Ahoj, chtěl bych od Vás trochu poradit: 1) Jaký FFP pro evropské přískoky se Star Alliance, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Samozřejmě výchozí bod je Praha, takže nejčastěji asi s LOT/DLH. 2) Jaký FFP pro evropské přískoky se Sky Team, kde NEEXPIRUJÍ míle (Popř. podmínka pohyb na účtě jednou za 2 roky atp.). Výchozí bod Praha, nejlepší by byl OK Plus, ten jsem si také před rokem založil (asi měsíc před změnou podmínek). Vím, že záleží na bookovacích třídách. Jde mi o spoření mil do budoucna. Díky, RadekB. .

Frequent flyer programy - OBECNĚ

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Taky mám takovou situaci. Před změnami 2k, po změnách 14k.

0 Citovat

Dám to sem, nebudu zakládat vlákno. Zjistila jsem, že nemám základní znalosti :D Když koupím letenky přes OTA, dají se nějak dodatečně připsat míle? 

0 Citovat

když máš frequent flyes prgoram tak přece ano, jen mají doby do kdy je možno požádat o přpsání mil /bodů.. 6 měsíců..

0 Citovat

Ahoj. Zvažuji o založení účtu pro sbírání Avios u One World. Ne vždy se mi podaří letět se Star alliancí a mám nakoupené teď lety s Finnair a Malajsian. Létám občas do Asie a poměrně často Londýn. Doporučíte u koho ze členů se to vyplatí založit? BA, Finnair, Qatar, případně někdo jiný? Díky

0 Citovat

Tak asi záleží na tom, co od toho očekáváš a kolik nalétáš :-). Jestli létáš často do Londýna, tak zřejmě BA. Aviosy můžeš vždy převést jinam. Ty se u BA nevyplatí využívat. 

2 Citovat

pomerne slozite tema, zkusim zestrucnit se vsemi nedostatky vyplyvajicimi z tohoto zestrucneni. Tak na short hauly po Evrope zrovna BA je davana za priklad velmi dobre utavenych Aviosu (sweet spot). Ucet zalozit u BA,IB,QR a AY - nestoji to nic a Aviosy se daji prelevat zleva doprava. Pokud jdes po statusu a mas i nejake lety v C, pak si musis udelat domaci ukol a spocitat, kde ten status vylitas nejrychleji - potrebujes minimalne Oneworld Sapphire. Drive se vse hrnulo k Alaska Airlines - rychly status a vynikajicne nacenene partner awardy - to jiz slo take dost do kopru. Berme to tak, ze mas status na haku a jde ti o rewardy. Wheretocredit.com muze byt dobrym orientacnim voditkem, ke kteremu z aliancnich partneru mile/Aviosy za konkretni let pripsat. Po pripsani mil treba ke QR se pak otevre moznost az sestinasobneho (samozrejme ze placeneho) Avios boostu, u BA je trojnasobny Avios boost. Jedna se o nejlevnejsi kupovane Aviosy - levnejsi i nez treba 75% Avios navrch pri Buy Avios promos, ale to uz zabiham do picovin pro starsi a pokrocile.IB i BA maji revenue based Aviosy - tzn ze za let dostanes Aviosu podle ceny kterou zaplatis-napr za kazdou libru dostanes 6Aviosu (vic pri vyssim statusu). QR SNAD stale distance a dle tridy based pocet Aviosu (ale mozna se to uz zmenilo ci brzy zmeni, je to pomerne dynamicky boj). 

Na zapad povetsinou vychazi nejlip awardy od IB, na vychod momentalne AY (125k+taxy tokyo v C z HEL) ci QR jsou lehce drazsi (160k+taxy za RT Evropa-TYO v C) . AY ma i lepsi dostupnost nez QR, ktery to posral zavedenim peak/off peak a flexi fares za double Avios.  Niemandos asi myslel long haul C rewardy u BA - to je moc aviosu a silene taxy kvuli UK APD taxam, to je fakt hodne spatne/nevyhodne.

Hmm, tak zestrucneni moc nevyslo, ale fakt jsem dal info jen o naprostem bazalu pro zacatecnika. 

 

EDIT: proc prelevat Aviosy z jednoho programu do druheho? Protoze casto jsou rozdily v radu stovek EUR v taxach - za ten samy award ticket v C u AY zaplatis o par set EUR navrch nez kdyz to same koupis primo u AY. Taky jsou ruzne poplatky za storno v zavislosti na "prodejnim kanalu" (BA £35 storno, QR USD25) a ruzne poplatky za transfer my Avios atd atd atd atd. 

2 Citovat

Jestli to jde přelévat z účtu na účet, tak je to asi jedno :) Každopádně díky. Ještě dotaz, zda se dají nějak sbírat aviosy i u dceřinek (např Vueling/Iberia). Jeden z důvodu proč třeba mám účet u LH, abych něco nahnal po Evropě s Eurowings a nemám to jinde.

0 Citovat

kratce: ANO. Az se budes nudit, doporucuji ke cteni headforpoints.com vcetne diskuze, onemileatatime.com ci thepointsguy.com. Stranek venujicimi se "optimalizaci" loyalty programu jsou samozrejme stovky. 

1