Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Už se to tu několikrát rozebíralo. Postup pro žádost o vrácení peněz byl následující:

1. zavolat na linku Saudie, kde ti dají adresu, na které se má zažádat o refund (ammancu@saudia.com - není tudíž už potřeba volat 😊)

2. napsat na výše uvedenou adresu, že žádám o refund rezervace xxxxxx

3. vyplnit tabulku, kterou ti pošlou a odeslat zpět

4. čekat, až dorazí peníze (trvá dny až týdny)

1 Citovat

BTW nebylo to počasím, ale loni prostě přehazovali na jiné aerolinky a letos už nechtějí, což se dalo, jak už jsem výše psal, vyčíst z této diskuze už v lednu, takže někdo ji asi četl špatně. 😉

2 Citovat

Hoj, on výrok "zavolat na linku Saudie" nejde - bez platné letenky se nedá dovolat na linku Saudie.. Musíš zadat 13 místné číslo, jinak konverzant zavěsí (zkus to to - +966920022222). Opět jsme u toho - kolik lidí co necestují často a na které mé upozornění míří si s tímto poradí? Půlka..? Kor, když přes oficiální webový formulář x krát narazíš na to, že ti odpovídají nesmysly. Poslední podnět na vrácení peněz podán 9.5. - doteď bez reakce.

Za email ammancu@saudia.com díky - jdu ku*vám napsat už tedy asi posedmé a rád se tu opět podělím o co co následovalo. Snad šmejdi pošlou peníze alespoň poté.

Za špatné pročítání fóra omluva - asi musím místo vydělávání peněz na cestování bez omezení víc číst a plánovat :-)

Díky.

 

 

J0x napsal(a):

Už se to tu několikrát rozebíralo. Postup pro žádost o vrácení peněz byl následující:

1. zavolat na linku Saudie, kde ti dají adresu, na které se má zažádat o refund (ammancu@saudia.com - není tudíž už potřeba volat 😊)

2. napsat na výše uvedenou adresu, že žádám o refund rezervace xxxxxx

3. vyplnit tabulku, kterou ti pošlou a odeslat zpět

4. čekat, až dorazí peníze (trvá dny až týdny)

0 Citovat

Tak něco mezi nebem a zemí - poslal jsem email na email výše a dorazila shodou okolností i odpověď na stížnost z 9.5.:

Dear

Greetings from SAUDIA

 

 

 

Thank you for contacting SAUDIA’S Guest Relations team, please allow us to express our sincere regret that your experience with SAUDIA has not met your expectations and we apologize for the inconvenience caused by the cancellation of SAUDIA flight

 

 

Please be informed that the cancellation of your flight was due to unforeseen reasons beyond SAUDIA’s will and control. We appreciate your thoughtful understanding in this regard.

 

For refund and reservation services, please contact 920022222 If calling from outside of Saudi Arabia, please visit Sales Call Centers.

 

If you choose to refund, kindly raise a new complaint after submitting the refund request to finalize your claim.

 

 

 

 

Thank you for choosing SAUDIA,

Guest Relations

 

Sice nevím, jak chtějí aby se jim lidé dovolali, když je tam volba jen pro vnitrostátní a mezinárodní lety a po zvolení mezinárodních letů to chce číslo letenky, které fungovalo jen do data letu a pak už ne - ale ok.. Nelogická chyba. Jenže - proč když jsem jim x krát napsal že chci peníze to mám znova říkat..? To taky nemá logiku. Takže krom emailu co jsem poslal před chvílí tedy znovu založím nový case přes web - ať to tedy jde oběma kanály.

 

Stále platí, že s takovým přístupem jsem se nikdy nesetkal ani u Wizzair a to byl zatím nejvetší kentus s jakým jsem jednal. A stále platí, že tyhle aerolinky nedoporučuji nikomu, kdo nepotřebuje cestovat za každou cenu co nejlevněji a kdo chce někam opravdu i letět. Protože já nejsem typ co by vyhledával ruletu obecně. To ať si každý posoudí sám.

 

 

J0x napsal(a):

Už se to tu několikrát rozebíralo. Postup pro žádost o vrácení peněz byl následující:

1. zavolat na linku Saudie, kde ti dají adresu, na které se má zažádat o refund (ammancu@saudia.com - není tudíž už potřeba volat 😊)

2. napsat na výše uvedenou adresu, že žádám o refund rezervace xxxxxx

3. vyplnit tabulku, kterou ti pošlou a odeslat zpět

4. čekat, až dorazí peníze (trvá dny až týdny)

0 Citovat

Volal jsem xkrát na německé číslo Saudie a jednou i na americké - žádné číslo po mně nechtěli, normálně stačilo říct kód rezervace a pak se doptali na detaily.

