Jelikož o prázdninách k moři moc nejezdíme (tedy byli jsme jednou na Rujáně) a máme už i školní dítě, chtěla jsem tomu dát příští léto šanci.  Proč nejezdíme - strašně lidí, vysoké ceny ubytování a též v autopůjčovnách, a šílená tepla na 30C taky nemusím.Doporučili byste mi někdo (jestli to vůbec je reálné),  může být klidně i autem (mimo HR a severní Itálie Bibione atd.), co by ještě z hlediska mých preferencí bylo v relaci :-)))....třeba v Řecku jsme nikdy nebyli, možná nějaké neprofláklé ostrůvky, nebo možná i to Slovinsko, jestli cenově nemíří do závratných výšin. Máme celkem rádi kombinaci hory-moře, jezdíme na cca na 12- 14 dní.  Budu ráda za typy. Děkuji. .

Destinace u moře na příští prázdniny

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

Jelikož o prázdninách k moři moc nejezdíme (tedy byli jsme jednou na Rujáně) a máme už i školní dítě, chtěla jsem tomu dát příští léto šanci.  Proč nejezdíme - strašně lidí, vysoké ceny ubytování a též v autopůjčovnách, a šílená tepla na 30C taky nemusím.

Doporučili byste mi někdo (jestli to vůbec je reálné),  může být klidně i autem (mimo HR a severní Itálie Bibione atd.), co by ještě z hlediska mých preferencí bylo v relaci :-)))....třeba v Řecku jsme nikdy nebyli, možná nějaké neprofláklé ostrůvky, nebo možná i to Slovinsko, jestli cenově nemíří do závratných výšin. Máme celkem rádi kombinaci hory-moře, jezdíme na cca na 12- 14 dní.  Budu ráda za typy. Děkuji.

0

no Slovinsko pocas prazdnin asi nebude nic moc cenovo. Autom kludne polsky Baltik, alebo trochu dalej do tej Ciernej Hory a tam nakombinovat aj hory.  Vo vedlajsej diskusii som ja teda riesil sever Grecka, ale to pocas prazdnin bude asi tiez zlozitejsie. 

0 Citovat

Gdaňsk a okolí je v létě fajn na výlety, ale na koupání to moc není - hodně fouká a voda studená. Moře taky není nic moc, ale třeba Vám to nevadí.


Neprofláknuté řecké ostrovy = takové kde není letiště a je složitější se tam dostat. Nevím jestli chcete s dítkem trávit 2 dny na cestě než doputujete do cíle. 


Jinak byl jsem v Řecku hodně krát, většinou o prázdninách a i na těch nejprofláknutějších místech typu Kréta se dají najít místa, kde je turistů málo. V případě Kréty je to třeba jižní pobřeží. Jen to teplo - to tam bude :-)


Pokud Vám vadí vysoké teploty nad 30 stupňů, napadají mě ještě Kanáry - tam tak teplo nebývá. Navíc léto tam není hlavní sezóna. Na Tenerife by se měly dát pěkně nakombinovat jak hory, tak koupání. Byl jsem loni v září na Fuerteventuře a rozhodně nemůžu říct, že by tam bylo přeturistováno. 

0 Citovat

Možná bych zkusil Sardinii, severní Španělsko, francouzské pobřeží Atlantiku... nebo autem pobřeží Severního moře cca od Brém k Amsterodamu. Zmiňované Kanáry jsou samozřejmě také dobrá volba.

0 Citovat

Severní Španělsko určitě můžu doporučit. Minulý rok v srpnu v Bilbau a San Sebastianu bylo naprosto příjemně, teplota kolem 27 stupnu a všude úplně zeleno. Pro mě to byl příjemný únik z 35 stupnu a vyprahlé žluté krajiny, která v tu dobu byla v Česku. Oceán měl kolem 24 stupnu, na koupání v pohodě teplota. Mimo města pláže téměř bez lidí, ale je pravda že často jsou téměř nechráněné proti vlnám, což neplatí třeba o městské pláži v San Sebastianu, ale tam zase bylo lidí hromada.

0 Citovat

Tak ještě dodám, Sardinie, Tenerife, Gran Canaria jsme byli, v březnu letíme na Lanzarote.

0 Citovat

A jak to vypadá cenově  severní Španělsko?? zajímavý typ :-)) Ta Francie bude asi o prázdninách drahá jak...

Autem jsme zatím jeli jen Rujánu,tam se nám hodně líbilo no a rakouské Alpy ( není to moře). Jinak lítáme a půjčujeme auto na místě.

Dítka jsou 2, jeden školák. Nejsme moc na to ležení celodenní na pláži, až tak odpoledne a k večeru, kdy se dá alespoň po tom písku chodit.

