Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Primarne mi nejde o to udrzet status… to je jen male bezvyznamne plus… smysl je asi vytriskat co nejvic mil na lety v economy, pripadne upgrade z economy do businessu pokud to je smyslupnejsi. Kvalitu BC asi neresim… chlast me nezajima a v kazdym businessu jde zklopit sedacka do vodorovne polohy. Spis nez do USA bych ty mile vyuzil na lety do Asie, ale neni to bezpodminecne nutne… dokazu si predstavit vyuzit mile na lety do SFO/LAX s tim, ze si pripadne dokoupim letenky treba na Tahiti, Fiji, atd.

0 Citovat

Tak nějak. je třeba si ujasnit, co od toho chci. Status je fajn, ale musíš si ho udržovat. A budeš další rok zase létat za firemní prachy? Nebo chceš využít na levné letenky v C. Kam chceš letět. Je tam spousta proměnných.

0 Citovat

Jo, tohle je další aspekt .. co s tím dál :-D ale to už by bylo totálně na hlavu :) a na knížku :)

0 Citovat

Já bych na to šel asi jinak.

Na co pak budu potřebovat status - budu chtít lítat sám soukromé cesty, kam? Budu chtít bonusové letenky, kam?

Pokud i tohle je jedno, poohlédl bych se po kvalitě byznysu do USA, neboť v tom budou velké rozdíly a na základě toho upřednostnil alianci. Jak tu bylo psáno, top status získáš všude, takže je potřeba se dívat na problematiku trochu do budoucna.

0 Citovat

Tomuhle uz rikam informace.-) Dekuju

0 Citovat

pointy (jak u miles more, tak u flying blue) jsou kvuli statusu - za dostatecny pocet bodu ziskas silver a gold. 

ty jsem zatim nebral v uvahu, to je kapitola sama pro sebe - za tech deset zpatecek v C  si gold vylitas prakticky vsude - melo by stacit i na senatora u lufthansy.

1 Citovat

Zatim tedy velmi strucne pro lufthansu a klm/af (ba neznam)

pokud bude letenka koupena u lh/os/sn/lx a budete mit miles & more, dostavate 4 mile za utracene euro, pozdeji i vice (podle statusu)

u af/kl a flying blue je to pak take 4 mile za euro (a vice, pokud mate status), pokud je let operovany af/kl. pokud neni, berou se mile podle booking class.

ty varianty “mile za euro” nejsou moc vyhodne u levnejsich business class letenek - za zpatecku unletenky za 50 000 dostanete cca 8000 mil. casto bude vhodnejsi varianta “podle booking class” ktery se pocita podle vzdalenosti s bonusem za business class (vetsinou 150-200%) takze za zpatecku muzete vydyndat 12 - 16 tisic mil. cili byt treba clenem miles and more ale letenky kupovat na lety lufthansy u united (coz pak ale zase nese urcita negativa pro ziskavani statusu) nebo byt clenem flying blue ale nelitat s af/kl, ale s deltou (nebo mit aspon deltacka cisla letu).

zpatecni letenka za mile pak u lufthansy bude pro praha - new york (priklad) kolem 60 000 mil a v businessu za cca dvojnasobek, a doplatek kolem 4000 kacek v economy a 12 - 16 tisic v businessu.

prijlad pro flying blue a cenu letu nejsem schopny dohledat, bo uz nejsem clen :)

a tohle je jenom zacatek - tohle jsou jenom tyhle dve varianty - aerolinek v alianci je bambilion, a kazda ma vlastni program a sva pro a proti.

tohle je tema na den :)

1 Citovat

Povznesu se nad nejakou debilni odpovedi z me strany ikdyz mam teda velke nutkani…  fakt neumim. Vubec netusim k cemu mi jsou u Lufthansy Points, Qualifying points a HON Circle points. Stejne tak KLM ma nejaky XP points. Je tohle k nečemu smysluplnemu nebo to je na dve veci? Ok, BA, diky za tip.

3 Citovat

A to si Edo neumíš vyhodnotit sám? Nebo se chceš jen pochlubit :-).