0 Citovat

Už jsem tak divokej, že jsem místo reagovat klikl na nahlásit.. :) takže pardon

Hele do Německa jsem se pokoušel dovolat párkrát - neúspěšně. Na jiné linky jsem zatím nevolal. Ale - poslal jsem jak email tak jsem založil nový case přes web - počkám pár dní. Pak zkusím i jiné linky a pak i reklamaci transakce u Revolutu..

Ale - třeba s Wizzem jsem řešil pár věcí historicky a tyhle problémy jsem neměl. Stále si myslím, že tyhle aerolinky nejsou dobrá volba pro značnou část lidí a věřím, že to část odradí. Tohle není normální.

0 Citovat

Michale, ať to je jakkoliv, tak je mi líto, že tě to tak moc pohoršilo, že si tady udělal celý fórum jen o sobě :D to jsme tu neměli už pár měsíců, o něco podobnýho se naposledy snažil ten pán z Irska tuším haha.. 
Na to, že tu máš 15 příspěvků, tak se máme teda ještě na co těšit.

ale teď vážně, doufám, že dostaneš brzy refund a už si se Saudii nikdy nic nekoupíš, znova to číst nechci :D

4 Citovat

Je to ve všech recenzích a diskusích:


1. customer care končí prodejem

2. chování k zákazníkům jako k dobytku

3. kradou a vykrádaj zavazadla

Pak si teda buď vyberu, jestli mi za to ta nízká cena stojí, nebo jdu jinam.

Myslim, že se rozčiluješ zbytečně, to je nezmění...

0 Citovat

Jak to tak čtu, tak problém bude možná úplně jinde. Každopádně rovněž držím pěsti :-)

2 Citovat

Mě to teda pobavilo. Nejdřív si údajně přečte rady tady ve fóru a zařídí se podle nich, pak se ukáže, že je spíš ani nečetl, což omluví tím, že nemá čas to číst a nakonec tvrdí, že se nedovolal na německé číslo, kam se všichni ostatní dovolali tolikrát, až to hezké není. 😆 Někde je něco špatně.

Ano, Saudia není pro začátečníky. Je to klasická orientální chaotická aerolinka, nicméně nepadá a za ty srandovní ceny se, aspoň někomu, vyplatí do toho investovat jisté úsilí. Jinak jídlo i komfort IMHO docela v pohodě (chápu, alkoholici nebudou souhlasit).

0 Citovat

Jen update - na oficiální podněty z jejich webu reakce +- nula. Na email, který jste mi poradili reakce promtní, jen chtějí všechno 3x potvrdit a dost to komplikují.. Ale ok - tady by to mělo vyjít.. :-)

Víte, ten přístup mě mrzí. Chápu, že sem chodí jen ostřílení lidé, kterým já co lítám jen asi 10x za rok nesahám po kotníky. Takže jak jsem se dověděl, problém bude někde jinde a tak dále - samo ve mně, je to jasný. 

Trochu mi to připomíná diskuze pod příspěvky některých politiků, které mnozí v diskuzích brání do roztrhání těla. Sám nevím proč. Co je nekorektní se má odsoudit, ne obhajovat. Ale to je úhel pohledu. 

Včera mi volal soused.. Letěl dneska ráno se synem do Řecka.. Ve svých skoro 50 letech podruhé v životě. Ano, je to trochu zvláštní a ano, děje se to. Chtěl pár rad ohledně letiště atd.. Nevím, jak by on řešil tuhle situaci, kdy aerolinka - byť chybou - zruší let bez notifikace a pak se s ní taháte o peníze tímto způsobem. Myslím, že můj post měl odradit spíše tyto lidi - je "bohy", co lítají asi 6x týdně a jsou totálně nad věcí.

I po letech a víc jak stovce letů me tohle zaujalo - souhlaste nebo ne. Nikdy se mi to nestalo (ani s lowcosty) a jen jsem se chtěl podělit a zauvažovat, zda má smysl tyto akce dávat na tento web bez upozornění na to, že se jedná o nestabilního partnera. Možná se smějete, já to nevěděl. Měl jsem zato, že aerolinky z Arabského poloostrova jsou prostě ok.

