Ahoj co navštivit Thajsko nebo Filipíny? Vždy jsem cestoval jen po Evropě, ale Asie už mě láká delší dobu na cestování bych měl asi 14 dní (poslední týden v červenci a první v srpnu). Co byste doporučili navštívit? Budu rád za nějaké typy.  .

Filipíny nebo Thajsko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

17 reakcí

Ahoj co navštivit Thajsko nebo Filipíny? Vždy jsem cestoval jen po Evropě, ale Asie už mě láká delší dobu na cestování bych měl asi 14 dní (poslední týden v červenci a první v srpnu). Co byste doporučili navštívit? Budu rád za nějaké typy.

0

Au, to bolí :D
Můj tip je Thajsko.

0 Citovat

Karel: a co bys tam doporučil navštivit? Dá se navštivit něco zajímavého v okolí Si Sa Ket?

0 Citovat

Jako někdo, kdo byl v Thajsku třikrát, jsem si musel vygooglit, kde je Si Sa Ket a přemýšlím, proč zrovna tam ... Jinak hodně štěstí v hledání cenově přijatelných letenek do Asie v tom období. Hledám přesně to stejné období a nejpřijatelnější je Sri Lanka z Prahy z FlyDubai kolem 20k což vypovídá ... 

0 Citovat

pokud tlacis fest na cenu, staci ti maly batuzek a jsi ochoten stravit nepohodlne par dnu na ceste a poznat "vuni Indie", do toho jeste pocitat s tim ze nejspis nedoletis bo skladacka silena i s wizzem..... here you go

jinak pocasi uplne nejprijemnejsi nebude, pradelna, obcas sprchne, obcas splachne. i zde k nalezeni kdy jet do thai/filipin. vyjimka thajsky zaliv - samui/tao/phangan - z nejakeho duvodu chraneno pred monzuny. Samozrejme jsou zde "mraky" lidi co tam bylo v lete a cajk, ale moc bych s tim nepocital


screenshot-2023-04-05-at-07-49-21-let-z-mesta-praha-do-mesta-bangkok.png

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

Jako někdo, kdo byl v Thajsku třikrát, jsem si musel vygooglit, kde je Si Sa Ket a přemýšlím, proč zrovna tam ... Jinak hodně štěstí v hledání cenově přijatelných letenek do Asie v tom období. Hledám přesně to stejné období a nejpřijatelnější je Sri Lanka z Prahy z FlyDubai kolem 20k což vypovídá ... 

Znám tam pár lidí. Ale I oni sami nějak nedokázali říct, co tam navštivit. Chtěl bych je navštivit. Co tedy v Thajsku navštivit, aby to nebylo turisticky proflaklé. Nemám rád davy.

0 Citovat

Davy o letních prázdninách budou asi všude. Úplně nejhorší období na cestování. Drahé letenky, ubytování a všude mraky lidí.

Můžeš letět v jiné termínu? 

1 Citovat

Ahoj. Thajsko je nejjednodušší země (z těch exotických) pro cestovatele začátečníky. Takže jasná volba. Na červenec/srpen je nejlepší oblast Samui/Phanghan/Tao. Výhoda července je poměrně málo lidí, celkem stabilní počasí a nižší ceny skoro všeho.

1 Citovat

My jsme v srpnu před pár lety jeli itinerář Phuket - Phi Phi - Lanta - Samui - Phangan - Bangkok. Moc přijemné. Pršelo jen jednou na Lantě a jednou v Bangkoku. Nebál bych se toho, jen bych samozřejmě počítal s možností zrušení trajektů, letů a byl trošku flexibilní, jak píše Bič Boží.

@Bič Boží pěkná skládačka. Taky jsem ji našel, kdybych letěl sám, tak bych to možná dal už pro to dobrodrůžo, ale sám neletím :) ... Btw je tam ještě něco podobného se Salam Air, což je trošku dražší, ale miň dobrodružný.

0 Citovat

puketapu napsal(a):

Davy o letních prázdninách budou asi všude. Úplně nejhorší období na cestování. Drahé letenky, ubytování a všude mraky lidí.

Můžeš letět v jiné termínu? 

 

Právě, že nemohu.Jedině okolo vánoc.

0 Citovat

@Bič Boží & @Jakub S: Podle mě je to taky pěkná skládačka. Jen bych ji nekupoval přes Kiwi (tím se ještě něco ušetří) a navíc si tam naplánoval delší stopy. 

Den dva v Kuvajtu? OK, i když v létě to zavání sebe-grilováním (bývá tam kolem 50°C ve stínu). Indie dávala dvouvstupové vízum jako standard, tak se trochu porozhlédnout v Dillí, Kalkatě a Bombaji. Dobrodružné povahy můžou ještě něco ušetřit a vzít to z Dillí do Kalkaty vlakem v nejnižší třídě :-D Plus zastávka v Abú Dhábí a Bělehradu taky nebude nejhorší. Avšak v létě to Abú asi bude taky řádná pec... 

0 Citovat

Myslím, že nikoho tady nenapadlo, že by to kupoval přes Kiwi :-)

1 Citovat

Tak kdo jiný ti ale nabídne takový slepenec a tváří se, že je to jen jedna letenka? :-D

0 Citovat

google flights (ITA Matrix) prece. Kdyz si to pekne posrat, tak sam

2 Citovat

Jinak pozor, na Filipínách si stále hrají na covid.

0 Citovat

Kde? Blbost, vlastní zkušenost z března.

0 Citovat

Třeba je praxe benevolentní, ale podle MZV je to takhle

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl...id_19.mobi

0 Citovat

Po příletu se každý musí přihlásit na website etravel.gov.ph, kde vyplní registraci i s údaji o očkování, je mu vygenerovaný QR kód, který ukáže zaměstnanci letiště. Osobně jsem tam zadal něco blbě, celé to zčervenalo, nicméně úředník kód načetl a mávnul rukou. Jediný problém je přetížení wifi v příletové hale. Nevím, jak to dělají s lidmi bez chytrých telefonů. Ale pak už nikde nic. Kromě občas lidí s rouškami. Oproti třeba Taiwanu je to procházka rajskou zahradou.

2
17 reakcí