V duchu podobnej negatívnej témy by som si rád prečítal vaše postrehy o miestach, ktoré ste navštívili a tak veľmi sa vám páčili, že by ste sa tam bez váhania vrátili. Za mňa: Gruzínsko/Kaukaz - Krásne hory, história, výborné jedlo, skvelé víno a koňak a v neposlednom rade je tu lacno Havaj - Narozdiel od dovolenkových ostrovov, na ktorých sú len pláže a dá sa max. šnorchlovať, Havajské ostrovy sú ohromne rôznorodé, a človek by tu mal čo objavovať aj keby tu strávil dlhší čas. Krásne miesta sú tu ohromne nahusto - dá sa ísť po okružnej ostrovnej ceste a každých 15 min človek musí zastaviť, kochať sa a fotiť. Treky, vodopády, útesy, pláže, kopce, pozorovanie hviezd, šnorchlovanie ale aj Pearl Harbour či Honolulu. Dave-ovi veľká vďaka za info o letenkách ) Bol som v Zime (aurora borealis - check), najbližšie by som sa tam rád vybral v lete. Komu sa páčia vodopády a ľadovce, na Island by mal rozhodne ísť.  .

5 miest na ktoré by som sa rád vrátil

Založil ve fóru Cestopisy

V duchu podobnej negatívnej témy by som si rád prečítal vaše postrehy o miestach, ktoré ste navštívili a tak veľmi sa vám páčili, že by ste sa tam bez váhania vrátili.

Za mňa:

smiley Peru - Národný park Huascaran - až gýčové panorámy, nádherné treky, komu sa páčia hory, tak toto miesto si podľa mňa musí zamilovať. Narozdiel od miest, ktoré si človek pozrie a ide ďalej, tuná si viem predstaviť stráviť mesiac a stále by ma to nenudilo.

smiley Gruzínsko/Kaukaz - Krásne hory, história, výborné jedlo, skvelé víno a koňak a v neposlednom rade je tu lacno smiley Turistika, kúpanie sa, lyžovanie (jedna z najlacnejších a najdostupnejších možností pre freeride z vrtuľníka) - množstvo aktivít, stačí si len vybrať. Akurát v Tbilisi si dať max. 1-2 dni v historickom centre a rýchlo odtiaľ zmiznúť.

smiley Havaj - Narozdiel od dovolenkových ostrovov, na ktorých sú len pláže a dá sa max. šnorchlovať, Havajské ostrovy sú ohromne rôznorodé, a človek by tu mal čo objavovať aj keby tu strávil dlhší čas. Krásne miesta sú tu ohromne nahusto - dá sa ísť po okružnej ostrovnej ceste a každých 15 min človek musí zastaviť, kochať sa a fotiť. Treky, vodopády, útesy, pláže, kopce, pozorovanie hviezd, šnorchlovanie ale aj Pearl Harbour či Honolulu. Dave-ovi veľká vďaka za info o letenkách smiley Z ostrovov na ktorých som bol by som sa najradšej vrátil na Big Island - naposledy nám ušlo pozorovanie hviezd kvôli počasiu posledný deň (a tiež erupcia v lávovm národnom parku o asi 2 hodiny smiley )

smiley Island - Krajina, kde sa človek pýta, či je ešte na svojej rodnej planéte smiley Bol som v Zime (aurora borealis - check), najbližšie by som sa tam rád vybral v lete. Komu sa páčia vodopády a ľadovce, na Island by mal rozhodne ísť.

smiley Tatry - ok, som zaujatý, ale stále si myslím, že Tatry ponúkajú ohromnú krásu na malej rozlohe. Je samozrejme škoda, že štandard služieb je tam kde je, ale samotné hory majú proste čosi do seba - vždy sa tam rád vrátim na turistiku.


