Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Ahoj,

opravdu se jen na Pritority kartičku dostaneš do rychlejšího pruhu na bezpečnostní kontrolu? S Platinum/Gold AF  a s eco letenkou to nešlo, skener prostě vyhodnotil jen letenku jako economy.

Mám ale jiný dotaz a prosbu. Do 31.3. musím někde uplatnit poslední eVoucher u LH. Asi bych vybral něco do tepla v září nebo říjnu (1 eV se dá uplatnit jen v Evropě). Tipy, kam bych to měl zkusit? Nechce se mi to nechat propadnout nebo naopak letět do Mnichova...dříve létala LH z FRA do Ponta Delgada , ale teď už ne.

0 Citovat

S gold *A se na fast security v praze dostanes normalne. S Goldem u skyteamu (flying blue) take.

Upgrade za mile (v ramci aliance) je uplny nesmysl. obecne je podmineny tim, ze mas kouoene jenom ty nejdrazsi economy listky (je to vazane, ze ta economy letenka, co chces updatnout, je ve dvou trech nejvyssich booking class).

na vlastni lety to pak muze smysl davat, ale … 

 

0 Citovat

Ten eVoucher byl complimentary za to, ze jsem s nima lital i v COVIDu…., FLyingBlue mi dával 2x tolik bodu, LH mi dal eVoucher, je nutno ho ale někam poslat.

 

kdyz jsem letěl loni na rChlo MUC, tak mi to nabízelo upgrade i v Lite Economy

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Jak funguje priority reservations waitlist? Respektive da se to nejak smysluplne vyuzivat?

Tohle neni o tom, ze bys to nejak vyuzival. To se tyka situací, kdy doslo k overbookingu a je prodáno víc letenek, než míst.

Statusové jsou pak na na waitlistu vejš, než nestatusové.

Za celý můj život jsem se na waitlistu ocitl jednou - na air france.

0 Citovat

Ještě jednou diky všem… vesměs asi vše jasné.

0 Citovat

fridgy napsal(a):

@Marek - LA codeshary umí jen booking class J, Z, D, I na premium business, nicméně let CAI-DOH je pro QR jako First class - F, A.. takže když bookneš ticket v businessu LA, tak te to automaticky downgraduje do Y. Proto to musí celý převystavit na lety marketovaný jako QR do F class. Ale je to teda pain, volal jsem tak s 6 agenty a jeden něco slíbí a druhej udělá opak. Kámoš byl ale před 2 měsíci úspěšný, tak uvidíme.

 

@fridgy povedlo se s letenkou něco udělat, teď LATAM na svém webu už ani letenky z CAI při vyhledávání nenabídne.

0 Citovat

@fridgy aha chápu. Mě napsali jen že nedošlo ke změně a tudíž s lety nemůžou cokoli měnit, ačkoli nejprve mi napsali ať jim pošlu let jakým chci letět. 

0