Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

omg, tak to už je hard lowcost tahat s sebou polštář plnej hadrů

 

4 Citovat

No jasně, projde, čím větší, tím lepší  (ironie). Za rok zavedou zmenšení zavazadla na 25x20x20 a budeme zase všichni mudrovat, jaký jsou to ale zloději a hulváti, že nás takhle šidí.... jo to cestovatelské influencerství na sítích je zabiják ... 

7 Citovat

Na jednu stranu je dobře, že lidi víc cestují. Co dokážou vyplodit za moudra chytrolíni, kteří nepřekročili hranice obce s rozšířenou působností, je neuvěřitelné. Na druhou stranu - nic se nemá přehánět. 😆

2 Citovat

Nedávno jsem viděl inzerát, kde borec sháněl invalidu, aby s ním mohl jít jako doprovod zdarma na koncert. Takže mě už nepřekvapí vůbec nic. 

12 Citovat

to je mazaný. Užije si invalida, užije si inzerent...takovej win-win.

Tohe bylo populární třeba v pražský ZOO, kde se sleva čekuje při koupi lístku, nikoli u turniketu ;-)

(nevím, jestli to nezměnili, kdyby někdo chtěl rejpat, tak ne, nevyužívám, týrání zvířat bych nepodpořil ani tou korunou, co to stojí seniory)

3 Citovat

Nahodou, koukat na ty influencery je občas docela zábava :) ta naivita občas z toho doslova stříká na všechny strany.

0 Citovat

Loni na Madeiře jsem potkal partu českých studentů a studentek, kteří byli na treku se spaním pod širákem tj. s celkem dost věcmi v batohu. Letěli s Wizzairem z Vídně bez příplatku za zavazadlo a využili (úspěšně min. na cestě tam) tuto fintu.

1 Citovat

Nejak se porad nemuzu rozhodnout, jestli to je finta, nebo vych*anost.

0 Citovat

To už pak snad můžu i krosnu nacpanou hadrama vydávat za polštář :-)

0 Citovat

My jsme zas letos potkali hned několik Čechů, kteří někam zalevno přiletěli a až na letišti zmateně zjišťovali, jak se dostat do města. Někteří vypadali, že ani pořádně nevědí, kde a proč jsou. Holt domácí úkoly už dnes nefrčí...

5 Citovat

Azul napsal(a):

Nejak se porad nemuzu rozhodnout, jestli to je finta, nebo vych*anost.

Já bych řekl, že je to prostě reakce na ne úplně odpovídající poplatky za běžné příruční zavazadlo u nízkonákladovek, zvlášť v poměru k ceně letenek (myslím ty nižší ceny, za které většina zdejších účastníků fóra létá).

Mně se třeba teď vyplatilo koupit si levný stan až v Decathlonu na Korsice, protože příplatek za 1 směr za větší kabinové zavazadlo by byl vyšší než cena stanu (i při nákupu zároveň s letenkou). Cestou zpět jsem měl vnitřní stan přidělaný na malém batohu zvenku s přesahem rozměrů a pokud by to náhodou měřili (a batohy podle všech informací měří stejně jen vyjímečně), vyhodil bych vnitřní stan do koše, než abych platil asi o polovinu vyšší příplatek pár týdnů před letem.

Konkrétně cena zpáteční letenky z Basileje s easyjetem byla 2000 Kč a příplatek za 1 směr za běžné příruční zavazadlo byl asi 32 EUR s velkým předstihem a téměř 50 EUR nedlouho před letem (to už není velký rozdíl zaplatit případně pokutu, pokud bych nechtěl nic nevyhazovat).

0 Citovat

no, ne uplne odpovidajici poplatky za kufry … nevim, jestli si to uvedomujete, ale prave diky tem poplatkum za vsechno , můžou ty zakladni ceny letenek (pro ty, kterym to staci), ktere jsou casto dost podnakladove, byt takove, jake jsou.

9 Citovat

Ala napsal(a):

To už pak snad můžu i krosnu nacpanou hadrama vydávat za polštář :-)

Určitě, stačí ti jen povléct jako polštář 😀

A to je možná i ultimátní travelhack. Vzít si s sebou velký povlak na polštář a v případě přeměřování ten kufřík povléct.

