Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

UTFG

8 Citovat

Po týdnu v nádherném Chile přikládám ještě pár fotek z letu z Madridu do Santiaga v přední části španělské A350.

Iberia nemá extra dobrou pověst, pokud jde o jejich dálkovou business class, ale za sebe mohu říct, že to bylo docela fajn. Především díky skvělému hard produktu. Když si totiž zvolíte sedačku úplně u okna ("true window seat") dostanete spoustu soukromí a prostoru. Plný počet bodů dávám i za zábavní systém. Ze třinácti hodin ve vzduchu se mi dobrých osm podařilo pohodlně prospat.

Jídlo bylo fajn, ovšem rozhodně nic o čem byste básnili v taxíku z letiště. Vína pitelná, ale třeba za nabídkou Air France to kulhá o parník. Posádka byla milá, ale pracovali někam do výše svého platu. Za chybových 500 euro za segment si samozřejmě nemůžu ani trochu stěžovat. Kdybych měl platit plnou cenu, budu se porozhlížet po alternativách...

Chile mohu doporučit všemi deseti. Procestoval jsem dost, očekávání jsem měl vysoká a byla s přehledem překonána.


4.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
8.jpg
6.jpg
7.jpg
5.jpg
10.jpg
9.jpg
12.jpg
11.jpg

7 Citovat

Tak C po Evropě jsou stejně vyhozené peníze, takže to mně vůbec nevadí. Dávat par set euro navíc za 2-3 hod letu jen kvůli tomu, že vedle mě většnou jen nikdo nesedí :-). A na salonky jsou karty, tak neni potřeba kvuli tomu létat v C. 
Každý ale ať utrácí za co  chce. Jinak  souhlas s  Bičem. Ceny jsou někde jinde jak před  covidem o covidu nemluvě. Proto mě vždy udivuje, když tady někdo argumentuje cenami v době covidu. Na druhou stranu, když tu dá Kryštov přímý let s Evou z VIE  do BKK, tak je to bez odezvy. Přitom je to na dnešní dobu super. Ale já to vlastně chápu. V poslednil době sem spíš chodí  lidi, co si chtějí popovídat a s tím létáním to tak žhavé není.

7 Citovat

Nechce se mi zakladat nove vlakno, prsknu to sem, sorry za dalsi z mych OT. Vsimli jste si, kolik z poslednich erroru bylo zariznuto (rozumej zruseno aerolinkou)? Asi je to opravdu tim, ze existuji mraky stranek jako je tato a dealy se kopiruji rychlosti svetla napric vsemi cestovatelskymi portaly zamerenymi mj. i na error fares. kazdy ma nastaveny nejaky newsfeed, plus odebira hromady email alertu atd, takze tech lidi jako ja jsou proste mraky a ty do oci bijici errory nakoupi radove asi tisice lidi a pokud se letenka da koupit i dalsi den po propaleni akce, sance na proleteni je miziva. Nektere dealy jsem mel i naklikany (vietnamska verze ANA trebas), ale po zhodnoceni sanci na prolet a pripadneho prcani s refundem (v tomto pripade pro nikoho zadne nebylo) jsem to ani neodpalil. Je nejaka cesta z teto situace? Za me hledat intenzivne sam a kdyz na neco pekneho narazim, hlavne to nikam nedavat, maximalne do male Whatsapp skupiny s podobne "postizenymi" lidmi jako jste vy.

7 Citovat

Nemůžu než souhlasit. Jako vždy 😀.Je to tak. Dřiv byly errory jen pro relativně “malou” skupinu lidí. Dnes se k tomu dostane opravdu kdejaký “ňouma”, díky sdílení informací na soc. sítích a podobných stránkách jako je tato. Je rozdíl,  když C nebo F koupí za pár tisíc v erroru pár set, možná malé tisíce lidí anebo desítky, stovky tisíc nebo ještě vic.  Pak jsou tu takoví, co nakoupí ne jednu, ale daleko víc letenek.  Já jim říkám hamouni. I tady máme pár takových. Takže shrnuto a podtrženo je to pro aerolinku velký zásek a tak to raději zruší. Za poslední 2 roky jsem koupil 5-6 letenek v erroru a vydržela jen  ta BA do USA, a to za cenu 19 tis není při cenách  letenek do USA az zase taková hitparáda a pro aerolinku zase tak velká ztráta, jako třeba ty letenky u ANA. 
Takže jak píše Bič, čím déle to drží, tím  menši šance, že se to proletí. Samozřejmě výjimky existují. O tom, že se na to aerolinky daleko víc zaměrily a podobných “akcí” je čím dál míň, nemluvě.

