Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Někdy jo... v 2021 jsem letěl do Ammánu za 200 kč, a to jsem prováhal ty za 100 Kč... :-)

0 Citovat

Když vidím, kolik toho musí letecká společnost zaplatit, tak se kolikrát divím, že jsou ještě schopný vytvořit nějaký zisk. 

1 Citovat

Tak já jsem obecně moc ráda za ty lidi, kteří nejsou schopni se na pár dnů po Evropě sbalit do malého, nebo na dvouhodinový let si musí koupit sedadlo, "protože chceme s přítelkyní sedět vedle sebe". Jsem jim za to vděčná, protože mi je jasné, že jenom díky nim můžu lítat za pár stovek. 

15 Citovat

Dobře, do nedalekých měst (pro mě nezajímavých) něco do 15 EUR je, ale nepamatuju si, že bych (snad mimo covid) v posledních letech viděl takovou cenu z Prahy třeba někam k moři.

1 Citovat

@Libor_S - Zpátečka Goteborg s FR je za necelou pětistovku a je to u moře:)

1 Citovat

@Vlastimil B.: Díky, ale myslel jsem někam jižněji :-) To vypadá, že se zoufale snaží prodat aspoň nějaká místa na lince, která si nenašla moc zájemců (a ani mě tato část Skandinávie moc nezajímá).

0 Citovat

Ale letenky jsou, stačí jen chvíli hledat - já třeba sehnala i Řím na Silvestra asi za 800 zpáteční. Málokterá linka je vyprodaná ze 100%.

S Ryanair je to jako s kasiny - pokud jim tam bude chodit dost lidí, budou vydělávat, když přestanou, tak zkrachují. Ten jejich obchodní model je ziskový a geniální je v tom, že mají něco pro každého.

 

1 Citovat

@Libor_S: Je mi to jasné;) Koupačka jižním směrem se z Prahy za hubičku pořídít nedá, to s tebou souhlasím. 

Goteborg také nemám nikde vysoko na wishlistu, ale proč si nedoplnit cestovatelskou mapu, když letenka s pomocí pelikána vyjde jak cena lepšího obědu:)

0 Citovat

Pokud si dobře vzpomínám, tak loni byly zpátečky s wizzem z Prahy do Benátek kolem 700 naprosto běžně i o letních prázdninách.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@Libor_S: Je mi to jasné;) Koupačka jižním směrem se z Prahy za hubičku pořídít nedá, to s tebou souhlasím. 

Goteborg také nemám nikde vysoko na wishlistu, ale proč si nedoplnit cestovatelskou mapu, když letenka s pomocí pelikána vyjde jak cena lepšího obědu:)

S tímhle tedy nesouhlasím, teď o víkendu jsem byla v Marseille za 15 euro OW, před tím Zadar, Tirana, Benátky také za stejnou cenu - stačí chvíli hledat. Včera byla v nabídce Pescara za 800 Kč RT na červen.  

1 Citovat

Tady máte výsledky Ryanu,  za rok vydělal skoro 50 miliard korun.

https://zdopravy.cz/zisk-pres-10....sznhp.box

0 Citovat

@sue - to je fakt,  omlouvám se, Tirana se dá pořídit zpátečka za pětikilo celkem často, Zadar mimo sezonu do tisícovky také. Co Marseille? Nějaký nekonformní cestopis bych tady uvítal:)

0 Citovat

Je to dobré výchozí místo pro cestování po riviéře.

2 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tady máte výsledky Ryanu,  za rok vydělal skoro 50 miliard korun.

https://zdopravy.cz/zisk-pres-10....sznhp.box



kvantita dělá divy...

 
Při 184 milionech cestujících loni vydělala na každém pasažérovi v průměru 10,43 eur,

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Goteborg také nemám nikde vysoko na wishlistu, ale proč si nedoplnit cestovatelskou mapu, když letenka s pomocí pelikána vyjde jak cena lepšího obědu:)

Trávit čas nad tím, jak za pomoci Pelikána koupit o pár stovek levněji, se mi nechce, ale i tak by to byla v porovnání s celkovými náklady drobná úspora a města mě zajímají (kromě takových jako Rio de Janeiro, Hong Kong, Auckland atd.) jen tehdy, pokud jedu okolo nebo z toho města letím. Jedině že bych se chtěl kulturně obohatit, ale to už bych si raději připlatil za letenku třeba do Pákistánu, kde by to bylo přece jen autentičtější: https://cnn.iprima.cz/svedska-po...oku-431153

0 Citovat

@Libor_S - zadání slevového kódu do příslušného políčka je otázkou tak dvou tří vteřin? Patřím mezi lidi, kteří jsou ochotní je kvůli x set korunové úpoře obětovat. 

