Akční jednosměrné letenky pro cestu kolem světa

Napsal Jan Chvosta 2018-05-26T16:53:14+02:00 ve fóru Vyhledávače letenek
18 odpovědí

Zdravím všechny cestovatele!

na podzim tohoto roku bychom chtěli podniknout cestu kolem světa. Tedy zajímá mě, kde mohu nalézt jednosměrné letenky, které by byly v "akci" - tedy byly by levnější, než běžně. Znám web kiwi.com, ale přijde mi, že nevyhledává "akční letenky".  

Mohu tedy poprosit o doporučení, kde (web) mohu hledat akční jednosměrné letenky po celém světě? :)
(Jestli tady někde stejná otázka již někde je, tak se předem omlouvám - hledal jsem, ale nikde jsem toto téma nenašel). 

Děkuji moc!

Milý Honzíku, 

jestli se chceš věnovat cestování, zkus nejdříve něco jednoduššího. Třeba jeď do Krkonoš s nějakou českou cestovní kanceláří.

Abys věděl co a jak. Cesta kolem světa je taková vyšší dívčí a začínající horolezec také hned neleze na Everest.

Treba pro zacatek Flyertalk.com

Milý LuftJardíčku, 

jestli chceš druhým skutečně užitečně radit, měl bys zkusit něco jednoduššího. Třeba přestat psát takové nesmyslné odpovědi -  abys věděl co a jak :)
(Nevím, jak jsi přišel na to, že začínám s cestováním - viz. Tvé přirovnání se začínajícím horolezcem. Cestuji déle jak 8 let, zatím především Asie). 

richard.pastorek napsal(a):

Treba pro zacatek Flyertalk.com

Děkuji moc! ;)

Jan Chvosta napsal(a):

Milý LuftJardíčku, 

jestli chceš druhým skutečně užitečně radit, měl bys zkusit něco jednoduššího. Třeba přestat psát takové nesmyslné odpovědi -  abys věděl co a jak :)
(Nevím, jak jsi přišel na to, že začínám s cestováním - viz. Tvé přirovnání se začínajícím horolezcem. Cestuji déle jak 8 let, zatím především Asie). 

Jára měl těžký týden, než obstaral tu škváru pro J&T, měj pro něj trochu pochopení... Ale možná tě odhadnul, když neznáš FT:-) Sorry jako

Cesta okolo sveta je trocha zlozitejsia tema, tazko povedat ako si to predstavujes? Len sa za 2 - 4 tyzdne preletiet okolo sveta s par zastavkami? To osobne za cestu okolo sveta nepovazujem :) Ale v tom pripade by som skusal nakombinovat nejake multicity ako boli aj ukazky tu na stranke...

Nam napriklad trvala cesta okolo sveta nieco viacej ako 8 mesiacov, letenky sme riesili priebezne a mali sme prehlad kam asi a na kolko a kedy chceme ist. Upravovali sme to samozrejme podla obdobia kedy je dobre ist do danej casti zeme, a aj podla dostupnosti lacnych leteniek.

Osobne ale mam prehlad co kde lieta a tak som sledoval hlavne tie linky a spolocnosti co litaju tam kam chceme ist... V Azii AirAsia, Scoot atd.. V USA sme vyuzili na nejake prelety mile, na linkach kde sa nedalo letiet nizkonaklaldovkou a jednosmerna vychadzala draho tak sme kupili spiatocnu ktora vysla lacnejsie a spiatocnu cestu nechali prepadnut, nasli sme si nejake error fares a fuel dumpy atd... 

Ak si ale nevies pomoct s letenkami sam, sledoval by som teda stranky ako uz bolo spomenute flyertalk alebo ostatne secretflying, fly4free atd...

Spolu sme mali 21 preletov, par segmentov bolo aj v Business Class a celkovo nas letenky vysli na priblizne 2000 eur cesta vyzerala asi takto:

map.jpg

https://www.urlaubspiraten.de/fl...cebook&;utm_medium=socialorganic&utm_campaign=de_21_sa_both_urlaubspiraten-flug__kayak-wl-de_mixdest_mix___sh&utm_content=43535

janicek napsal(a):

Cesta okolo sveta je trocha zlozitejsia tema, tazko povedat ako si to predstavujes? Len sa za 2 - 4 tyzdne preletiet okolo sveta s par zastavkami?