Dobře už prostě bylo.

7 Citovat

S tolika lety získáte gold status všude takže bych se zaměřil na pohodlí a využitelnost mil.

Využitelnost - z důvodů vysokých příplatků se vyplatí pouze C nebo F. Do Asie je dostupnost letenek za míle docela mizerná všude, naopak do USA (včetně LAX/SFO) je dobrá.

AF/KL  mají docela dobrý hard produkt a jídlo je tam lepší. Jejich mílové ceny dokážou být velmi vysoké. Navíc přestup CDG/AMS. Nedoporučuji.

U LH group má slušnou kvalitu pouze Austrian a Swiss. Je potřeba se vyhnout LH je to absolutní tragédie ve všem. Výhodou jsou 2 e-vouchery (po dosažení SEN) za které je možný upgrade do F (Swiss nabízí docela slušný produkt a úžasnou pozemní službu). Výhodou je dostupnost levných mílových letenek. Například MM od LH group má pravidelné výprodeje vždy k prvnímu dni v měsíci, kde zpáteční letenka do USA je za 55.000 mil + cca 15.000 kč. Celkově je to nejlogičtější volba pro lety z PRG a VIE. DOPORUČUJI

 

BA/IB mi přijde nevýhodná protože musíte absolvovat 3 hod v EU business + přestup LHR, ale mají nejvíc spojů. 

ALE - u oneworld je jedna možnost a to Finnair. Od 9.3. přešli na Avios (lze volně převádět mezi BA, IB, QR), ale výdělky za lety zůstaly u partnerských společností stejné, tzn statusové míle a Avios se připisují podle vzdálenosti a knihovací třídy.  Pokud budete létat AA a BA dostanete a150-250% vzdálenosti! Mělo by se podařit Finnair plus Platinum (oneworld Emerald) - opravdu skvělá podpora, myslím že 12 e-upgradů, Gold členství navíc, které můžete darovat komukoliv, vstup do First class salonků s jedním hostem. Jejich aplikace je velmi přehledná a už při rezervaci vidíte dopředu jestli lze vaši letenku upgradovat za Avios nebo vouchery - tohle je super funkce. Dostupnost letenek za Avios do Asie je lepší než u LH, vloni jsem tak byl v SIN a letos budu v Japonsku.

Moje doporučení je MM u LH, ale létat SQ, UA (nejvíc mil) a kombinovat s OS a LX (pro status potřebujete polovinu letů na LH group).

Nejvíce benefitů získáte u oneworld, připisovat Finnair plus, ale používat AA/BA/IB.

 

 

7 Citovat

Ja jsem svoje letenky s AY prave canceloval s full refundem, nejak me ta sarada s Thajskou karantenou prestava bavit, holt vydrzim pres zimu na horach, pripadne dam s rodinou Kanary / Dubaj dle situace, ale abych tahl deti v tomhle dementnim marastu nekam pres pul planety, to se mi vazne nechce, 7-10dnu karantena pri 14 dennim pobytu to at Thajsti soudruzi tahnou do p**e !

6 Citovat

pro pokrocilejsi, kteri treba maji nejake plonk Aviosy u QR,VY,BA ci IB, ale treba i pro odvaznejsi novacky, kteri zatim moc nechodi v reward letenkach. Iberia PROZATIM (a neco mi rika, ze dlouheho trvani uz to mit nebude) ma velmi dobre nacenene reward letenky.  Lima je 85k Aviosu RT v C z Madridu. Iberia ma dalsi z mnoha promo 50% Aviosu nahoru ke koupenym. Pokud mate treba 20k Aviosu, koupite 45000aviosu za cca 20k CZK (zdarma k tomu dostanete 22,5kAviosu) a dalsich 6k zaplatite na taxach a mate flexi letenku (za storno bude nejaky symbolicky poplatek treba 50EUR ci tak) v byznysu naprimo z Madridu. Za cca 26k v ceskych. Pokud mate 0 aviosu, potrebujete koupit 60kAviosu (+30k zdarma) a to je nejakych 27000Kc+6K taxy = 33k v ceskych, coz si myslim je prima cena. Za eco jsou pozadavky na aviosy polovicni, za premium eco neco mezi eco a byznysem.