Honorable mentions: Rím, Krka+Plitvické jazerá, Mexiko, Alpy

0

1. Cedar Key, FL, USA
2. Backwaters Allepey, Kerala, India
3. Madrid, ES
4. Istanbul, TR
5. Matala, Kreta

0 Citovat

1) Porto (nedokážu říct proč, ale prostě mě to tam nadchlo)
2) Edinburgh a vlastně celé Skotsko
3) JV Asie v období vítání nového čínského roku
4) Valencie (zvláštní pocity při procházkách pod mosty vyschlým korytem řeky)
5) Egypt - kvůli potápění

0 Citovat

Tady si říkám že to téma je jednodušší, protože nemusím tolik přemýšlet jako u negativního, ale zase vybrat těch 5 top je těžké smiley)

1) Egyptské korálové útesy (ty nezničené), tady se vracím rád a často
2) Edinburgh, Skotsko - toto město mě nadchlo a chci se tam určitě vrátit
3) Bled + Piran, Slovinsko - těžko říct proč přesně, ale návštěva ve mě zanechala touhu se tam znova podívat
4) Paříž - byl jsem pouze jednou a bylo to hodně ve spěchu, chtěl bych si zkusit užít i trochu místní atmosféry, nejen fronty na Eiffelovku a do Louvru
5) Norské fjordy - viděl jsem jen Naeroyfjorden + Flam + Myrdal a rád bych viděl více
6) Byl by to dlouhý seznam - Singapur, Barcelona, východní pobřeží Sardinie, Istanbul, jižní Taiwan...

0 Citovat

1. Izrael - tam sa mi pacilo uplne vsetko smiley
2. Gruzinsko - nezvyknem sa vracat na tie iste miesta, ale tam sa ist este musi. Prijemni ludia, skvele jedlo, vino a prekrasna fotogenicka krajina
3. Bosna a Hercegovina - Jednoznacne jeden z najkrajsich kutov europy. Prekrasne dychberuce scenerie, Sarajevo - chyti cloveka za srdce
4. Cyprus - aphrodite trail a modra laguna ... najlepsi trek v mojom zivote
5. Estonsko

0 Citovat

1) Alexandrie, to místo má prostě neuvěřitelnou atmosféru.
2) Kandy a okolí, atmosféra, lidé, kouzlo místa.
3) tady je to ten otazník, nevím proč, ale Rusko.
4) Havaj, chyběla mi tam sice nějaká ta asijská divočina, ale různorodost je neuvěřitelná.
5) Hory slovinska a chorvatska, Plitvice a okolí....Něco tak hezkého a máme to tak blízko.
a v tomto tématu je nejhorší, že by se dalo pokračovat do nekonečna... Emiráty, Keňa, Srí Lanka, Bangkok, USA...... na každém místě je alespoň něco hezkého.

0 Citovat

Do pěti se mi to nevešlo smiley

1. Island. Prostě nádhera nádhera nádhera
2. Thajsko
3. Norsko
4. Kuba
5. NYC
6. Oslob, Filipíny. Šnorchlování se žraloky. Přestože je to masová turistická atrakce,
byl to nejsilnější a nejúžasnější zážitek z Filipín.
7. Barcelona, Paříž, Řím, Istanbul.

0 Citovat

Grand Canyon - nezapomenutelná noc dole u Colorada
Maui - treky v kráteru Haleakala, příroda
Java - sopky a úžasné treky
Madeira - oblast patří mezi TOP 10 světových oblastí na treky, člověk by nevěřil, jak rozmanitá múže být příroda na malém kousku země
Horton Plains na Srí Lance...a vlastně pro mě celá JV Asie - někdo řekne, že je tam bordel, holt ten člověk se neumí moc dívat smiley
Roháče - byly tady uvedeny Tatry, ale podle mě jsou Západní Tatry (Roháče) lepší - minimálně už jenom proto, že u každé lepší skály nehlídá výstup tzv. "horský vůdce" (tučně zpoplatněný). Kde jsou ty časy, kdy jsme s kámošem v pohodě vylezli na Lomnický štít v sandálech, dali si svařák a valili dolů smiley
...těch míst je hromada, všude se mi svým způsobem líbilo, takže do vlákna "nejhorší místa" přispívat nebudu (i když veřejné WC na jednom vlakovém nádraží v Kuala Lumpur, kde člověka donutili se před vstupem vyzout taky nic moc smiley )

0 Citovat

Doplňujte, prosím, proč se na dané místo chcete vrátit.