Abych jen nekecal, tak za mě je nejlepší BA, protože to můžeš pak převést na Iberii, která je momentálně jedna z nejlepších, co se využití mil týče. Ale co platí dnes, nemusí platit zítra. Ale možností je samozřejmě víc. Ono taky záleží, po čem toužíš.

1 Citovat

Zakladni Business Class… cena za zpatecni letenku cca 55.000Kc. Kupovano na strankach Lufthansy, KLM nebo BA. Prepoklad, ze lety budou operovany uvedenymi aerolinkami.

0 Citovat

no, v cem se konkretne ztracite? :)

ono univerzalni odpoved je slozitejsi - velkou roli hraje uz jen to, v jake booking class ty lety budou, resp. kolik ta letenka bude primo stat (nektete programy nacitaji mile podle vzdalenosti a booking class, nektere podle ceny a to jakym zpusobem zavisi i na tom, jak byla letenka koupena).

do toho vstupuje, u koho ty letenky budou kupovane, ktera aerolinka bude ten ktery let letet, atd.

je to moc neznamych, takze pro zacatek je dobre mit jasno v tom, jaka je vase moznost ovlivnit kdy, za kolik a s kym je letenka koupena.

 

1 Citovat

Dotaz na mistni… letos me ceka sluzebne 10x let v BC na trace PRG-NYC-PRG… z jakeho vernostniho programu lze vyzdimat nejvic? Koukal jsem na programy co ma Lufthansa, KLM a BA, ale nejak se v tom ztracim. 

0 Citovat

fridgy napsal(a):

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

Moja niekolkorocna skusenost s katarcami je taka, ze ked potrebujem nieco vybavit/zmenit, tak im pisem na Twitter ( teda aktualne uz na X ) a zatial to bolo vzdy najrychlejsie riesenie. Telefonaty ( pripadne nebodaj mail ) boli vacsinou "nekonecny pribeh". 

0 Citovat

@fridgy. Aha to znamená, že i když mam “Y” na lety z/do Káhiry lze to “upgradovat” pomocí toho že mi to vystaví na QR lety? Tak to je zajímavé. A kam voláš? Přímo do Qataru? Tak dej vědět jak dopadneš. Díky za info. 

0 Citovat

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

0 Citovat

Jakou má výhodu aby ti to přehodili na QR lety. 

0 Citovat

ten z BER/NUE do LIM/CUZ mi drží bez problémů. Proletěl jsem i tenkrát LATAM z MAD do LIM za 500eur taky vpohodě.. Booknul jsem i tenhle, akorát ty první segmenty se bookujou do Y protože QR nabízí pouze F. Ale stačí zavolat a prý mi to rebookujou na QR lety místo codesharu, uvidim jak to dopadne.

1 Citovat

jak dopadl posledni Latam (QR)?

https://travel-dealz.de/deal/qat...edamerika/

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne

Asi som uz "stary", ale az tak extra ma to neoslovilo...dost mi to "kazi/l" minimalne jeden let s dlhym prestupom ako aj to ze vacsina spiatocnych letov bola rano o 9:00 z Male... 

1 Citovat

jokker napsal(a): Se zvědavostí čekám, kolik v tom zakukám na směnných kurzech, protože jsem zaplatil korunovou kreditkou.
Vrátilo se asi o 400 korun víc. Beru to jako zálohu na další nákupní dobrodružství, kdy to může dopadnout obráceně, a kurzové riziko je prostě součástí téhle hry.

1 Citovat

Už se těším až bude Etihad litat do Prahy.. prý to mají brzy rozlítat A320tkou :)

1 Citovat

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne


screenshot-20240205-171915-flight-search.jpg

4 Citovat

VIE - BKK priamy let Austrian v Business za 1289 eur, kúpiť to ale vyzerá, že ide len cez pelikan... termíny máj a jún...

EDIT: tak teraz pozerám, že to je premium ekonomy a nie Business, tak nič...

0 Citovat

Někdo do Austrálie z Vídně s Etihad?

https://www.flyertalk.com/forum/...iness.html

1 Citovat

Tak peníze mám na účtě. Odesláno 18.12, banka (RB) zaúčtovala 20.12

0