Přestup v PVG a CAN (Šanghaj a Kanton)

Napsal Gigo15 2017-02-16 12:18:05 ve fóru Letiště
2 odpovědí

Ahoj,

jak probíhá přestup na letišti PVG (Šanghaj) a CAN (Kanton / Guangzhou) při letu z Evropy do jiné země (Evropa - pevninská Čína - jiná třetí země)?

Na různých fórech jsem našel příspěvky, že neodbaví kufry do cílového města, ale pouze do Číny. Údajně musí pasažér požádat o bezplatné vízum, vyjít ven, vyzvednout kufr a znovu ho nechat odbavit včetně pasové kontroly a bezpečnostní kontroly. Údajně neexistuje mezinárodní tranzitní prostor jako v Evropě.
Všechny lety jsou na jedné letence. Letenka je zakoupena na China Southern Airlines, ale let z Evropy do pevninské Číny je operován KLM.

Má někdo s tím zkušenosti? Podotýkám, že se jedná o přestup na ca. 2 hodiny, takže se nevyplatí jít do města. Jde mi o rychlý a pohodlný přestup.

Děkuji

Letel jsem s China Southern z AMS do CAN a odtud do BKK, zavazadla jsem mel odbavena az do BKK jiz na odletu z PRG. Pouze v CAN se slo pres jakysi tranzitni prostor a museli jsme vystat frontu na cinske razitko na letenku, normalne se pokracovalo na dalsi let. Nemeli jsme dostatecnou pauzu, tak jsme bohuzel nemohli vyuzit tranzitni vizum pro navstevu mesta.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!