Nějak mi vadí, že na letištích před bezpečnostní kontrolou se musí vyhodit láhve s vodou a následně za kontrolou se kupují nové láhve PET s vodou (za 10ti násobek běžné ceny). Moje dcera, která myslí na ekologii a pod. mi řekla, že ona to dělá tak, že láhev před kontrolou vyleje, prázdnou pronese kontrolou a následně doplní vodou ze stojanu na pitnou vodu. A tady je právě ten problém, na žádném z letišť, kde jsem byl, nebylo vůbec snadné stojan s pitnou vodou najit. Skoro to vypadá, jako schválně. Proto jsem se rozhodl založit toto téma s tím, že zde budou uvedena mista, kde lze nabrat vodu ze stojanu.  .

Kde na letišti nabrat pitnou vodu

Založil(a) ve fóru Letiště

Eh, asi Gretu nepotesim, ale vodu si normalne kupuju na letisti. Financne me to nastesti nepolozi.

Doma odpad tridim, tak ta jedna lahev pri par letech za rok snad bude odpustena. Bez napiti bohuzel behem letu nevydrzim.

 

0 Citovat

Taky beru svoji lahev z domu, ve Vídni je pítek dost a překvapilo mě, že i na letišti v Abu Dhabi a na Malé byla pítka taky (a na ty 6ti hodinové lety s Wizzem se ta voda fakt hodila). Už jsem vodu na letišti dlouho kupovat nemusela... 

0 Citovat

Běta napsal(a):

[citace="Mandre"]

pokud tam jsme, bereme si pitnou vodu ze salonku, bud rovnou lahev nebo natocenou tam.

Ze salonku lze odnášet jejich vodu v lahvích? Natočenou do vaší lahve ok, ale jejich balenou?

[/citace]

 

 

Natočená do vlastní láhve všude bez řečí.

Balená voda: záleží, jak kde. V Evropě zpravidla ne, ale nehádají se s cestujícími. Mimo Evropu v pohodě.

0 Citovat

Ze salónku mi obvykle zbyde jablíčko nebo nějaké ovoce. Nandám si ho a pak nezvládnu sníst. Nechat ho tam, tak ho asi vyhodí (nebo hůř - bez omytí strčí zpátky). 

0 Citovat

Na Aliexpresu prodávají zařízení, co ti dokáže vyrobit pitnou vodu i z odpadní. Nepotřebuješ tak hledat na letištích žádná pítka a vystačíš si sám, stačí když potřebuješ na malou. 

1 Citovat

Gigo15 napsal(a):

[citace="Běta"]

[citace="Mandre"]

pokud tam jsme, bereme si pitnou vodu ze salonku, bud rovnou lahev nebo natocenou tam.

Ze salonku lze odnášet jejich vodu v lahvích? Natočenou do vaší lahve ok, ale jejich balenou?

[/citace]

 

 

Natočená do vlastní láhve všude bez řečí.

Balená voda: záleží, jak kde. V Evropě zpravidla ne, ale nehádají se s cestujícími. Mimo Evropu v pohodě.

[/citace]

obvykle, pokud je v plastu 0,5 l, tak lze videt, ze si nekdo nese ze salonku lahvicku, problem s tim nebyva.

0 Citovat

PRG - T2 - pítko před toaletami u D4

Pohodlné pítko..... prázdnou pet lahvičku přes security není problém přenést....

 

Aquila 0,5L 42Kč

 


screenshot-20231110-111405-gallery.jpg
screenshot-20231110-114429-gallery.jpg

2