiska na pár dni a do Fínska na zamrznuté vodopády do Korouoma a potom sa presuniem na Lofoty od 25 do 3.3 som si dal zatiaľ ubytko v Reine 3 noci a 4 noci v Eggume 30minút autom od Uttakleiv Beach, ked prídem skor na Lofoty este cosi booknem pred 25.2. od 17.02 do 25 to budem mať také otvorene kde bude dobre počasie tam sa pôjde. Dufam ze nejaky partak sa najde ked nie tak musim frajerku presvedcit do zimy 

0
5 reakcí