Děkuji moc za informace a skvělý příspěvek!
Naše představa rozhodně není absolvovat tuto cestu během několika týdnů, ale v průběhu několika měsíců. Byli bychom rádi, když by se nám vše podařilo vměstnat do cca půl roku :)

Já jsem tedy četla ten Váš dotaz a vy tedu musíte být cestovalel když ani nevíte kde koupit letenky. Já když jsem přelétala loni Sibiř tak jsem se na takové věci ptát nemusela a to bylo -35 Celsia.

Naděžda Krupská napsal(a):

Já jsem tedy četla ten Váš dotaz a vy tedu musíte být cestovalel když ani nevíte kde koupit letenky. Já když jsem přelétala loni Sibiř tak jsem se na takové věci ptát nemusela a to bylo -35 Celsia.

No upřímně jsem si vždycky zatím vystačil s tipy od cestujlevne či třeba kiwi. Ale holt za sebou nemám Sibiř, tak pardón za můj dotaz (myslel jsem, že fórum slouží k pomoci :/ ) :-D

Cestovat kolem světa a nenavštívit Sibiř je jako jít do baru a nedát si drink.

Tak to každopádně.

janicek napsal(a): V USA sme vyuzili na nejake prelety mile, na linkach kde sa nedalo letiet nizkonaklaldovkou a jednosmerna vychadzala draho tak sme kupili spiatocnu ktora vysla lacnejsie a spiatocnu cestu nechali prepadnut, nasli sme si nejake error fares a fuel dumpy atd... 

Ak si ale nevies pomoct s letenkami sam, sledoval by som teda stranky ako uz bolo spomenute flyertalk alebo ostatne secretflying, fly4free atd...

Spolu sme mali 21 preletov, par segmentov bolo aj v Business Class a celkovo nas letenky vysli na priblizne 2000 eur cesta vyzerala asi takto:

Moc hezkej routing! Bylo to west-bound?

YXX je super ulovek. Mam ted v merku YXC nebo aspon YLW na pristi navstevu zapadni Kanady.

Pro začátek bych si vytyčil, co chci vlastně během zamýšlené cesty navštívit. V dnešní době jsou díky nízkonákladovkám podstatně větší možnosti jak poskládat RTW v téměř libovolném trasování do 30 tisíc korun, příkladem může být RTW přes Austrálii, Nový Zéland, Fr. Polynésii a USA https://goo.gl/flights/J8ZD8 Takové cestování  však vyžaduje cestování nalehko,  a je tu také snížený komfort v podobě placených služeb a pro někoho menší pohodlí v letadle.

Aby si člověk dokázal sám poskládat něco cenově rozumného a realizovatelného, to chce určitě nějaký základní přehled o tom, kdo a kam levně létá, bez toho se nehneš z místa. 

Děkuji moc za odpověď.

My jsme dali RTW loni během 3 měsíců. Letenky jsme měli všechny nakoupené dopředu a kupoval jsem je během asi 2 měsíců i na přeskáčku jak byli různě v akci a mírně jsme podle toho upravoval itinerář.

Doporučuju si udělat nějaký body/místa, který chcete navštívit a zároveň se tam dá často levně dostat. Pro nás byla třeba od začátku jasná linka SYD-HNL, kterou jsem koupil v akci od JetStaru.

screenshot-2.png

Mailand napsal(a):

Moc hezkej routing! Bylo to west-bound?

YXX je super ulovek. Mam ted v merku YXC nebo aspon YLW na pristi navstevu zapadni Kanady.

Ano isli sme smerom na zapad... 

YXX bola celkom vtipna prihoda ked sa mi podarilo zrumbovat letenky YXX -> YEG zo 100 CAD na 9 CAD. Kanadania nechceli verit ze sa to za tu cenu da kupit a este aj preletiet :D 

janicek napsal(a):

Ano isli sme smerom na zapad... 

YXX bola celkom vtipna prihoda ked sa mi podarilo zrumbovat letenky YXX -> YEG zo 100 CAD na 9 CAD. Kanadania nechceli verit ze sa to za tu cenu da kupit a este aj preletiet :D 

To se může hodit, díky za tip.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!