Baltic Trip 2014

Napsal Marek Adamech 2014-08-06T19:50:28+02:00 ve fóru Cestopisy
7 odpovědí

Vďaka akcii na cestujlevne.com na výlet do Pobaltia (http://cestujlevne.com/vylet-pobalti-ri ... -2-818-kc/) sme sa 4 kamaráti vydali na cestu z Prahy do Rigy. Cestu sme si doplnili o Tallinn, Villnius a ako bonus plavba trajektom do Helsink.

5 dní, 3350 km, 4 štáty, 4 hlavné mesta a 4 kamaráti

Videoreport z tejto cesty nájdete tu:
https://www.youtube.com/watch?v=LNXikeCHwjE
alebo alternatívny link
https://vimeo.com/102749376

Príjemné pozeranie smiley

Na čem jste to měli tu kameru? smiley

tyč na GoPro kameru smiley

Na kolik vás ten trip vyšel na osobu? smiley Jinak docela fajn.. ale strašně moc prozkoumaného místa během krátké doby. Na lodi koukám počasí klasicky v těchto zemích přálo..

Tyhle videa z cest mám ráda, tak točte dál smiley) Zajímavá místa, tak zase mám další tip, kam někdy vyrazit, jak je to v těchto zemích cenově - jídlo, ubytování atd?

Celkovo doprava+transfery+ubytko vyslo na cca 230€. Prileteli sme do Rigy, odtial sme sa rovno presunuli do Tallinu, na druhy den Helsinki s prespanim v Talline, presun do Rigy a prespanie, dalsi den presun do Villniusu a posledny den odlet domov.

Hostely nás vo všetkých troch vyšli do 12€/noc a boli celkom v pohode. Estónsko a Lotyšsko sú trochu drahšie krajiny (hlavne jedlo v centre mesta), Villnius je už ale pomerne lacný.

Ahoj cestovatelé,

přidávám tipy na cestu do Rigy http://fijalka.cz/lotyssko-pruvodce-riga/ a moje TOP místa v Lotyšsku http://fijalka.cz/lotyssko-top-mista/

Snad vám to pomůže při plánování cest Pobaltím. smiley

Fijalka

Máte v tom cestopisu základní blud, který se ovšem hojně šíří. Černohlavci nebyli podle žádných pokrývek hlavy, ale proto, že patronem jejich spolku byl Svatý Mauricius, který se narodil v Egyptě a bývá vyobrazován jako černoch(mouřenín). Pokud jste u Domu Černohlavců byla, musela jste jej i vidět vpravo od vchodu.


Případně uvnitř domu je erb společenství.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!