Ještě k výroku: Nejdřív si údajně přečte rady tady ve fóru a zařídí se podle nich, pak se ukáže, že je spíš ani nečetl.

Hele.. Přečetl jsem si to poté, co jsem na infolince zjistil, že je let zrušený. A spíš jsem to prolítnul a chtěl se s nimi domluvit. OK, příště budu číst lépe. Ale je tu 38 stránek - sic tu někdo napsal, že jsem si udělal fórum jen pro sebe, takže jsem asi napsal na těch 28 stranách skoro všechno sám (to je taky skoro jak když Miloš Zeman říká novinářům, aby se dovzdělali - takový ten pokus o uzemnění někoho..). Takže omluva za mírné tapetování. Chtěl jsem prostě jen vysvětlit jak to myslím. 

Za radu s emailem díky a pokud peníze do konce roku dorazí, budu rád. Mějte všichni fajn den a buďme na sebe hodní. Vím, že se to nenosí - ale já se o to snažím každý den.

0 Citovat

Hele, chce to trošku nadhled a rozhled. Je to aerolinka ze země, která se teprve nedávno začala trochu otevírat světu, navíc arabské. Co by se od toho dalo asi čekat? Perfektní přístup těžko (jasně, aerolinky z Emirátů jsou mnohem lepší než kdejaká evropská aerolinka, ale to by se dalo považovat spíš za výjimku). Já jsem kvůli změněným a zrušeným letům musel na tu jejich linku volat xkrát a pěkně mi se svým přístupem lezli na nervy, ale zase jsem chápal, že je to daň za nízkou cenu a alespoň dočasnou ochotu změnit na jiné dopravce - platit 2x tolik, tak jim taky nebudu moct přijít na jméno.

A pro příště, když něco jenom proletíš, tak aspoň netvrď, že jsi to četl. Je to dost zavádějící.

Je teda pravda, že by zdejší průvodce aerolinkami obohatila i nějaká varování ohledně spolehlivosti dané aerolinky, ale to už je na adminech. Nakonec, každý si může vygooglit nějaký známý web s hodnocením aerolinek, než si u nějaké koupí letenku.

Mně poslali peníze zpátky za několik týdnů, takže bych se nebál, že to bude trvat až do Vánoc.

0 Citovat

Filtrování společností si musí udělat každý sám dle svého uvážení. Tady nebude nikdy jednotný názor. Já mám třeba na blaclistu aerolinky, které jsou pro ostatní v pohodě a nemají s nimi žádný problém, ale já je tam mám prostě z principu. Saudii mám na blacklistu dlouhodobě. Nikdy jsem s nimi nikam neletěl, nikdy nepoletím, stačí mi zkušenosti ostatních. Ale stejně tak chápu, že pro jiné je to fajn společnost, protože nízká cena je pro ně prioritní. 

1 Citovat

Ja bych to videl asi takhle… neumis anglicky a letis 1x za rok, tak let s cestovkou nebo s nekym kdo tyhle veci je schopen resit… a nebo akceptuj to riziko, ze se muze neco posrat a nebudes schopen to vykomunikovat. Samozrejme… i cestovka s tebou muze vyjebat. Litas vickrat do roka a neumis jazyk… kupuj si letenky na pelikanovy, letusce, atp. kde je ceska podpora na telefonu… ano, i tyhle prodejci s tebou muzou vyjebat. Litas vicekrat do roka a umis anglicky kupuj letenky u evropskych aerolinek… ikdyz treba wizzair je banda dementu. Litas hodne, umis anglicky a uz si neco zazil… kupuj letenky kde chces. Jednou se spalis, naberes zkusenosti a znova to uz neudelas. Samozrejme to co pisu nejde kategorizovat na vsechny, ale kazdy by mel zvazit jake ma moznosti vyresit problemy, ktere mohou nastat. Abych nedelal chytryho, tak se mi taky v mych zacatcich stalo, ze jsem koupil letenky pres nejaky svedsky pofiderni server, aerolinka zmenila let a byl jsem v hajzlu. Nevykomunikoval jsem to… 8tis v prdeli a to tenkrat zadny cestujlevne atp. nebylo. Myslim, ze lidi co sem chodi maji prehnana ocekavani ohledne pomoci. Jinak drzim palce at to dopadne dobre

5