Jo, Švédsko už samozřejmě není co bývalo, ale pořád o něm radši čerpám info třeba z Östlundových filmů než ze primáckého zpravodajství.

2 Citovat

@Vlastimil B.: Když jsem tu zběžně četl ty diskuze, za jakých cenových podmínek se to vyplatí a čím se může a nemůže platit, tak mi přišlo, že příprava na nákup takové letenky by oproti normálnímu nákupu aspoň hodinu navíc zabrala a ještě pak prý nějaké čekání.

O Primu nejde, to psali v posledních asi 10 letech všude. Do Švédska bych asi jel jedině do přírody do střední a severní části, ale i při nízkonákladové cestě je cena základní letenky v celkových nákladech nepodstatná a stan (pro většinu lidí tam mířících) nutný, takže cena letenky bude pak o dost vyšší.

0 Citovat

Stan do Švédska není pro většinu našinců tam mířících nutný už spoustu let, to platilo možná tak před 15 a více lety. Ceny jsou vyšší, ale kdo chce ušetřit, tak si tam holt zajede ve více lidech společně autem, spát se nemusí nutně v hotelích střední a vyšší třídy apod. 

Göteborg opravdu není nic extra, zvlášť v severských poměrech, ale zase některé čtvrti jsou celkem zajímavá etnoturistika (jeden nový Švéd se mi pokusil naskočit na auto za jízdy z tramvajové zastávky apod.). 

Navíc - a to platí i pro tuto zemi, často jsou zajímavější věci ty, které v průvodcích nejsou na prvních místech. 

0 Citovat

Do Švédska bych jel (a dřív jsem to už trochu plánoval) hlavně na vícedenní trek třeba do NP Sarek do údolí Rapa viz třeba tady: https://inthewoodsdear.fi/advent...of-europe/

Tam nejsou ani chaty natož hotely a spát pod širákem s komáry fakt nechci. Nebo bych jel třeba na peřej Storforsen, kde sice hotel je, ale už jen nutnost rezervace by znamenala minimální flexibilitu, která je pro mě důležitější než komfort při spaní (to už bych spal raději v autě). 

A řekl bych, že do hor středního a severního Švédska jezdí většina lidí na trek, takže i když tam někde chaty jsou, nutnost rezervace a tím pádem omezení flexibility mnoho lidí přiměje k tomu, že si raději stan vezmou aspoň pro jistotu.

0 Citovat

No a jiný lidi tam jezdí třeba za kulturou či uměním :-), to je přece silně individuální. 

 

1 Citovat

Psal jsem o střední a severní části Švédska. Tam asi moc lidí za kulturou a uměním nejezdí. Kvůli návštěvě velkých měst bych si stan nebral ani já.

1 Citovat

Já si od Goteborgu vlastně nic moc neslibuju. Vlastně se rozhodnu až podle počasí na poslední chvíli. Ve Švédsku jsem ještě nebyl, letenka skoro zadarmo, jediný větší výdaj bude hotel. Ostrovy u Goteborgu by mohly být zajímavé,  Maritiman také a novosvedske čtvrti si asi protentokrát nechám ujít:) Také cestuju radši kvůli trekům v horách a moři, ale takovéhle výlety za městem a kulturou pro zpestření mi nepřijdou od věci.

0 Citovat

@Ahmad - máš nějaké tipy, co v Goteborgu neminout?;)

0 Citovat

Maritiman museum určitě, to je super, mně se líbilo ve museum Volvo, okolní ostrovy taky stojí za návštěvu. Já mám ráda i město samotný.

1 Citovat

Nezapomeň ani na minizoo v Djurgårdarna a opodál je i Botaniska trädgården.

0