Pokud tam nasekáte jen pět zemí/měst bez popisu, je to jako napsat:

1) Kolín
2) Zlámaná Lhota
3) Praha
4) Hranice na Moravě
5)Bratislava

Což je o ničem smiley

0 Citovat

Havaj - Big Island - až/jestli bude dolar zase levnější, ta rozmanitost je neuvěřitelná...
Marsa Alam - Wadi El Gimal - nikde po světe jsem pod hladinou moře neviděl tolik barev a života jako tady...
Belize - cayes - byl jsem jen na Caulkeru - nikde auta, pohoda, no stress, a do dneška lituju, že jsme si nedali čtyřdenní plavbu do Placenie...
Srí Lanka - hlavně hory a plantáže mě chytli za srdce, neprojeli jsme ji celou
z Evropy asi Kypr - taky krásně rozmanitý, Troodos nádhernej, příjemní lidi...

0 Citovat

1) Colmar (FR) - pokojné mestečko v Alsasku plné farebných domov, pôsobilo veľmi kľudne a upokojujúco
2) Dingle (IRL) a okolie na juhozápadnom poloostrove Írska, všetko od krčiem až po útesy
3) Bergamo (ITA) - výborna pizza a príjemná atmosféra v starom meste na kopci
4) Durmitor (ME) a ďalšie pohoria Čiernej hory, krásna príroda a nie je tam hlava na hlave ako vo Vysokých Tatrách
5) Ždiar (SK) - na záver moja obľúbená dedinka v Belianskych Tatrách, kde sa vždy rád vraciam, či už v lete alebo zime, útulné ubytovanie a chutná strava za rozumnú cenu smiley

je to veľmi subjektívne, pekné spomienky ovplyvnili hlavne ľudia, s ktorými sme miesta navštívili.

0 Citovat

1. Mexiko, Palenque-neskutecny pocit mlzneho oparu ranni dzungle, ktera se otevre a spatrite asi nejkouzelnejsi misto s pyramidami a hrobkou tajemneho Pacala.Nezapomenout ovsem i na opacny, kycovity pohled a krasne koupani pod jednou pyramidou u more, v Tulum.Tento katalogovy kyc je fakt dobry:-).
2.Novy Zeland- tam snad upne vse, tak aspon okoli Quenstownu a cely Jizni ostrov na treky.Nezapomenout na vino Savignon Blanc v oblasti Marlborough, ktere je neskutecne, rekl bych ze vlastne magicke smiley
3.Z mest me dostal vzdy nejvic New York, neskutecna atmosfera kosmopolitniho mesta.Mnohem vetsi pecka nez San Francisco.Navstivil jsem nekolikrat, jinak to neslo.Od padu dvojcat uz USA spis ne.Chovani imigracnich uredniku nebylo moc vhodne.Tak Praha s Edinburghem by to vyhrali.
4.Yelowstone na kole.Nejlepsi moznost jak nasat poradne do nosu tu neskutecnou prirodni nadheru na malem kousku zeme, vcetne stretnuti napr.s obedvajicim grizzlym.Vyborny je i sestup na dno Grand Canyonu.Doporucuji nedavat si ale viteznou slivovici pred vystupem zpet:-)Ale ten Yelowstone by asi vyhral.
5.Thajsko, Krabi, Sri Lanka s opustenymi plazemi na Matale, cajovymi plantazemi a vubec cela Asie, i mnou nenavstivena smileyPro me temer nervove sanatorium, usmevy a temer neexistujici nevrazivost mezi mistnimi, na sebe natlacenymi lidmi, z ktereho cerpam vzdy jeste pul roku po prijezdu do nasi prskajici kotlinky:-)A ta jizda busama je snad virtualni hra kazdeho ridice na playstationu smiley
P.S. Zapomnel jsem na Island, ale neni kde ho vecpat do peti destinaci, tak bych asi nyni vyhodil s tezkym srdcem New York a vsadil na kartu teto mlade, bublajici zeme, kde samotne nebe neni ani na minutu nudne, natoz mista na zemi.Tak asi kdysi pred miliardou let vypadala cela nase planeta, nez jsme zacali s ni pracovat a cestovat:-)
O Irsku a napr. Skotsku na ostrovu Skye ani nemluve, chtelo by to rozsirit min na 30 bodu smiley a jeste by to bylo malo.Pac za humnama je Cesky ci Slovensky raj

0 Citovat

1) Nový zéland -> Queenstown. Naprosto uklidňující atmosféra..byl jsem tam sice na 2 dny ale ten relax byl neskutečnej!