6 Citovat

Tak po rokoch covidu som opäť využil “error fare” a kúpil CAI-DOH-GRU a spat s katarcami za 1150€. Letenky vystavené cez Latam, operované s Qatar B787 a B777 ( qsuites ). Už to chcelo po dlhom čase takýmto spôsobom “vyvetrať hlavu”, tak sa docela teším…ešte vymyslieť nejaký priskok do CAI a bude hotovo :)

6 Citovat

Tak nieco sa poslednu dobu objavilo, ale zase nie je to ziadna hitparada...

Turkish = z Krakova/Varsavy na Maledivy za cca 1050€...jednalo sa o zjavny EF, budem informovat ako sa k tomu turci postavili, znamy kupil z Krakova, zatial mu to drzi :)

Lufthansa = z Kosic ( KSC ) do Soulu ( ICN ) za 1250€ ( marec 2024 )...moc som sa v tom nehrabal ci je tam viac terminov. Dva prestupy v EU a potom z Frankfurtu do Soulu v B747-400

Qatar = Oslo ( OSL ) - Bangkok ( BKK ) - Rim ( FCO ) od 1380€...priebeh tohoto roka, treba sa pohrabat v terminoch, na trase DOH-BKK mozna A380 a hlavne vsetky styri segmenty v poriadnej biz,

Lufthansa = z Budapesti ( BUD ) do Santiaga ( SCL ) s prestupmi vo Frankfurte ( FRA ) a Bogote ( BOG ) za cca 1550€...terminy od augusta

 

 

6 Citovat

rd75: Proč ten arogantní tón? Já bych to třeba taky nevěděl a pokud je to fakt, tak je ta informace, kterou jsi tady napsal, důležitá a cenná. Díky za ni. Jen se to tedy asi dalo napsat jinak. To, že jsi v některých věcech zkušenější než ostatní, přece neznamená, že je třeba je pořádně setřít.

4 Citovat

Z Vidne jsou nejake random terminy (par terminu brezen / kveten) za 31k v C s Portugalcema do NYC / MIA, jestli nekdo planuje vylet tim smerem. Predpokladam, ze stejna cena bude na vsechny klasicke TP NA routy, jako je Chicago, Toronto, etc., viz matrix a flight map TP.

Jeste mi utkvelo v pameti, ze v ramci te OW akce z Vidne jsou k dispozici super PE letenky z Vidne do Tampy za 17k/os, za ty penize je Tampa fakt steal deal (a operovalo to 777 od AA, coz je za me nejlepsi sedadlo v PE, ktere muzete urvat - jeste kdyz letite s malyma detma, tak predni rada je k nezaplaceni, je tam fakt metr a pul mista a deti si tam muzou celou cestu hrat (spat).

Ja jsem po tom cancelu toho Thajska nejak prestal cokoliv planovat, resim uz jen na jaro / leto Evropu, ale uprimne bych ted asi nechal lezet i Fko v erroru, uz neverim nicemu, co se litani tyka (+ se nechat buzerovat s testama, aplikacema, rouskama v letadle etc.).

Letos si zacnu delat papiry na letadlo na Kladenskym letisti a az zas neco vetsiho prodam, tak si koupim Diamond DA42 a budu si litat sam dle aktualni nalady a teploty more okolo Evropy :)))

4 Citovat

Tak jsem po roce a třičtvrtě proletěl to C s Iberíi z Říma do Bogoty. Let v pohodě, jidlo dobré, aktivita ani atraktivita  letušek nic moc :-) Dvakrát jídlo za 10 hod, jinak jen na zavolání.  Ale třeba to bylo před Covidem lepší. S asijskými či blilzkovýchodními aerolinkami se to nedá dost době srovnat. Ale spat se dá dobře a to je pro mě hlavní u C. Salonky v Madridu výborné. Eldoradoro v Bogotě obrovský salonek, kde se dá pohodlně natáhnout a odpočívat, ale třeba výběr alkoholu dost ubohý. Rum nalevali ten nejlevnějšil kolumbijský a to ještě z dvoulitrové  lahve. V Madridu v salóncích 12-tileté Diplomatico i další kvalitní rumy.

