Ahoj, letim do USA a pojedu na Niagary z USA strany. Slysel jsem, ze z Kanadske strany je lepsi vyhled. Moje otazka zni, jestli je mozne jen na prohlidku (cca 1-2hod) prejit po tom moste do Kanady a pak se hned vratit do USA? Stoji to neco (napr. kanadske vizum)? Absolvoval to nekdo takto?Diky .

Dotaz na prechod z USA do Kanady a zpet behem 1 dne

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

8 reakcí

 Ahoj, letim do USA a pojedu na Niagary z USA strany. Slysel jsem, ze z Kanadske strany je lepsi vyhled. Moje otazka zni, jestli je mozne jen na prohlidku (cca 1-2hod) prejit po tom moste do Kanady a pak se hned vratit do USA? Stoji to neco (napr. kanadske vizum)? Absolvoval to nekdo takto?

Diky

0

Kanadské eTA treba len pri prílete, po zemi, alebo loďou to je zadarmo, iba pas treba. A áno, kľudne tam môžeš ísť aj na 5 minút len.

0 Citovat

Fajn, dik.

0 Citovat

Vstup do USA mimo letiště je zpoplatněn 6 USD. Niagaru jsem navštívil z kanadské strany, ale předpokládám, že na tom mostě platí stejná pravidla jako na jiných silničních přechodech.

0 Citovat

6USD plati len ak prvy krat vstupujes na uzemie USA (lodou, alebo po zemi - ESTA nepotrebujes). V pripade ak priletis do USA s ESTA, ides do Kanady a naspat, tak neplatis nic v USA. Byval som par tyzdnov vo Vancouvri a v USA som bol pesi, autom, autobusom aj lodou :D

0 Citovat

Byl jsem také párkrát ve Vancouveru či Victorii a při cestě do Seattlu jsme vždy platili 6USD. Jednou jsem ale letěl hydroplánem a v přístavišti měli takovou malou celnici, kde mohli zkontrolovat ESTA a nic se platil nemuselo. Jak je to tedy, když přiletím do Kanady a jedu na výlet do USA, poprvé zaplatím 6USD a jakém časovém rozmezí neplatím za další výlety do USA?

0 Citovat

Vstup zpátky do USA v Niagarra Falls je zpoplatněn 50 centy. A je jedno jestli kanadskýma nebo americkýma.

0 Citovat

50 centov...to by som teda si dobre spocital ci pojdem vobec na druhu stranu :(
@acerman, no to ti nepoviem, ale asi ako ESTA? ja som tak bol v priebehu mesiaca 4x po zemi.

0 Citovat

tonic napsal(a):

50 centov...to by som teda si dobre spocital ci pojdem vobec na druhu stranu :(
@acerman, no to ti nepoviem, ale asi ako ESTA? ja som tak bol v priebehu mesiaca 4x po zemi.


Pro někoho to může být likvidační, no :-/ :-D Jinak pokud nemá člověk drobný, tak je tam automat, kterej rozmění.

0
8 reakcí