2) USA -> Los Angeles. Miluju ten pocit, když vím že tam žije někdo kdo něco dokázal smiley .. prostě, lidi tam jsou strašně hodný a všechno tam tak hezky funguje smiley

3) UK -> Londýn, Londýn byl moje první destinace.. Sice jsem tam byl už několikrát ale vždycky se tam budu těšit! Ta monarchie má něco do sebe smiley

4) UAE -> Abu Dhabí.. Krásný město, připadá mi to i trochu rozdílnější od Dubaje.. Je to tam prostě jiný smiley

5) Maledivy + Srí lanka .. Jakmile se na maledivách ocitnete na nějakým soukromým ostrově tka to musí být prostě hustý! To moře je krásný a mrzí mě že jsem tam byl zrovna když tam byla "zima" (aneb 30 stupňů ale pod mrakem).. Srí Lanka ještě hezčí než Maledivy si myslím.. Líbí se mi tam ten ruch smiley jak jsou všichni hloupí a neumí řídit a tak smiley

0 Citovat

1, Fiji - South sea island a Natadola beach, tohle byl proste raj a je velmi mala pravdepodobnost ze se tam ještě nekdy dostanu
2, Los Angeles plus cesta do Las Vegas - Udoli smrti, přehrada, Grand Canyon a Route 66 to byla Amerika a zážitek, který bych dal klidne znova
3, Accapulco - vůbec není pravda ze jeho slava davno zhasla, i cestu autem z Mexico city bych si zopakoval - nadhera
4, Cancun - trochu jiny karibik ale bomba a libil se mi i zabavny park Xaret
5, psal bych dal a nerad na něco zapomnel...Amsterdam Berlin a Novigrad - tam se vracim a vratim ještě nekolikat -)

0 Citovat

Daleko složitější téma, než těch pět nejhorších. Možná kdyby jich bylo padesát....?! smiley

1. Itálie, Toskánsko, městečko Cortona - zatím jediné místo na světě, kam bych byla schopná se odsud odstěhovat. Má tak neuvěřitelnou atmosféru, že vám to prostě nepopíšu, protože na to nemám slova. Ale určitě si tam zajeďte, nebudete litovat. Navíc tam kousek od náměstí prodávají tu nejlepší zmrzlinu na světě! smiley
2. Bali - krásná příroda, milí lidé, nikam není daleko, plno barev a chutí....
3. obecně Asie, pokud člověk mine megaměsta. Ne snad, že bych se úplně chtěla vracet tam, kde jsem už byla, ale je tak velká, že zbývá tolik, co objevovat.
4. vodopády Bílé Opavy v Jeseníkách - tam se vracím pořád, prostě je tam krásně
5. Znojmo - jsem netušila, jak je to město nádherné, až letos. Tam určitě ještě pojedu a ne jednou. S vinnou sklenkou v ruce jsme obešli celé staré město, koukali na Dyji, na domečky na skále, přilepené jeden k druhému, rotunda, kostely, krása, krása, krása.....

0 Citovat

1. Bruggy - paráda, to město je prostě super, milion druhů pralinek, jen těch turistů tam je hafo.
2. Trstenik (Chorvatsko+ Pelješac) parádní městečko a parádní vzpomínky z mého mládí bohužel letos tam byly velký požáry smiley
3. Skotsko - to prostě nejde nemilovat teda pokud si odmyslíte počasí smiley
4. Bukurešť - rád bych tam byl alespoň jeden den taxikářem. ten způsob dopravy mi tam přirostl k srdci že i místní "uznale pokyvovali hlavou" smiley vždycky sem si to tam za volantem strašně užil smiley
5. Domov - není lepší místo.... tak kvalitní all-inclusive nikde jinde neseženu smiley