4 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

no, ne uplne odpovidajici poplatky za kufry … nevim, jestli si to uvedomujete, ale prave diky tem poplatkum za vsechno , můžou ty zakladni ceny letenek (pro ty, kterym to staci), ktere jsou casto dost podnakladove, byt takove, jake jsou.

 

to je sice možný, každopádně platit za 10kg příručák násobně víc, než za 90kg osobu zabírající sedadlo, minimálně nedává smysl. To k tý vychcanosti.

Takovej wizz nebo FR ještě dobrý, tam se to dá na běžný výlety vymyslet, ale co vykoumali ti norci přes oceán nebo Pegasus, to už je na facáka.

Ve chvíli, kdy si to musí přikoupit v podstatě každej, už jsou ty ceny za osobu spíš klamavá reklama než "poplatek pro ty, kterým to nestačí".

8 Citovat

proc to nedava smysl? jasne, je to drahy, ale diky tomu tady muzou lc travelleri flexit letenkama za 499 apod.

a pokud s tou cenou nesouhlasis - nikdo te nenuti to kupovat.

 

klamava reklama? proc? ty letenky za par supu opravdu jsou a spousta lidi se do toho vejde.  takze, kde je problem? leda tak v nesvepravnosti nekterych jedincu, kteri se chovaji, jako kdyby je nekdo nutil ty letenku u RYRu kupovat

pro me za me, at je letenka klidne zadarmo, a kufr at stoji 2K. mas na vyber. ber, neber

jak s tim souvisi ten 90 kilovy cestujici, nechapu uz vubec… ten poplatek za kufry prece vubec nesouvisi s jejich vahou.

5 Citovat

Já si to uvědomuju, ale víc by se mi líbily odpovídající ceny - klidně i dražší základní letenky, protože takto to motivuje ke snaze o vyhnutí se přehnaným příplatkům (a člověk tím nakonec ztratí zbytečně moc času). Je to někdy, jak píše brumak klamavá reklama, někdy na hraně klamavé reklamy, kdy se neustále aerolinky snaží přesvědčovat k nákupu letenek, když jsou tak levné (pro někoho jen zdánlivě), a někdy je to ne úplně férová konkurence, která nutí přizpůsobit se ostatní aerolinky. Prostě je to takový boj o vyšší tržby ze strany aerolinek a boj o co nejnižší platby za letenky ze strany zákazníků, jak to funguje i jinde.

0 Citovat

nemuzou se zavdecit vsem.  kdyby zdrazili zaklad a zlevnili kufry, zas by pindali ti, kteri se vesli a oblitali evropu zanpar korun.

normalni trh a konkurence.

no, a podle ekonomickych vysledku to zjevne delaji dobre a lidi to maj takhle radi. co k tomu rict vic?

4 Citovat

Azul napsal(a):

Nejak se porad nemuzu rozhodnout, jestli to je finta, nebo vych*anost.


Já mám jasno hned, je to vychcanost. A buranská.

3 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já si to uvědomuju, ale víc by se mi líbily odpovídající ceny - klidně i dražší základní letenky, protože takto to motivuje ke snaze o vyhnutí se přehnaným příplatkům (a člověk tím nakonec ztratí zbytečně moc času). Je to někdy, jak píše brumak klamavá reklama, někdy na hraně klamavé reklamy, kdy se neustále aerolinky snaží přesvědčovat k nákupu letenek, když jsou tak levné (pro někoho jen zdánlivě), a někdy je to ne úplně férová konkurence, která nutí přizpůsobit se ostatní aerolinky. Prostě je to takový boj o vyšší tržby ze strany aerolinek a boj o co nejnižší platby za letenky ze strany zákazníků, jak to funguje i jinde.

Libore jak jako "odpovídající ceny", co tím jako myslíš? Pro mě je odpovídající cena pětikilo s malým batůžkem na zádech. Nepotřebuju platit dražší základní letenku jen proto, aby si někdo mohl táhnout kufr nebo krosnu a nemusel za to doplácet, když já nic takovýho nepotřebuju a dokážu se bez toho obejít. Nepotřebuju dokonce ani polštář.