V Kolumbii zahraničních turistů naprosté minimum. Dojem z Kolumbie smíšený. Hory krásné, lidi super, ale moře nic moc. Jako čisté, ale podmoršký svět o ničem a hlavně hrozně větrno, takže velké vlny. Plavat se dalo na Playa Blanca jen dopoledne a na San Andresu vůbec.Dá se to zase nahradit konzumací alkoholu. Hlavně na San Andrésu je to běžný způsob trávení večera.

Jinak nutnost testu do Itálie i zpět udělala z cesty adrenalinový zážitek. Hlavně na cestě zpět to bylo výživné a pocit, že tam člověk zůstane v karanténě opravdu nic moc. Ale jsem rád, že jsem to proletěl. Někteří, co to koupili, takové štěstí neměli. Takže za mě za tu cenu super. Jako bonus 18 tis Aviosu a 1300 Elite Points.

Celkově hodnotím kladně a když bude zase podobná cena, nebudu váhat a klidně poletím znovu, protože Kolumbie má co nabídnout.


9de27ff1-2a28-41d8-a99e-318aa92c939a.jpeg
91fc9783-3420-47af-8568-718f5bc28b8c.jpeg
f7ea53f2-c31c-4d6b-bc7c-86710c2af27d.jpeg
a76f9758-23c4-4ec4-bf24-d284298ed1ed.jpeg

4 Citovat

Letenku mohou zrušit v podstatě kdykoli, bez jakéhokoli důvodu. jen v případě, že ji zruší méně, než 2 týdny před odletem, tak je to stojí kompenzace.

a je to na základě podmínek tarifu, který kupuješ a se kterými souhlasíš při koupi letenky.

4 Citovat

je tu nekdo, kdo se poradne vyzna ve vyhledavani v matrixu a rozumi tomu? uz delsi dobu hledam errory podle FT - uspesne, ale vzdy se hodi hlava navic. Mam treba 7 business class long haulu v 5* aerolinkach po svete za 900eur. Zajimalo by to nekoho? v SZ rad sdelim napovedu a kdyz se nekdo priblizi, rad se podelim. Ale urcite nechci uplne vsem spoilnout jeden z poslednich erroru co funguje :) 
mozna to zni blbe, ale uz me nebavi to hledat furt sam :D

4 Citovat

Věrnostní programy jsou prakticky k ničemu - jo, jasně :)

Že je k ničemu si říkám pokaždé, když...

- lezu do lounge, nemusím řešit, kde platí která kreditka, a jeslti mi to náhdou nestrhne 30 €

- na letišti, kde je na security fronta na hodinu, projdu fast-trackem za pár minut.

- na letišti, kde je na checkinu fronta na hodinu, udělám checkin na business přepážce za pár minut a pokračuju dál

- lezu do letadla mezi prvními bez ohledu na to, kde mám sedačku, a mám spoustu místa v binech na příručák a nemusím stýt v řadě tydýtů, kterým trvá hodinu se usadit a další hodinu najít místo pro příručák, protože zrovna ten bin nad jejich sedačkou je plnej

- si kupuju letenku, a nemusím si kupovat odbavený zavazadlo, protože ho mám zadáčo, jako součást statusu.

- kupuju award letenku třeba do San Francisca a zaplatím za ní 2,5 tisíce ... a zbytek zaplatím mílema, který nalítám tak jako tak

 

.. Jojo, pán bude expert. To se pozná.