0 Citovat

Pridavam se k severnimu Spanelsku :) ja byl ve Vigu - mesto nic moc, ale veceri pro tri jsme dali kolem 25 eur 😀 bylo tam levno, i hotely kdyz se booknou dopredu, a plaze tam byly super - doporucuju zajet lodi na Islas Cies, kolem mesta za 1,33e (zadny priplatek na letiste) - busy do Santiaga za 5 e, uplna pohoda

0 Citovat

Cenově na úrovni zbytku Španělska mimo Barcelonu a Mallorcu, čili ubytování na naše poměry celkem drahé, ale jídlo zase dost slušné ceny. Obědové 3 chodové menu s pitím za 10-15 eur nebyl problém najít.  Francie je obecně na ubytování levnější než Španělsko a jiné země západní Evropy, hlavně díky obrovskému množství levných hotelů (F1, modrý i červený Ibis) ze skupiny Accor Hotels, kde navíc i aktuálně je 25% sleva na léto:

https://www.accorhotels.com/prom...x.en.shtml

Případně řetězec AppartCity, který nabízí kompletně vybavené apartmány s kuchyní, ceny jsou často srovnatelné s Ibis.

Ve Francii je hlavně hodně drahé jídlo a návštěva byť i levné restaurace ve 4 lidech vyjde klidně na 100 eur. Na druhou stranu v supermarketech prodávají hotová jídla na ohřátí za slušné ceny. Takže Francii u Atlantiku bych rozhodně nezatracoval, nicméně s výjimkou oblasti u hranice se Španělskem (západně od Biarritz), je to pobřeží rovinaté a řekl bych, ne až tak zajímavé jako ve Španělsku (Baskicko, Asturias a Kantábrie). To severní Španělsko má hlavně výhodu, že se rovnou od pobřeží zvedají dosti vysoké hory, takže vedle koupání je tam i dost možností na horskou turistiku navíc v příjemném klimatu, narozdíl od rozpáleného jihu Španělska.


0 Citovat

Hmmm, pěkné. A jak se pohybují letenky v létě, směr Bilbao, Santander nebo Santiago...., myslím akční cena:-))?

0 Citovat

andreko napsal(a):

Hmmm, pěkné. A jak se pohybují letenky v létě, směr Bilbao, Santander nebo Santiago...., myslím akční cena:-))?

Z PRG nic, ale z Nemecka (hlavne Berlina) pujdou najit hezke ceny, treba SXF - Santander namatkou 25e/smer

0 Citovat

Zkus se podívat na Level z Vídně, mají linku do Bilbao. Do Santanderu lítá Ryanair z Berlína a Wizzair z Katovic. Z Prahy do Bilbao taky měla slušné ceny Lufthansa, ale nevím jak je to aktuálně.

0 Citovat

Tak tuhle oblast budu sledovat, vypadá velmi dobře, děkuju.

A co Černá Hora (letecky).nebyl jste někdo o prázdninách??

0 Citovat

My jsme kraj ústecký, takže pro nás SXF, TXL, DRS a LEJ nebo pak PRG.

0 Citovat

andreko napsal(a):

My jsme kraj ústecký, takže pro nás SXF, TXL, DRS a LEJ nebo pak PRG.

Tak v tom případě těch možností máte ještě víc. Mimo toho Santanderu z SXF tam ještě z TXL létá i Easyjet do Biarritz, což je ve Francii kousek od hranice se Španělskem, pak taky Vueling do Bilbao.
0 Citovat

Já jsem se taky díval na trasu Santander-Bilbao-San Sebastian. Letenky z Katovic do Santanderu za pěknou cenu, ale to ubytko je teda darda a to jak o prázdninách tak v září (chápu, že některé země mají dovolenou i v září). 

Uvidím jak to bude s předstihem, třeba se to na rok dopředu zklidní.

0 Citovat

andreko napsal(a):

A co Černá Hora (letecky).nebyl jste někdo o prázdninách??


Rodina tam jede letos koncem července, tak pak poreferuju. Já za nima možná na pár dnů přiletím.
Do Podgorice to lítá z Budapešti a Katowic s Wizzem, cenově kolem kolem 2,5 - 4k zpátečka. 



0 Citovat

Kdyz uz je tu rec o Kanarech, tak  s mene turisty a kombinaci hor a more je  La Palma , lita tam EasyJet z Berlina nebo z Gatwicku  nebo je mozne vybrat  odnekud  let s FR na  Tenerife a  plout lodi  z Los Cristianos .