0 Citovat

Havaj - srdeční záležitost, hlavně Kauai
Palau - taková chudší Havaj, zatím bez masové turistiky (díky, nebo spíš bohužel kvůli rozsáhlým investicím Číňanů to za pár let nemusí být pravda), byť mi jako nepotápěči zůstaly spousty krás Palau ukryty
Skotsko, zejména ostrov Skye - drsná příroda, mraky komárů, ale přesto úžasná země
Japonsko - po všech stránkách fascinující země, zejména ten zvláštní mix tradičního a ultramoderního
Chile - neuvěřitelná rozmanitost přírodních krás, akorát je stráášně daleko a měsíc je na takovou zemi málo

další, které se nevešly do počtu 5: Taiwan, Chorvatsko, Sicílie, Izrael

0 Citovat

Určitě Stockholm a Halmstad ve Švédsku - kdykoliv smiley Jinak těch míst, kam bych se chtěla vracet moc není. Chtěla bych poznávat nová a nová místa a pak možná jednou se také někam vrátit. smiley

0 Citovat

Norsko - opravdu úžasná příroda, klid,
Neapol - já vím bordel ...atd, ale zase pravá Itálie
Izrael - zvláštní země krásných zahrad v Haifě po pustou poušť Negev, výborné jídlo
Londýn - byl jsem tam 8 dní a neviděl vše co chtěl
Podyjí a Šobes u Znojma - super na kolo, milí lidé a ty ochutnávky vínka smiley

0 Citovat

Řecko - ostrovy - prakticky každý něco ukrývá - pro mě naprostá pohoda, klid a oproštění od konzumu
Vídeň - něco mě tam táhne, líbí se mi tam, de facto za 2 hodiny cesty autem úplně jiný svět (oproti menšímu městu na Moravě smiley)
Strasbourg - mládí jsem tam jezdíval, pamatuji si jeho historické centrum a tradiční francouzské domy
Jihočeský kraj - dle mě nejhezčí kraj ČR

0 Citovat

1) madeira - úžasný kousek přírody, procházky po levádách, klid, rozhodně na více návštěv
2) sardinie - čistý ostrov, krásný moře, hezká příroda
3) amsterodam
4) budapešť - za malý peníze super služby, hezký památky, lázně, procházky, klobásky

0 Citovat

1) Kauai, Havajské ostrovy : úžasný "zelený" ostrov s neskutečnou rozmanitou přírodou, krásnými plážemi, parádními treky a dech beroucím NaPali cost. No a když si to dáte z helikoptéry, tak není co řešit smiley

2) Palawan, Filipíny: divoký hornatý ostrov pokrytý džunglí, nádherné písčité pláže, milí lidé a záruka spousty zážitků každý den.

3 ) Ko Tarutao, Thajsko: 5. největší thajský ostrov ležící v národním parku. Bez lidí, divoká příroda, možnost treků, výletů na kayaku, parádního koupání .. taková autentická atmosféra.

4) San Francisco, Usa - měl jsem na něj jen půl dne. Ale město má super atmosféru a spoustu zajímavostí, takže to musím napravit. smiley

5) Olympijská atmosféra - měl jsem možnost v Aténách a v Turíně, ale každý kdo sleduje sport by to měl zažít. Ten mix fanoušků z celého světa zaujme každého .. od brazilek až po slovenky smiley

0 Citovat

1) Vídeň - neskutečná atmosféra, perfektní jídlo, to město má strašně moc do sebe.

2) Zanzibar - i když to bylo drahé jak čert, neviděl jsem nikdy krásnější pláže, ta kombinace bílého písku a tyrkysového moře je prostě wow. I když pominu tu typickou turistickou náturu místních (ale to je všude), kdy jste chodící peněženky. Jednou bych se tam chtěl vrátit a vidět i okolní ostrovy.

3) Dalat ve Vietnamu - ano, jsem zaujatý, žiju ve Vietnamu, ale Dalat je hodně specifický, vzhledem, architekturou, klimatem a hlavně pak cesta z Dalatu do Mui Ne je naprosto dechberoucí. Hlavně výhledy z náhorní plošiny před začátkem sjezdu dolů. A na severu Vietnamu Ha Giang, říkám to všem, nejezděte do Sapy, jeďte do Ha Giang. Právem nejkrásnější provincie ve Vietnamu a prozatím moc nenavštěvovaná turisty. Homolovité hory, dechberoucí výhledy, průsmyk Ma Pi Leng. Moc krásné.

