Zdravím všechny. Prosím o shovívavost, z cest mimo ČR známe akorát autem Chorvatsko a zimní Itálii, nicméně bychom letos strávili Vánoční svátky poprvé mimo Evropu. Dva dospělí a 12 letý puboš. Teplo, moře, místní streetfood, možnost půjčit si scooter či auto- něco vidět. Alespoň 14 dní. Je reálné se vejít do 120k? Je možné jet na blint a shánět ubytko až na místě? Je to výhodnější? Najít lety třeba z Německa? Nechceme Egypt, Turecko atd. Třeba Kuba, Thajsko..? Budu ráda za jakýkoliv tip. Děkuji.  .

Kam přes Vánoce za teplem

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

21 reakcí

Zdravím všechny. Prosím o shovívavost, z cest mimo ČR známe akorát autem Chorvatsko a zimní Itálii, nicméně bychom letos strávili Vánoční svátky poprvé mimo Evropu. Dva dospělí a 12 letý puboš. Teplo, moře, místní streetfood, možnost půjčit si scooter či auto- něco vidět. Alespoň 14 dní. Je reálné se vejít do 120k? Je možné jet na blint a shánět ubytko až na místě? Je to výhodnější? Najít lety třeba z Německa? Nechceme Egypt, Turecko atd. Třeba Kuba, Thajsko..? Budu ráda za jakýkoliv tip. Děkuji.

0

Vánoční svátky nebudou úplně nejlepší termín, ale z Německa se asi něco sežene.

0 Citovat

Pro začátečníka na exotiku bych napoprvé vždy doporučil Thajsko, jelikož je naprosto blbuvzdorné a zvládne ho každý. Otázka budou letenky, jelikož je na ně už docela pozde. Ale s vašim rozpočtěm se do toho asi i tak vejdete. Jinak určitě splní vaše požadavky a asi i nad očekávání.

7 Citovat

Pro zajímavost jsem se kouknul na ceny letenek přes svátky do Thajska z Prahy - Bangkok nebo Phuket, odlet před Štědrým dnem a návrat po novém roce a pod 30 tam nic není. Z Vídně to není o moc lepší. Dát 100k jenom za letenky by se mi moc nechtělo. 

1 Citovat

Tak sama píše, že nemá moc zkušeností a chce minimálně 14 dní.

První volba by tedy měly být dostupné zájezdy s CK a teprve když si nevybere, tak to řešit individuálně. Ono to může být s CK přes ty svátky i výrazně levnější.

5 Citovat

Ta Kuba mě fakt dostala. S cestovkou do Thajska zde bude nejlepší varianta.

0 Citovat

Thajsko s cestovkou si moc nedovedu představit, ale třeba to taky jde :-) . Já bych se možná poohlížel po Karibiku - Dominikána, tam létají Smartwings od nás, případně Cancún (Mex), na ten každou chvíli chodí akce. Další tip by mohly být Kapverdy - civilizovaná exotika, Omán - ten je teď hodně v kurzu anebo ostrovy východní Afriky (Zanzibar, Mauricius).

0 Citovat

Doporucit cloveku, ktery byl mimo ČR  pouze v Chorvatsku a Italii, zeme jako Iran a KSA???

12 Citovat

Třeba to myslí jako výchovnou lekci. 😆

1 Citovat

Ono i to Jordansko v soucasne situaci odrazuje i zkusenejsi samocestovatele (viz ceny letenek), navic z dotazu je jasne, ze pani ma spis predstavu nejake dvoutydenni valecky v teple na plazi, takze cestovka by pro ni byla nejlepsi. I vzhledem k tomu, ze do Chorvatska a Italie jezdi autem a ne letadlem.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Thajsko s cestovkou si moc nedovedu představit, ale třeba to taky jde :-) . Já bych se možná poohlížel po Karibiku - Dominikána, tam létají Smartwings od nás, případně Cancún (Mex), na ten každou chvíli chodí akce. Další tip by mohly být Kapverdy - civilizovaná exotika, Omán - ten je teď hodně v kurzu anebo ostrovy východní Afriky (Zanzibar, Mauricius).

Jakým typem letadla létají Smartwings tu Dominikánu? 

1 Citovat

OLMC1: tak leda pronajaté letadla v USA :D a ne Smartwings, ale pouze jejich letadla :D

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Thajsko s cestovkou si moc nedovedu představit, ale třeba to taky jde :-) 

Kolegyně, která létá do zahraničí jen s CK k moři, byla letos začátkem roku s českou CK v Thajsku a byla velmi spokojená. Let byl přímo z Prahy na Phuket a pobyt o něco severněji od Phuketu. Když má člověk dovolenou jen týden, přímý let z Prahy přes noc až téměř na místo se vyplatí tím spíš. Na poznávací zájezd bych do Thajska nejel, ale při požadavku jen pobyt u moře (případně s výlety) a bez snahy o co nejnižší náklady, je to ideální.

2 Citovat

Zkusmo jsem dal Thajsko s CK nad 14 dnu ( cca 20/12 az okolo 10/1) a teda uz cena na osm dnu pro tri lidi celkem darda. Ale nedaval jsem nemecke cestovky.

0 Citovat

@ Libor_S: která společnost létá z Prahy přímo na Phuket?

0 Citovat

Tak co vím. Tak léta přímý let Neos a LOT pro cestovky a obě 787. (Potažmo nevím od kdy do kdy)

lety jsou Brno- Phuket a Praha- Krabi…

 

0 Citovat

Zrovna dnes ráno na mě vyskočila nabídka z Invia na 14 nocí na Krabi s PP z Prahy s odletem zítra asi za 17k na osobu... asi to bylo rychle pryč, teď už je tam nabídka až na příští týden.

https://www.invia.cz/hotel/thajs...clients_cz

0 Citovat

Ja myslim, ze pres vanoce zadny slusny LM nabidky nejsou, naopak jsou to dlouho dopredu vyprodany terminy. Aspon co jsem se divala loni, vsechny terminy byly bud pred a nebo po vanocnich prazdninach. Je to stejny jako s letenkama, na vanocni prazdniny vsechno nekolikanasobek cen, ktere jsou bezne do pulky prosince nebo od pulky ledna.

1 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

Tak co vím. Tak léta přímý let Neos a LOT pro cestovky a obě 787. (Potažmo nevím od kdy do kdy)

lety jsou Brno- Phuket a Praha- Krabi…

 

 

od ledna 2024 (Brno -Phuket)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Zrovna dnes ráno na mě vyskočila nabídka z Invia na 14 nocí na Krabi s PP z Prahy s odletem zítra



Jenže oni chtějí přes Vánoce alespoň na 14 dnů. To, co je nyní v listopadu za 16k na 14 dnů, je během konce roku za 30+ na týden.

2 Citovat

OLMC1 napsal(a):

@ Libor_S: která společnost létá z Prahy přímo na Phuket?

Opravuju, přílet do Krabi. Ubytování bylo v Khao Lak.

1 Citovat

Letenky přes vánoce za ne tolik přemrštěné ceny (<20k) se ještě dají najít na Sri Lanku či Mauricius z Vídně a Mnichova. Tam by se pak do rozpočtu dalo vejít.

0
21 reakcí