Zdravím vospolok, dovoľujem si sem opäť hodiť link na zápisky z cestovanie - tentokrát pár dní v Moldavsku a Podnestersku, kam sme sa po zemi vybrali z Odesy. https://tonicove.sk/vsjo-budet-c...ua-pmr-md/ Náklady: Ryanair VIE-KBP - 60 centov UIA KBP-ODS - 25 eur osoba taxi odesa - kazda jazda cca 100 UAH hotel odesa - 40 eur izba lanovka Otrada - 75 UAH osoba taxi Dva Stlpi - 200UAH marsrutka Kuchurhan - cca 50 UAH osoba marsrutka Pervomajsk-Tiraspol cca 20 PMR osoba (cca 1 eur) jednotka izba Elektromash - 12 eur osoba Party lod - 30 PMR osoba  konak Nistru 8 rocny na lodi - 12 PMR taxi po Tiraspole - 15 PMR zaklad, vzdy okolo 20-22PMR po centre Taxi Tiraspol-Bendery-Kisinev - okolo 25 eur, ale mal by ist aj okolo 350 PMR zaklad ubytko Kisinev - 130 eur dve noci dve izby degustacia Aroma - 30 eur osoba  .

Vsjo budet charaso - Odesa-Tiraspol-Kisinev

Založil ve fóru Cestopisy

19 reakcí

Zdravím vospolok, dovoľujem si sem opäť hodiť link na zápisky z cestovanie - tentokrát pár dní v Moldavsku a Podnestersku, kam sme sa po zemi vybrali z Odesy.

https://tonicove.sk/vsjo-budet-c...ua-pmr-md/

Náklady:

Ryanair VIE-KBP - 60 centov

UIA KBP-ODS - 25 eur osoba

taxi odesa - kazda jazda cca 100 UAH

hotel odesa - 40 eur izba

lanovka Otrada - 75 UAH osoba

taxi Dva Stlpi - 200UAH

marsrutka Kuchurhan - cca 50 UAH osoba

marsrutka Pervomajsk-Tiraspol cca 20 PMR osoba (cca 1 eur)

jednotka izba Elektromash - 12 eur osoba

Party lod - 30 PMR osoba 

konak Nistru 8 rocny na lodi - 12 PMR

taxi po Tiraspole - 15 PMR zaklad, vzdy okolo 20-22PMR po centre

Taxi Tiraspol-Bendery-Kisinev - okolo 25 eur, ale mal by ist aj okolo 350 PMR zaklad

ubytko Kisinev - 130 eur dve noci dve izby

degustacia Aroma - 30 eur osoba

0

Super, jako vždy. Dáváme to s Niemandosem opačně, místo Tiraspolu chceme Zatoku, kde se chceme smočit (nejen knot:-))) 

0 Citovat

jasne, treba, odporucam aj tu Aromu ak sa zdrzite v Kisineve 

0 Citovat

Super, o mesiac a pol to ideme obratene, tesime sa na konaky :)

0 Citovat

Ako je to s cestovným poistením proti kovidu? Musí mať každý pri vstupe na Ukrajinu ich poistenie? Ako prísne to kontrolovali?

0 Citovat

Tam se žádný Covid nikdy nerozšířil. Tam si dávají každý den štamprli aby ho vypálili.

0 Citovat

Mig21 napsal(a):

Ako je to s cestovným poistením proti kovidu? Musí mať každý pri vstupe na Ukrajinu ich poistenie? Ako prísne to kontrolovali?

 

ja som bol toto leto 4x a vzdy to detailne kontrolovali. skusenosti len z letisk IEV a BSP, na pozemnych priechodoch netusim

0 Citovat

vl k napsal(a):

[citace="Mig21"]

Ako je to s cestovným poistením proti kovidu? Musí mať každý pri vstupe na Ukrajinu ich poistenie? Ako prísne to kontrolovali?

 

ja som bol toto leto 4x a vzdy to detailne kontrolovali. skusenosti len z letisk IEV a BSP, na pozemnych priechodoch netusim

[/citace]

Můžu se zeptat, která pojišťovna registrovaná na Ukrajině nabízí v tomhle ohledu nejlepší podmínky?

0 Citovat

Vlastimil B napsal(a):

Můžu se zeptat, která pojišťovna registrovaná na Ukrajině nabízí v tomhle ohledu nejlepší podmínky? 

 

Co se týká covidu, jsou podmínky úplně stejné, takže cokoliv v nabídce na https://visitukraine.today/ je OK.  A pojištění a očkování / test po mě chtěli jak v Praze před odletem, tak v Kyjevě po příletu.