4) Jizerky, hlavně v okolí Souše a Krkonoše - byl jsem mnohokrát a je to srdcová záležitost, od té doby, co žiju v zahraničí, užiju si návětěvu mnohem více. A obecně ČR.

5) Všechna velká moderní města v JV Asii. Bangkok hodně vede. Dokázal bych si představit tam žít. Z hlediska turismu asi naprd, ale pro nás jako víkendová oddechovka naprosto jednoznačná věc. Hlavně na nákupy a jídlo.

Krásné je potápění v Rudém moři. Ale nechce to jezdit v okolí turistických destinací, lepší je z lodí. Z potápěčských lokalit se mi v Rudém moři líbilo nejvíce a to jsem se potápěl na mnoha místech po světě. Líbilo se mi hodně míst, ale už to není na to, abych se tam vracel. I když mnohá byla moc krásná, beru to z toho pohledu, kam se rád vracím.

Nicméně na této diskuzi i v té "5 míst, kam se nevrátím" se mi nejvíce líbí, jak každý hledá něco jiného, něco jiného se mu líbí. I když se tam pár míst opakuje, i tak je to velmi různorodý mix.

0 Citovat

Krásných míst jsem viděl hodně, ale pokud se týká vracení se, tak vedou města která mají ducha, než přírodní divy, které jsou spíš jednorázovky.

HongKong - Megalomanství a hra světel s úžasnými pohledy jak z Harboru tak z Peaku. Asiaté jsou prostě na barvičky, kterých se všude leskne a třipytí spousty. Spousta kultury, zábavy, jídla..Město má prostě duši

Singapur - Tak trochu menší, útulnější a čistější HonkgKong. Bydlet v Marina Bay Sands a pozorovat z bazénu jak se města rozsvicuje a do toho začnou laserové show a fontány, procházky po promenádě...prostě nádhera.

Boracay - Ostrov s nádhernou pláží, bílým pískem, modrým mořem a palem lemujících pláž. Večer spoustu zábavy na diskárnách. S partou kámošů, idální týden. Trochu přelidněno..

Jeruzalém - Tady na vás dýchá historie a dějiny (i ty moderní) v každém koutu. 3 náboženství tu spolu sdílí na 1km2 své základní kameny. Neskutečná komplikovanost toho města vás prostě vtáhne. Všechno vám přijde až absurdní. Je dobré vzít si průvodce, neb to sám člověk pobrat nemůže. Krásné pohledy z Olivové hory

Marakéš - Trochu rozporuplné, protože pokaždé když jsem vstoupil do toho blázince, tak jsem se nemohl dočkat až vypadnu, ale za chvíli jsem chtěl zas znovu. Jamal el Fna je prostě neuvěřitelně pulsující místo plné podivínů, zábavy, super jídla, nenudíte se vteřinu, jen zíráte..Nejlepší vlézt nad náměstí do jedné z kaváren na mátový čaj a pozorovat a poslouchat ten chaos dole. Hned bych to chtěl zažít znovu smiley

0 Citovat

Chvíli jsem přemýšlela, ale nakonec to tak těžké nebylo.

1. Edinburg a Skotsko - město plné historie a krásná příroda. I jízda vlevo se nám líbila. Byli jsme tam letos na jaře a od té doby sníme, že se tam vrátime.
2. Bergen a Západní fjordy, Norsko - krásná příroda a milí lidé, světlo až do půlnoci. Sice to není nejlevnější, ale stálo to za to.
3. Benátky, Itálie - bydleli jsme přímo v Benátkách a tři dny jsme se procházeli a ztráceli v tamních zakroucených uličkách mimo turistické trasy. Město má úžasnou atmosféru.
4. Valencie, Španělsko - město, které má všechno, historické centrum, moderní centrum, bezva park, cyklostezky a pláž u moře.
5. Londýn a NYC - tam už jsem byla několikrát a určitě se tam ještě podívám. Asi se mi líbí tamní ruch.

0