4 Citovat

O věrnostní programy jsem se nikdy nezajímal, ale možná to byl chyba :-). Loni v květnu měl Finnair pár dní akci, kdo koupil nějaké letenky do konce roku 2022, tak dostal 3x více bodů za let. Já jsem tomu moc nevěřil, ale nakonec v posledních minutách akce jsem se zaregistroval do jejich věrnostního programu a koupil nejdražší letenky svého života. Do Bangkoku na konci listopadu v economy za 19 tisíc za jednu letenku...  Uf... Se Saudií se nechalo ve stejném termínu letět za 8 tisíc...

Po několika změnách časů letů i data návratu nám byl den před odletem let zrušen kvůli 24h stávce v Helsinkách. A večer nám byl nabídnut mnohem rychlejší let s Lufthansou a Thai přes Frankfurt. Thai ale patří do konkurenční aliance, takže body nebudou, jen drahé letenky...

Body jsme dostali opravdu jen za zpáteční let, ale Finnair překvapil poprvé. Po dotazu nám připsal body i za let s Thai! Okamžitě jsme za tyto body koupili na srpen zpáteční letenky z Prahy do Tokia, za peníze by to byly asi nejdražší letenky v economy v jejich nabídce :-). Nás to stálo 2 x 90 tisíc bodů a poplatek 2 x 1850 Kč. Zároveň s body jsme získali Gold členství, které obsahuje mimo jiné i jeden upgrade do byznysu. Překvapivě i na letenky za body jde požádat o upgrade, tak rovnou jsme se s manželkou zařadili na čekací listinu na let do Tokia. Co kdyby... A stalo se neuvěřitelné. Na tyto neplacené letenky nám noc před odletem přišel upgrade! Takže téměř 14 hodin z Helsinek do Tokia v business. Druhé obrovské překvapení od Finnair!

Zpětně to vidím tak, že to byla zatím nejlepší investice do letenek. Za 19 tisíc  2 letenky do destinací, které jsme opravdu chtěli navštívit. Jako bonus ještě ten dlouhý let v jejich nové business třídě, naprostá bomba. A Gold členství (Oneworld Sapphire) nám končí až v květnu příštího roku, salonky, lepší sedadla, zavazadlo navíc, to také není špatné... Za jeden jediný let do Thajska.

Ale bohužel Finnair podmínky stále zpřísňuje. Tak třeba někdo jiný nabízí něco podobného, nevím. Ale určitě se to vyplatí sledovat...

 

4 Citovat

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne


screenshot-20240205-171915-flight-search.jpg

4 Citovat

na OneWorld bych osobne doporucil Alaska. Do nedávna bylo potřeba za rok nalítat alespoň 2x operované lety s AS, což je pro nás nereálné ale od nového roku tohle pravidlo zrušili. Mají taky docela dost sweetspots, ale je pravda, že od příštího měsíce překopávají celý program a překalkulují letenky, hodně sweetspots zdraží, ale takový ty kratší přelety přes atlantik budou levnější! (třeba New York - Londyn apd.) Ten status u nich člověk nalítá docela rychle.

Star Alliance -> za mě Aeroplan od Air Canada. Jejich availabilty je podle mě skvělá, sice už mají u hodně letenek dynamic pricing, takže už to není tak výhodný, ale hodně z toho stále drží a dostupnost je velká a hlavně nízké Fuel Surcharges. Opravdu většinou do 100 dolarů.

4 Citovat

Tak jsme konečně proletěli akci Iberia do Bogoty. Probíhalo to v celku Tak jak píše Jakub. V salonku Iberia na t4s mne zaujal samoobslužný automat na víno které mi docela chutnalo a teplé jídlo v salonku Eldorádo v bogotě bylo spíše průměrné objednali jsme si kuřecí na žampionech a masové kuličky v rajčatové omáčce. Při skoku do Milána se skutečně podával hovězí steak nebo těstoviny. Steak na to že byl ohřívám v letadle byl v celku velmi dobrý. Formulář který rozdávali při cestě do Itálie Byl určen pouze pro ty kteří neměli vygenerovat QR kód celkově výborná akce pohodlné sedačky všechny lety na čas. také pobyt v pohodě až na nepříjemnou zkušenost s taxikářem v bogotě který kromě všech postupu které používají pražští taxikáři ještě přidal ekvilibristiku při placení včetně vracení falešných peněz. Všem které akce teprve čeká přeji příjemný let

3 Citovat

V Riu jsem byl dvakrát a bezpečnost je ok za dodržení základních pravidel, spíš ten termín tam není úplně ideální. Aktuálně má LH akci z Prahy do Soulu za 26tis.....a je tam teplo. Snad by v létě už mohlo vše být normální.