Stredisko muzu doporucit Los Cancajos ,pripluli jsme lodi ,ale auto si jeli vypujcit na letiste, kde to vyslo o dost levneji nez  v pristavu a navic jsme pak odletali  letecky primo z La Palmy

Primo v Los Cancajos je slusne koupani i s moznosti potapeni . Narodni park Taburiente je fajn  na  horskou turistiku ,jen je treba pres  internet vyridit povoleni k vjezdu , K obzervatori a nejvyssi hore La Palmy vede silnice bez  povoleni a je prujezdna  oboustranne 

Za zminku stoji  plaz Nogales ,zajimavosti jsou jak dole u majaku ( Salinas ) tak i na opacne strane Puerto Naos , silnice jsou dobre , cely ostrov je dobre propojeny,   s Los Cancajos je kousek do Santa Cruz

Jinak v Recku na ostrovech i tech kam litaji LC  se da najit  vzdycky misto  z mene lidma  bez davu turistu

Bilbao je ted   z Londyna  (SEN )  za 5 liber OW s FR
0 Citovat

Mikir... na La Palme jsme taky byli😉,  Easyjetem z Berlina. Vsechno, co pises.

Karel... na to jsem zvedava, ale jak rikam, celodeni lezeni u hotelu neni pro nas, pokud to bude s vyletovanim, rada si necham doporucit.


Jinak co se tyka letenek, tak po Evrope kupuju do 60€/rt... ale nevim, jak to bude s prazdninama, tam to zatim neumim😂, Ryan ten  miva letenky za dobre penize az tak 2-1/2 mesice pred odletem a to zase uz budou ubytka totalne prebrana.

Nebo jak kupujete Ryan s predstihem???

0 Citovat

andreko napsal(a):

Mikir... na La Palme jsme taky byli😉,  Easyjetem z Berlina. Vsechno, co pises.

Karel... na to jsem zvedava, ale jak rikam, celodeni lezeni u hotelu neni pro nas, pokud to bude s vyletovanim, rada si necham doporucit.


Jinak co se tyka letenek, tak po Evrope kupuju do 60€/rt... ale nevim, jak to bude s prazdninama, tam to zatim neumim😂, Ryan ten  miva letenky za dobre penize az tak 2-1/2 mesice pred odletem a to zase uz budou ubytka totalne prebrana.

Nebo jak kupujete Ryan s predstihem???

Vetsinou tech par mesicu pred odletem, ale nekdy jsme kupovali i pul roku dopredu - zalezi na trase a jak casto leta taky

0 Citovat

andreko napsal(a):


Karel... na to jsem zvedava, ale jak rikam, celodeni lezeni u hotelu neni pro nas, pokud to bude s vyletovanim, rada si necham doporucit.


Já primárně reagoval na dotaz o ČH a letenkách.

Pobyt na místě je už na každém, tchán tam jezdí už delší dobu, pár dní moře, pár dní okolí autem, atd. O ležení na hotelu jsem neřekl ani "ň".
0 Citovat

Ja myslela, ze tam jedete prvne.... 🙂

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Vetsinou tech par mesicu pred odletem, ale nekdy jsme kupovali i pul roku dopredu - zalezi na trase a jak casto leta taky

Z toho duvodu mam rada Easyjet, cim driv, tim lip😉.... budu to sledovat uz v zime.


Jeste me napadlo Pobalti (byla jsem tam pred mnoha lety v podzimnim case), ale tam uz to pocasi v lete nemusi vyjit na koupani...

+ prip. Madeira a Azory - tam je asi sezona celorocne.
0 Citovat

Možností je spousta...

0 Citovat

Prave . moznosti je spousta a proto  nevidim  zadny duvod se starat o letni dovcu na pristi rok , nesouhlasim ze  FR je treba kupovat  2 a pul mesice predem , vetsinou kupuju letenky u FR   tak 3 tydny pred odltem nekdy i  14 dnu , samozrejme ne na vanoce nebo na Silvestra , letni prazdniny jsou taky sezona ,ale tam kazdy leti v jinou dobu  behem tech  2-3 mesicu a tam proste levnou letenku pri flexibilite najde clovek  vzdycky  a nabidka  ubytovani  je porad v previsu pred poptavkou

Nesmi  taky vadit prestupy ,pripadne nocleh pri prestupu a samozrejme ne jen vyhledavat letiste  nejbliz  bydliste

Easyjet to ma nastavene jinak ,ale taky ne uplne plati vzdy, ze cim driv tim lepe

Zalezi taky mit vysledovane letiste  z kterych jsou lety levnejsi a  pak kombinovat trasy , bohuzel ,diky  priplatkum  se uz nevyplaceji  dva ci tri prestupy  , pochopitelne je rozdil ,jestli letim sam , nebo ve dvou , nebo leti  rodina 

Hlavne taky prilisnym kupovanim dopredu  pak omezuju  moznost nakupu nejake  hezke akce ,  mimo Evropu , clovek tak casto nelita na druhou polokouli  nebo za exotikou, tam si to naplanuje vic dopredu a treba ceka  na akci ,   po Evrope se muzu rozhodnout i pro let na par dnu ,takze tam je logicky ta flexibilita  vetsi  a taky  je rozdil jestli kupuju letenky do 100 euro nebo letenky do 500 euro

0