0 Citovat

jo, treba cez visitukraine.today nejake vybrat a vybavene ... 3,50 eur na tri dni to stalo, den naviac tak 80 centov. 

0 Citovat

Je to opravdu jedno, ty smlouvy a krytí je identické, vybíráš jen limit. Btw. svého času byl ukrajinský pojistný trh velice divoký, skoro 400 pojišťoven a mezi nimi takoví ptáčkové, kteří vybrali pojistné v řádech miliard UAH, aniž vy vyplatili jediné pojistné plnění, opravdu nula! Asset Guarantor, Brest, Proxima ad. Čistý levox.

0 Citovat

Například AXA je registrovaná na Ukrajině, jen je potřeba po sjednání pojištění požádat o zaslání smlouvy v angličtině.

https://www.axa-assistance.cz/ce...r=03000782

Místní pojišťovnu bych asi neriskoval

 

[/citace]

Můžu se zeptat, která pojišťovna registrovaná na Ukrajině nabízí v tomhle ohledu nejlepší podmínky?

 

0 Citovat

První příspěvek na webu a úplně náhodou obsahuje link s partnerským kódem :-)

0 Citovat

tak ohladom poistenia na Ukrajinu ... sme to dnes rano preberali ... no budem sa ja niekde na hranici dotahovat s policajtom na malom madarsko-ukrajinskom prechode s nejakym potvrdenim ze moja lokalna poistovna kryje aj covid na ukrajine?

Jasne ze to nebude problem na 90+ percent, no za tych 3,50 eura mi to nestoji. 

A teda - miestnu poistovnu by som neriskoval ... predpokladam ze aj tak tu drviva vacsina cestovatelov ma dlhodobe cestovne positenie, napr. k platobnej karte

 

0 Citovat

A na tom je něco špatně?  

 

[citace="Liborek"]

První příspěvek na webu a úplně náhodou obsahuje link s partnerským kódem :-)

 

0 Citovat

je, uz len z nejakej zakladnej slusnosti :) + nezvladnuta citacia :D

0 Citovat

Tak základní slušností naštěstí netrpím a citace v diskuzích mě zase tolik netrápí.

Hodil jsem tam link, přes který se dá sjednat cestovko platné na Ukrajině, navíc s větší slevou oproti webu pojišťovny. Osobně z toho žádný benefit nemám, sám na Ukrajinu teď jedu a pojištění jsem přesně takto řešil. Někomu to může pomoct a jiní nechť mě považují za základně neslušného.  

 

tonic napsal(a):

je, uz len z nejakej zakladnej slusnosti :) + nezvladnuta citacia :D

0 Citovat

ved jasne, vsak trochu srandy. a predchadzajuci prispevok sa necituje :))))

0 Citovat

Je ovšem otázka, zda bude česká pojišťovna v případě, že by mělo dojít k plnění, opravdu lepší než ukrajinská :-)

Jinak k těm linkům - ve fóru se často objevují "jednopříspěvkoví" uživatelé, kteří zrovna měli potřebu doporučovat nějaký úžasný nejlepší eshop / ubytovací zařízení / půjčovnu aut / pojištění / zájezd a tak podobně, které nejsou nic jiného než nepovedený linkbuilding nebo honění affiliate provize. A spousta místních dlouhodobých návštěvníků včetně mě je na to docela alergická.

0 Citovat

Nemyslím si, že by ukrajinská pojišťovna neměla plnit, ale případné řešení pojistné události asi bude snadnější s českou pojišťovnou. Já se u té AXY pojišťuju dlouhodobě, hlavně proto, že si často v zahraničí půjčuju auto a oni umí připojistit spoluúčast za pár korun, kdežto půjčovna si za to řekne pomalu to, co stojí půjčení celého auta. Pojistnou událost jsem ale naštěstí žádnou neměl.

Jednopříspěvkový uživatel nejsem, affiliate program nemám a ani v AXE nepracuju. Na Ukrajinu teď jedu, stejný problém jsem řešil, dokonce jsem přímo v AXE ověřoval, zda mají platnou registraci na Ukrajině, což tedy mají. Link jsem tu hodil, protože je přes něj pojištění levnější, sám ho používám a mohl by pro někoho se stejným problémem být užitečný.

Dále bych rád nabídnul vynikající, hydratační, přípravky pro péči o pleť od společnosti Amway, začínající na lidových 1000 Kč, které snadno nakoupíte zde... https://www.amway.cz/krasa/pece-...RPMuvkzaUk

:-)

0
19 reakcí