6 Citovat

Alo, tak třeba místo 500 Kč základní letenka s minibatůžkem a možnost příplatku za trochu větší příruční batoh např. 800 Kč bych viděl jako odpovídající např. 800 Kč za letenku s trochu většími rozměry zavazadla než 40 × 25 × 20 cm (aerolinky by měly tržby asi podobné). O odbaveném zavazadle (kufru nebo krosně) jsem nepsal. Ale je mi to celkem jedno, protože se vždy nějak přizpůsobím nebo si holt připlatím. A chápu, že je tady na fóru dost lidí, pro které 300 Kč za základní letenku navíc oproti cenám, na které byli v poslední době zvyklí, znamená, že přestanou mít o letenku zájem.

0 Citovat

Já bych byl pro tarif, kde bude odbavené zavazadlo v ceně a vše, co si s sebou vezmu do letadla by se na security zvážilo a platilo by se za každé kilo (klidně i 10 EUR/kg, protože je možnost odbavit zdarma). Tohle by spolehlivě vyřešilo bordel se zavazadly na palubě. 

0 Citovat

A doporučovaný příjezd na letiště před odletem 10 hodin :-)

5 Citovat

Asi by bylo jednodušší zdražit velký carry-on bágly a zlevnit ty do podpalubí. Nejde tolik o hmotnost ale o objem.

0 Citovat

Libore, já si myslím, že to co popisuješ jako "odpovídající cenu" bych spíš nazvala jako "co by mně osobně vyhovovalo" a jenom se snažím říct, že každému vyhovuje něco jiného a každý je v jiné situaci. Třeba ty lítáš sám a vyhovovalo by ti o něco větší zavazadlo a byl bys ochoten za to dát o pár stovek více za letenku. Jiným lidem zase může vyhovovat něco jiného, třeba proto, že letí celá rodina a tím pádem rozdíl v ceně letenek třeba pro 4 lidi už není pár stovek, ale vyšší částka, no a pokud jim stačí i ten malý ryanair rozměr, tak dají určitě přednost levnější letence s menším zavazadlem, no a ryan si skásne svoje prachy od těch, kdo se do toho malého nejsou schopni sbalit. Samozřejmě, kdo by nechtěl mít možnost většího zavazadla? Chápu to. Ale když jsem schopná sbalit rodinu do malého a stačí nám to, tak dám přednost nižší ceně letenky a když budu nutně potřebovat, tak si třeba jedno příruční zavazadlo navíc dokoupím. S tím můžu předem počítat. Taky mě nikdo nenutí kupovat letenky tam, kde není v ceně větší zavazadlo. Pokud někdo chce mít větší zavazadlo v ceně letenky, tak přeci jsou tady i jiné společnosti než ryan nebo wizz, tak si můžou koupit ty dražší základní letenky (jejichž cena zahrnuje i ta větší zavazadla) od nich.

Chci tím jen říct, že kdo stanovuje, co je "odpovídající cena" letenky, je jen nabídka a poptávka, nic jiného.

Jinak v oblasti velikosti příručáků doufám, že dojde na nějakou tu EU úpravu, která to aspoň sjednotí, aby člověk nemusel pokaždý zkoumat, jaký je ten správný rozměr.

2 Citovat

Alo, já píšu spíš o tom, co by aspoň o trošku víc odpovídalo nákladům, které s tím mají aerolinky, a co by většinu lidí, kteří nejsou tak zkušení, míň otravovalo. Minimálně to sjednocení velikostí by byl dobrý krok v zájmu menšího otravování nad problematikou zavazadel. Těch zkušených jako zde nebo ultralowcost cestovatelů je jen zlomek ze všech pasažérů. O mě nejde, já se přizpůsobím nebo si připlatím, jak jsem psal. A myslím, že většina rodin potřebuje víc krámů na osobu než já (pokud nejedu se stanem, ale to mám letos 2 cesty s aerolinkami, které mají odbavené zavazadlo v ceně).

1