Ahoj, kde jste trávili v JV Asii Čínský Nový rok? Máme na výběr z Vietnamu, Malajsie, Singapuru...Vietnam bych asi vyškrtnul, ale možná se pletu?Určitě se tu najde někdo, kdo tam tento čas trávil. A je ochoten poskytnout recenze...Díky .

Čínský Nový rok v Asii

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

5 reakcí

Ahoj, 


kde jste trávili v JV Asii Čínský Nový rok? Máme na výběr z Vietnamu, Malajsie, Singapuru...

Vietnam bych asi vyškrtnul, ale možná se pletu?

Určitě se tu najde někdo, kdo tam tento čas trávil. A je ochoten poskytnout recenze...


Díky

0

Nerozumím,co chces slyšet? Jako kde je to nejlepší!? Vetsina lidi se snaží Cinskemu novému roku při cestování po Asii vyhnout.:) Ja to zažil v Malajsii a všude je tak 3x tolik Číňanů jak normálně, takže jestli to je pro tebe pozitivum. 

0 Citovat

Tak jde o to, že se to slaví ve velkém...a ohňoprsky nad městem jsou docela zážitek...takže z tohoto pohledu. 

0 Citovat

Ahoj, já zažila oslavy Nového roku ve Vietnamu a ve finále to bylo super :-).


Během oslav jsme cestovali deltou Mekongu do Saigonu. Je lepší si vyhradit více času na přesuny, protože jsem se ne vždy dostali do busu a museli jsme si prodloužit pobyt v daném městě. Ceny jsou asi taky vyšší, ale pořád to nebylo nic dramatického. Lidí bylo všude hodně, ale to je v JV Asii takový standard, ne? :-)


Super jsou průvody v maskách a šíleně barevná a kýčovitá výzdoba města (hlavně na náměstí byly plastové sochy opic, kytek, stromů...). Několikrát jsme měli štěstí na dračí tanec (herci v maskách draků) - je to rituál, který má rodině přinést štěstí. Celé je to takové divoké, ale rozhodně to byl zážitek :-)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ja to zažil v Malajsii a všude je tak 3x tolik Číňanů jak normálně, takže jestli to je pro tebe pozitivum. 

Přesně tak. Lokality, kde je běžně prázdno, přetékají lidma, ceny všeho jsou našponované, hotely, autobusy, vlaky přecpané ještě víc než normálně. To bych raději doporučil zajít do Sapy :-) 

0 Citovat

Já bych se k otázce připojil. Když už někdo "musí" být v té době v JV Asii tak by mě zajímalo:

- do které země příp. kam se uklidit aby tam vše relativně fungovalo (Thajsko by mělo být OK?)

- naopak kde být abych taky z oslav něco měl?

- jak dlouho před/po to bývá špatné s cenami/dopravou/bývá zavřeno...

0
5 reakcí