3 Citovat

Pokud letíš v C po Turecku, pustí tě jen do TK Domestic Lounge, kde je sucho jak v sedumačtyřicátém;-)

3 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kde jsi byl na horách? Počasí tam asi bylo dobré. Šnorchlování u korálů je asi o ničem všude u jihoamerického kontinentu (nevybavuju si, že by se někde jezdilo), ale některé ostrovy by měly být dobré včetně San Andrés. Při silném větru se ale nedá jet na korálový útes, zvlášť když se nedá dokonce ani plavat u pláže. Nebyla to mimořádná situace? Ptal ses místních?

Byl jsem jenom v Salentu necelé 4 dny. Udělal jsem půldenní trek k vodopádu nad Salentem a okolí a jeden den údolí Cocory 12 km okruh (okolo 3 hodin bez zastávek). Tam nejvyšší nad. výška kolem 2900 m n.m. Chtěl jsem jít do Parama na 3-4 dny a udělat nějakou pětitisícovku, ale odešly mi kolena před půl rokem, tak jsem to musel vypustit. Jak píšeš, při takových vlnách se nedá šnorchlovat, tak jsem ani nikam do okolí San Andrésu na šnorchlování nejel a šnorchl a brýle jsem tahal úplně zbytečně. Nevím, jak je to tam normálně, ale vlny byly min 14 dnů v kuse co vím. Bylo hodně větrno. Lidí jsem se neptal, protože na Andrésu jsem snad nepotkal nikoho, kdo by uměl anglicky aspoń pár slov. Ani v hotelu. To je největší problém Kolumbie bych řekl. Bez španělštiny je to dost složité. Nečekal jsem, že moře bude nějaká sláva, ale ty vlny mě fakt překvapily. Bydlel jsem tři dny na Playa Blanca, což doporučuju, protože přes den je tam mraky lidí, ale ráno a večer je to paráda a klidné moře bylo jen ráno. Výhoda je, že tam zase nejsou odpadky na pláži a ve vodě jako v Asii. Počasí bylo výborné. No kromě Cartageny, kdy přes den 33 ve stínu už bylo celkem dost i na mě. V horách sprchlo většinou odpoledne, ale jen takové jemné přehánky. Žádné slejváky jako v Asii. No ale nebudeme už toto vlákno plevelit.

3 Citovat

Dominikánská republika s Iberia z Berlína v C za 28 tisíc Kč. Termíny v únoru, březnu, možná i další měsíce. Příklad termínu 17.2.2023 - 26.2.2023. Ke koupi za tuto cenu i přímo na webu Iberia. Vyzkoušel jsem to až před platbu. 

3 Citovat

BA maji v Matrixu nejake zvlastni tarify v C a F (NA), koukal jsem se na nejake akce z Nemecka - je to pouze pres nektere OTA, da se proklikat az do checkoutu, nicmene je to asi o 30-40% levnejsi, nez kdyz to vezmete pres ba.com - je to dost random co se tyka destinaci a terminu, ale jestli si nekdo planuje udelat hezky vylet na nakupy, je to idealni prilezitost koupit to vyrazne pod cenou, BER - LAS sem nasel za 53k czk v F.. :) Kdybych jeste nebyl nas***** na ty zkurvene BA/AA za 27ti hodinovou cestu do Frisca predevcirem, tak si neco koupim.. Ale jak na cloveka zacina lezt stari, tak tyhle vrazedne routingy se podepisuji na moji psychicke kondici a DFW neni uplne nejlepsi misto na 5ti hodinove zpozdeni.. Jdu se dneska uklidnit na nejakou koktejlovou party do Mariottu a pak na koncert Red Hot Chilli Peppers, tak me treba ten bad mood prejde a jeste si v noci to Vegas objednam.. :) 

3