Ahoj, vím, že tu jsou cestopisy, ale všichni lítají na jeden hlavní ostrov. Chtěl bych se zeptat vás zkušených jestli jsou Azory stejně tak dobré jako Madeira ? Ty vesničky, ta příroda jako v pralese, lidé. Madeira je neskutečný ostrov. Chtěl bych na Azory koncem Ledna. Díky moc  .

Azory

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

@beliw- a Ty nejsi kdekdo?! Nebo Ty jsi ta lepší společnost? 👎

3 Citovat

Tak jsem zpět z Azorů, konkrétně z Terceiry, a mohu jedině doporučit. Byla jsem tam teď v listopadu, a pár poznatků:

1. Je to mimo sezónu, takže ceny ubytování jsou docela nízké a najdete dost z čeho vybírat, i půjčení scooterů, které je v létě prý nereálné (jen jedna půjčovna v Angře)

2. Počasí je dost nestabilní, tak se může stát, že vám zruší let. A děje se to dost často, tak s tím počítejte!

3. Do vulkanických jeskyň se v podzimních/zimních měsících dostanete jen 3 dny v týdnu (stř,čtvr,sobota), a doprava je minimální - je třeba půjčit si auto či motorku. Ale určitě stojí za to!

2 Citovat

Madeiru jsme byli 3x, vzdy v unoru. Pocasi nam vzdy pralo a bylo to na pohodu, i koupacka. Madeira bych rekl, ze je vic na chozeni, dlouhe treky, jak nekdo psal, dramatictejsi priroda a hlavne kazdy kousek ostrova je jiny. Urcite je to masovejsi nez Azory, ale daji se vyhledat mista, treky, kde nikoho nepotkate.

Azory jsme byli 2x, v kvetnu a cervnu. Za me parada, da se tez projit, ale za me se to da udelat vic roadtripove, nekam prijet, popojit, termalky, ty jsou paradni, vyzkouseli jsme 3 ruzne, ananasove plantaze, nejlepsi rybi restaurace co jsem kdy byl, a to ryby nemusim. Dale cajove plantaze atd. Celkove bych rekl, ze lepsi lidi nez na Madiere, tam uz jsou vic nafoukani. I kdyz je MAdeira uzasna, nejak vnitrne jsou mi Azory bliz.

Priroda nadherna na obou ostrovech. Do budoucna chceme ty mensi azorske.

Uz delsi dobu rikam, ze si umim predstavit zit na Azorech, takze pokud by se to tady podelalo, nejaka valka apod. tak Azory by pro nas byla prvni volba, kam utect.

1 Citovat

JindraC napsal(a):

Tak jsem zpět z Azorů, konkrétně z Terceiry, a mohu jedině doporučit. Byla jsem tam teď v listopadu, a pár poznatků:

1. Je to mimo sezónu, takže ceny ubytování jsou docela nízké a najdete dost z čeho vybírat, i půjčení scooterů, které je v létě prý nereálné (jen jedna půjčovna v Angře)

2. Počasí je dost nestabilní, tak se může stát, že vám zruší let. A děje se to dost často, tak s tím počítejte!

3. Do vulkanických jeskyň se v podzimních/zimních měsících dostanete jen 3 dny v týdnu (stř,čtvr,sobota), a doprava je minimální - je třeba půjčit si auto či motorku. Ale určitě stojí za to!

Tak to jsem zvědavá, jedeme tam na vánoce a doufám, že doletíme :-) Jinak jsem bookovala ubytování a všechno za pěkný peníze, někde 1000 za noc, někde 1200 za noc. A půjčení auta na 8 dní za 4500.

0