Ahoj, přispívám svou troškou do mlýna cestopisem z Bornea, třeba se to někomu šikne...: http://blog.antonindanek.cz/clanek/brou ... neem-2014/ .

Cestopis Borneo 2014

Založila ve fóru Cestopisy

8 reakcí

Ahoj,

přispívám svou troškou do mlýna cestopisem z Bornea, třeba se to někomu šikne...: http://blog.antonindanek.cz/clanek/brou ... neem-2014/

0

Diky za cestopis, famozni cteni... a bonus fotky na FB jeste lepsi smiley

0 Citovat

Úžasný cestopis, četla jsem ho jedním dechem, vážně dobrodružná výprava! smiley) Pište dál smiley)

0 Citovat

Skvělý cestopis, krásně se četl. Díky! smiley

0 Citovat

Díky za pozitivní reakce smiley Pro nadšence jsou úplně na konci článku pod nápisem "Související odkazy" ještě náš cestopis z Filipín, Indonésie a Thajska...

0 Citovat

Diky za cestopis, aspon vim, ze Borneo neni nic pro me smiley
Jinak jak si to myslela s tim "staff are a peach"? Jako ironicky, ze byli hrozni?

0 Citovat

Ahoj Pavle, ten komentář "Staff are a peach" byl v Lonely Planet a nepřišli jsme na to, co to mělo znamenat smiley Není v tom nic ironického, ubytko bylo ve své cenové kategorii úplně v pohodě. Asi to prostě byly broskve smiley

0 Citovat

Aha, uz teda rozumim smiley
No peach se pouziva, kdyz je neco skveleho. Asi to vzniklo z toho, ze broskev ma vybornou chut a tvar. Mozna neco podobneho jak u nas treba "jde po tom jak po uzenem" (i kdyz jiny vyznam). Taky by se si Anglani divili, co tam to uzene dela smiley
Volny preklad by byl perzonal na jednicku, nebo treba luxusni, libovy.
Jinak uz jsem prelouskal i Thajsko, Filipiny a Indonesii. Docela jste me navnadily na Indonesii, tak uz v tom lezim. Pro zacatek bych zenu vytahl na Bali a Lombok (zadna divocina). Ten park Rinjani v Lomboku jste nestihly? Pac vypada dost dobre.

0 Citovat

Ahoj, s tím překladem to bude ono, tak jsme zase o něco chytřejší smiley Ostatně my jsme zrovna měli na personál hotelu asi moc složité dotazy, takže na nás koukali jak vosy do flašky, takže mi zas tak "super libový" nepřipadali. Chtěli jsme si na jeden den půjčit kolo a projet se po okolí, ale tvrdili, že o ničem takovém neví. Pak jsem v druhém patře hostelu našla plakát se seznamem společností, které kola půjčují... Třeba jsme měli smůlu na nováčka smiley

Jinak Indonésie se mi spolu s Filipínama líbila z Asie asi nejvíc, zcela jistě nebudeš zklamán. Rinjani jsme bohužel tehdy neabsolvovaly, jela jsem tenkrát s kámoškou, která se nikam hrabat do kopce nechtěla, takže jsem ji netrápila. Měly jsme sebou navíc jen jedny boty (sandály), neměly jsme ani mikinu (jen takové ty dámské lehké "rukávky") a spoustu lidí nám i řeklo, že v sandálech a bez teplého oblečení fakt Rinjani dát nejde. Kdybych tam jela znovu, tak mám Rinjani na seznamu jako položku č. 1, pak jezírka Kelimutu na Floresu a sopku Bromo na Jávě... Budu se tam muset někdy vrátit smiley

0
8 reakcí